هند 10 میلیون مورد Covid را تحت تأثیر قرار داده است زیرا اقدامات ریاضتی نتوانسته است جلوی گسترش را بگیرد


هند 10 میلیون مورد Covid-19 را ثبت کرده است ، دومین کشور پس از ایالات متحده برای رسیدن به نقطه عطف برجسته ، برجسته می کند که چگونه اقدامات سختگیرانه مهار نتوانسته است جلوی گسترش ویروس در بین 1.4 میلیارد نفر جمعیت را بگیرد.

دومین کشور پرجمعیت جهان پس از ثبت 25000 مورد در روز در هفته گذشته ، در مقایسه با اوج نزدیک به 100،000 عفونت جدید در روز سپتامبر ، یکشنبه رکورد ناخواسته ای ثبت کرد.

هند تا حد زیادی از بدترین امواج اولیه ویروس که در ماه مارس در آسیا و اروپا پخش شده بود ، جلوگیری کرد ، قبل از اینکه به یک خروجی جهانی ویروس کرونا تبدیل شود.

این بیماری همه جان جان انسانی و اقتصادی سنگینی را در جنوب آسیا گرفته است که تا سال گذشته سریعترین رشد اقتصادی جهان بود.

یک محاصره آشفته ملی ، که اندکی توسط نخست وزیر نارندرا مودی در ماه مارس آغاز شد ، در نهایت پس از آنکه ویروس در محله های شلوغ شهری متوقف شد ، جایی که خانواده ها و گروه های کارگری با هم در یک اتاق مجرد زندگی می کنند و هیچ دسترسی به توالت های تمیز و منابع آب.

145000

تعداد مرگ Covid-19 در هند

پس از آنکه مهاجران شهری که با محاصره کم شده بودند ، ویروس را به خانه های روستایی خود منتقل کردند و موج جدیدی از عفونت ها را در برخی از فقیرترین مناطق کشور به وجود آورد ، این گسترش سرعت گرفت.

هند بیش از 145000 مورد مرگ و میر ناشی از Covid-19 را گزارش کرده است ، این سومین مورد پس از ایالات متحده و برزیل است.

حتما بخوانید:
آنچه Everybody Must درباره لباس بچگانه

کارشناسان بهداشت عمومی از میزان نسبتاً پایین مرگ و میر به عنوان درصدی از عفونت ها دلگرم هستند – احتمالاً به دلیل جمعیت نسبتاً جوان هند. با این حال ، آنها می ترسند که مالیات واقعی دست کم گرفته شود – شاید به این دلیل که افراد آلوده در خانه فوت کرده اند یا مقامات محلی توانایی اداره مرگ ها را ندارند.

مطالعات انجام شده در کشور ، که میزان مثبت بینی را اندازه گیری می کند ، نشان می دهد که گسترش ویروس بسیار گسترده تر از آنچه که داده های رسمی نشان می دهد ، است.

مطالعات در شهرهایی مانند دهلی نو ، بمبئی و بنگلور و همچنین در مناطق روستایی نشان داد که حدود یک چهارم تا نیمی از افراد دارای آنتی بادی هایی هستند که در گذشته در معرض Covid-19 بودند.

تولید ناخالص داخلی هند در سه ماه منتهی به ژوئن 24 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت و در سه ماه سپتامبر 7.5 درصد افت داشت.

صندوق بین المللی پول انتظار دارد اقتصاد هند در سال جاری 10 درصد کاهش یابد ، اگرچه پیشرفت های اخیر در داده های اقتصادی سطح زمین برخی از تحلیلگران را بر آن داشته است تا تخمین های خود را بیشتر بازنگری کنند.

مقامات امیدوارند که واکسیناسیون انبوه بتواند ویروس را از بین ببرد و اقتصاد را به مسیر درست خود بازگرداند ، با این واقعیت که هند در حال حاضر بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان است.

چندین تولید کننده متقاضیان واکسن خود را برای استفاده در موارد اضطراری به تنظیم کننده کشور ارسال کرده اند ، از جمله Pfizer و م Instituteسسه سرم در هند که این واکسن ها را از دانشگاه آکسفورد-AstraZeneca تولید می کنند.

حتما بخوانید:
چرا فن بیان مهارتی ضروریه؟

یک کاندیدای خانگی که توسط بهارات بیوتک توسعه داده شده بود نیز اقدام کرد. مقامات هند به بی بی سی گفته اند امیدوارند واکسیناسیون را از ژانویه آغاز کنند.

Capital Economics ، یک شرکت مشاوره ای ، هفته گذشته گفت که واکسیناسیون گسترده می تواند چشم انداز اقتصادی هند را تقویت کند.

روز شنبه ، آقای مودی بر توانایی هند در تولید واکسن برای مصارف داخلی و بین المللی تأکید کرد و بر توانایی فشرده سازی توربو در هر نوع بهبود اقتصادی تأکید کرد.

وی گفت: “جهان به اقتصاد هند اعتماد دارد.”

ویدئو: ویروس کرونا چگونه هندوستان را به لرزه درآورد


منبع: tech4life.ir