[ad_1]

فنلاند و نروژ درمان پزشکی را به سوئد ارائه داده اند ، زیرا همسایه آنها با موج دوم ویروس کرونا که شدت کارکنان بالینی و ظرفیت مراقبت های ویژه را در برخی مناطق افزایش داده است روبرو است.

سوئد هنوز از خارج درخواست کمک رسمی نکرده است ، اما مقامات استکهلم از ارتش این کشور کمک خواسته اند و می توانند از مناطق کمتر آسیب دیده کمک بگیرند.

کیرسی واریله ، دبیر دائمی وزارت امور اجتماعی فنلاند ، Svenska Dagbladet گفت: “ما تقاضای کمک رسمی دریافت نکرده ایم ، اما ما به طور روزانه وضعیت بیمارستان را ارزیابی می کنیم و البته اگر می توانیم آماده کمک به سوئد هستیم.” .

همتای وی در نروژ ، ماریا جارمان بیرکه ، به تلویزیون دولتی NRK گفت که کشورهای اسکاندیناوی توافق نامه همکاری دارند که اجازه می دهد مراقبت های پزشکی در کوتاه مدت به اشتراک گذاشته شود. وی گفت: “اگر مقامات سوئدی برای کمک به ما مراجعه کنند ، ما نگرش مثبتی نسبت به آن خواهیم داشت.”

نروژ و فنلاند موج اول و دوم Covid-19 نرمتر از سوئد را تجربه کرده اند ، که در اروپا برای جلوگیری از قفل رسمی و استفاده از ماسک های صورت استثنا است.

در ماه گذشته ، سوئد 1400 مورد مرگ ناشی از تخمدان گزارش کرده است ، در حالی که در نروژ حدود 100 مورد و در فنلاند 80 مورد ، هر کدام با نیمی از جمعیت ، درگذشته است. سوئد گزارش می دهد که مرگ و میر در سایر مناطق اروپا متفاوت است ، و شناخت دقیق سطح آنها دشوار است ، اما تحلیلگران نوردئا ، وام دهنده اسکاندیناوی معتقدند که این موارد می توانند از اوج خود در ماه آوریل بالاتر باشند.

منطقه استکهلم روز چهارشنبه هشدار داد که 99 درصد از تخت های مراقبت ویژه آن پر است ، در حالی که اتحادیه های بهداشتی در مورد افزایش تعداد کارگران به دلیل افزایش عفونت ، بستری شدن و مرگ و میر ، هشدار دادند. طبق تلویزیون دولتی SVT ، از زمان آغاز شیوع همه گیر ، حدود 3600 کارمند بهداشتی منطقه استکهلم را ترک کرده اند ، حدود 900 نفر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته.

یوهانا سندوال ، مدیر آمادگی در شورای ملی بهداشت و رفاه سوئد ، روز یکشنبه گفت که سوئد قصد ندارد از همسایگان خود کمک بخواهد. وی گفت: “وضعیت بهداشت در چندین بخش کشور بسیار متشنج است ، اما ما در حال حاضر یک ظرفیت ملی برای تأمین نیازها داریم.”

ایرنه نیلسون کارلسون ، مشاور ارشد بهداشت عمومی هیئت مدیره ، به فایننشال تایمز گفت: “ما نگران این وضعیت هستیم ، اما نه اینکه از کنترل خارج شود. در بخش های مراقبت ویژه ، حجم زیادی از کارکنان ، تنش وجود دارد. اما می توانیم ظرفیت خود را فراتر از آنچه در حال حاضر داریم گسترش دهیم. بنابراین این یک بحران حاد نیست. “

سوئد توصیه های خود را در سطح ملی و محلی در زمینه اقدامات پیشگیرانه ای که مردم باید انجام دهند سخت گیری کرده است ، اما محدودیت های قانونی را کنار گذاشته است ، استراتژی که همچنان از حمایت عمومی قابل توجهی برخوردار است. دولت چپ میانه در حال کار بر روی یک قانون اضطراری در مورد بیماری همه گیر است که به آن اجازه می دهد مغازه ها را ببندد و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را محدود کند ، اما این قانون تا اواسط ماه مارس اجرا نمی شود.

آندرس تگنل اپیدمیولوژیست ایالت بارها و بارها در بهار گفت که استکهلم به زودی به مصونیت گله می رسد ، اما در موج دوم به شدت تحت تأثیر قرار گرفت.

بورن اریکسون ، مدیر مراقبت های بهداشتی در استکهلم ، این هفته گفت که فقط یک تخت رایگان برای مراقبت های ویژه در منطقه وجود دارد. “ارزش نوشیدنی بعد از کار ، خرید در کریسمس یا ملاقات با افراد خارج از خانه شما نیست. عواقب آن وحشتناک است. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر