هنرمندان و فعالان در اعتراض به حقوق کمیاب در کوبا دست به اعتراض می زنند


هنرمندان و فعالان کوبایی اعتراض عمومی نادر در مقابل وزارت فرهنگ هاوانا ترتیب دادند و خواستار آزادی یک رپر مخالف و پایان سانسور و سرکوب سیاسی در این کشور شدند.

تظاهرات 200 نفر از روز جمعه آغاز شد و پس از پایان اعتصاب غذای مخالفان توسط پلیس ، یک شب ادامه یافت. وی از شخصیت های برجسته فرهنگی ، از جمله خواننده کارلوس وارلا ، که مقامات را برای گفتگو دعوت می کرد ، حمایت شد ، در حالی که مدیر فرناندو پرز گفت که زمان قبل از پیوستن به وزارت زبان برای زبان جدید است.

این اعتراض این س raisedال را مطرح کرد که آیا سیاست فرهنگی کوبا ، مبتنی بر سخنان معروف فیدل کاسترو به هنرمندان ، نویسندگان و روشنفکران در سال 1961 – “در درون انقلاب همه چیز؛ در برابر انقلاب ، هیچ چیز “- نمی تواند در عصر اینترنت زنده بماند.

اکثر کسانی که در هاوانا جمع شده اند سابقه فعالیت در شبکه های اجتماعی را به اشتراک می گذارند و سالها از آنچه کنترل خفقان آور بر سیستم های سیاسی یک حزب می دانند ابراز ناامیدی می کنند.

خوزه میگوئل ویوانکو ، مدیر دیده بان حقوق بشر آمریکا ، در توئیتی نوشت: “من از بسیج مسالمت آمیز هنرمندان و روشنفکران کوبایی خواستار احترام به آزادی های مدنی و حقوق بشر از قدیمی ترین دیکتاتوری نظامی آمریکای لاتین هستم”. پشتیبانی شود “

خواسته های معترضین شامل بررسی پرونده رپر و گفتگو با دولت بود. وی همچنین خواستار “احترام به کسانی شد که مستقل از دولت مناصبی دارند”.

حتما بخوانید:
به نظر می رسد Airbnb به 2.5 میلیارد دلار IPO برسد

آخرین قسمت اختلافات در کوبا سه هفته پیش آغاز شد ، زمانی که دنیس سولیس ، خواننده رپ ، یک درگیری مستقیم با یک افسر پلیس را که وارد حیاط وی شده بود ، پخش کرد. در آن ، او به افسر توهین کرد ، رائول کاسترو ، رهبر حزب کمونیست را نفرین کرد و حمایت از دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده را اعلام کرد.

آقای سولیس چند روز بعد دستگیر شد ، در کمتر از یک هفته به جرم “بی احترامی” متهم شد و محاکمه شد و به هشت ماه پشت میله های زندان محکوم شد.

سه شنبه گذشته ، مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا “آزار و اذیت رژیم كوبا علیه فعالان معترض صلح آمیز علیه حبس دنیس سولیس گونزالس ، مدافع حقوق بشر” را به شدت محكوم كرد و از هاوانا خواست كه بدون قید و شرط آقای سولیس را آزاد كند.

آقای سولیس عضوی از گروه کوچکی از مجریان و فعالان به نام جنبش San Isidro است ، که به طور منظم فعالیت های نمایشی را برای ارتقا freedom آزادی بیان سازمان می دهد ، که اغلب مقامات را نقض می کند.

مقامات کوبا این گروه را بخشی از تلاش های بودجه ایالات متحده برای سرنگونی دولت می دانند ، که هاوانا گفت اخبار مستقل اینترنتی در كوبا و حداقل پنج سكوی كه در خارج از كشور پخش می شود را شامل می شود.

حدود دوازده همکار و هوادار جنبش پس از زندانی شدن آقای سولیس در مقر گروه سن ایسیدرو جمع شدند و شش نفر اعتصاب غذا کردند.

حتما بخوانید:
درگیری کشاورزان آفریقایی برای تهیه کاکائو و شکلات بزرگ بر سر اقدامات ضد فقر

تیم فناوری پیام خود را به مدت یک هفته با تأکید بر سرنوشت آقای سولیس منتشر کرد. این اعتراض از طرف واشنگتن ، تبعیدیان کوبایی در میامی ، چندین دولت و سازمان دیگر مانند عفو بین الملل ، قبل از اینکه مقامات درب را شکسته و آنها را مجبور به ترک مقر خود کنند ، به اتهام نقض مقررات Covid-19 ، مورد حمایت قرار گرفت.

رسانه های دولتی در کوبا آن را “یک نمایش ضدانقلاب مورد حمایت آمریکا” خواندند ، اما معترضین روز جمعه گفتند “این یک بهانه دروغ برای همان سانسور و سرکوب قدیمی ،” در حالی که خواستار دیدار با وزارت فرهنگ بودند.

این جلسه با حضور 30 ​​نفر از جمعیت تا جمعه شب ادامه داشت.

با پایان یافتن اعتراض در ساعت 2 بامداد شنبه ، معترضان بررسی فوری پرونده سولی و یکی دیگر از اعضای جنبش ، توافق نامه ای برای بحث در مورد شکایات خود در مورد سیاست های مختلف در بخشهای مختلف هنری و تضمین عدم تعهد هنرمندان را ارائه داده بودند. توسط پلیس آزار و اذیت شود.

عفو بین الملل خواستار آزادی هنرمند کوبایی ، لوئیز مانوئل اترو آلکانتارا و آکادمیک آناملی راموس گونزالس ، اعضای San Isidro شد که آنها را زندانی عقیدتی معرفی کرد. این گزارش می گوید که آنها پس از یک عملیات پلیس فقط به دلیل اعتقادات خود بازداشت شده اند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید