هوش مصنوعی به زودی بشریت را نابود خواهد کردمحققان دانشگاه آکسفورد و گوگل در تحقیقات مشترک خود بر روی هوش مصنوعی به نتایج نگران کننده ای دست یافته اند. مقاله تحقیقاتی ذکر شده حاکی از آن است که هوش مصنوعی فراتر از تصور پیشرفت خواهد کرد و در آینده ای نه چندان دور بر جهان حکومت خواهد کرد. نتیجه این قانون به نابودی نسل بشر می انجامد.

هوش مصنوعی پدیده‌ای شگفت‌انگیز در عصر فناوری است که روند انجام بسیاری از کارها را تسریع می‌کند و بخشی از پیشرفت چشمگیر دنیای فناوری به حساب می‌آید. این فناوری چندین بار مشکلات پیچیده را حل کرده است و برنامه نویسان تقریباً در فرآیندهای مختلفی از آن استفاده می کنند. اما با تحقیقات جدید و تخصصی به نظر می رسد که این فناوری همیشه مفید نخواهد بود و پیشرفت پیشرفته آن روزی برای نسل بشر پایان خواهد یافت.

محققان دانشگاه آکسفورد و گوگل با هم به نتایج قابل اعتماد و غم انگیزی دست یافتند. بر این اساس، تهدیدات هوش مصنوعی می توانند بر اساس مجموعه ای از شرایط و رویدادها تغییر کرده و تکامل یابند. این اولین بار نیست که هوش مصنوعی به عنوان یک تهدید بالقوه برای نسل بشر در نظر گرفته می شود، اما نتایج تحقیقات جدید گوگل و آکسفورد نیز جالب توجه است.

حتما بخوانید:
حکم دادگاه اروپا ضربه زدن به روند پناهندگی در مجارستان است

دیدگاهتان را بنویسید