واکسن ها ، نه سیاست ، بازارهای نوظهور را هدایت می کنند


نویسنده مدیر مسئول MoneyWeek است

در اوایل این هفته ، شاخص صنعتی داو جونز به 30000 رسید. می توان گفت که داو یک شاخص منسوخ است. می توانید بگویید که این از نظر واقعی یک رکورد نیست. اما آمارهای رکورد گرد هنوز برای ناظران بازار معنی دارد – و S&P 500 بسیار گسترده تر از روز انتخابات در ایالات متحده حدود 8 درصد افزایش یافته است.

یک سری نظرات را استخراج کنید که طبق آن مرحله منعکس کننده این واقعیت است که بازار سهام ترجیح می دهد ، مانند یک کاربر توییتر چنین گفته است، جو بایدن “منطقی” برای “دیوانه” دونالد ترامپ. (برای بیانیه مبارزات انتخاباتی آقای ترامپ مهم نیست که پیروزی بایدن منجر به سقوط بازار سهام و “رکود فلج کننده ای شود که قبلاً هرگز ندیده اید.”)

اما آیا جدیدترین گاو نر واقعاً به ما می گوید؟ انجام آن کار دشواری است. سرانجام ، بین انتخابات آقای ترامپ در سال 2016 و اواسط فوریه ، زمانی که Covid-19 شروع به گاز گرفتن کرد ، Dow و S&P بیش از 60 درصد رشد کردند.

برآوردها همچنین به حد شدید تاریخی رسیده است: آقای ترامپ در حال انتقال آقای بایدن به بازار ایالات متحده است ، جایی که S&P 500 دارای قیمت متوسط ​​و نسبت سود گزارش شده بیش از 30 برابر میانگین تاریخی حدود 15 برابر است. اگر سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در ایالات متحده تحت نظر آقای ترامپ عصبی بودند ، راهی سرگرم کننده برای نشان دادن آن داشتند.

دیدن حوادث از دریچه ترجیحات سیاسی وسوسه انگیز است ، اما آیا بورس سهام به اندازه ما به سیاست علاقه مند است؟ شاید 30،000 اصلاً عنصر اخلاقی نداشته باشند. پیروزی آقای بایدن همزمان با انتشار اخبار عالی در مورد سه واکسن ویروس کرونا بود. بازارهای سهام در جستجوی سر و صدا بسیار خوب هستند.

قدرت بازار مطمئناً این واقعیت را نشان می دهد که اگر فجایع توزیع مجاز نباشد ، باید طی ماهها به زندگی عادی برگردیم – این بدان معناست که شرکتهای مسافرتی می توانند برنامه ریزی کنند و سینماها می توانند تبلیغات تبلیغاتی را انجام دهند.

حتما بخوانید:
بانک های ایالات متحده از تأخیر سوئیچ Libor استقبال می کنند و 200 تریلیون دلار دارایی را تحت تأثیر قرار می دهند

اکنون این فرض گسترده را اضافه کنید که وزیر جدید دارایی مورد انتظار ، جانت یلن ، محرک اضافی را که خواستار آن خواهد بود ، ارائه می دهد و سخنان جدید نرخ بهره فدرال رزرو باید کم باشد تا به تورم زمان بدهد. عقب نمانید تا بتواند از هدف تاریخی 2٪ بالاتر رود.

ناگهان ، کاملاً منطقی به نظر می رسد که محدودیت در تقاضا و بهره های احتمالی حاصل از بحران می تواند به تغییر آنچه گلدمن ساکس ، خروشان 20s Redux می نامد ، کمک کند.

شاید ، به استثنای وعده های سیاسی شدید در مورد ممنوعیت های سود سهام درازمدت ، مالیات فوق العاده بالای شرکت ها و کنترل سرمایه ، بازارهای توسعه یافته اصلاً علاقه ای به شخصیت رئیس جمهور ندارند.

با این حساب ، به بازار دیگری نگاه کنید که به شدت تحت تأثیر سیاست قرار گرفته است – انگلیس. سهام انگلیس کاملاً ارزان است. FTSE All-Share امسال به همان رکورد نسبتاً کم S&P 500 در سال 1974 دست یافت. در آن زمان ، انگلیس هم بر سود سهام و هم در سود طولانی مدت کنترل داشت.

شرودرز گفت ، سهام جهانی به طور کلی با نرخ دو برابر فروش خود طی 12 ماه آینده معامله می شود. این میزان 45 درصد بیشتر از متوسط ​​15 سال گذشته است. اما در انگلستان ، شرکت های بزرگ تقریباً با یکبار فروش و فروشهای کوچک – فقط 0.5 برابر فروش پیش بینی شده – تجارت می کنند ، هر دو کمتر از میانگین 15 ساله هستند.

تحلیلگران به شما خواهند گفت که این به دلیل عدم اطمینان در مورد Brexit است (من خودم این کار را کردم). با این ایده که بازارهای سهام می توانند به دنبال مشکلات کوتاه مدت باشند ، به نظر نمی رسد. وسوسه انگیز است اگر تصور کنیم بازار تعصبات سیاسی ناظران خود را منعکس می کند.

حتما بخوانید:
قیمت استخر بادی بزرگ 1400+بررسی 7 مدل بهترین مارک استخر بادی کودک

اما دلیل واقعی ارزان بودن در انگلیس ممکن است در واقع ماهیت سهام ذکر شده در اینجا باشد. ایالات متحده را به راحتی می توان به عنوان رشد بازار دسته بندی کرد – ارزش اصلی شرکت های معامله شده در بورس اوراق بهادار در سودهای آینده است.

در انگلستان ، پتانسیل رشد هیجان انگیز در شرکت های خصوصی یافت می شود. بخش بریتانیایی ذکر شده یک بازار کلاسیک بازار است: سرمایه گذاران از سودهای آینده شرکت های انرژی قدیمی ، معدن کاران و امور مالی نسبتاً اندک انتظار دارند. و ارزش سرمایه گذاری بدترین عملکرد خود را طی دو قرن گذشته تحمل کرده است. تفاوت نسبی در ارزیابی بین رشد و ارزش نزدیک به سطح رکورد است.

نزدیک ، نه ، زیرا در چند هفته گذشته یک چرخش آغاز شده است – تغییر از برندگان Covid-19 به بازندگان Covid-19 و از رشد به ارزش. به عنوان مثال ، انرژی و مواد اولیه قوی هستند.

در ایالات متحده در تاریخ 9 نوامبر ، قیمت سهام بیشترین اختلاف یک روز را پشت سر گذاشت. تاکنون در این ماه ، FTSE 100 ، که فکر می کنم شاخص ارزش نهایی باشد ، تقریباً 14٪ بازده داشته است ، در حالی که شاخص FTSE All-World 10٪ است.

چرخش ارزش جهانی در واقع قسمت دیگری از تجارت واکسن است زیرا منعکس کننده عملکرد شرکتهایی است که کاملاً با اصول اقتصادی مرتبط هستند. اگر بهبود اقتصاد جهانی ادامه یابد ، این روند نیز ادامه خواهد یافت. Brexit همزمان مجاز خواهد بود. اگر هر نوع معامله ای وجود داشته باشد ، قطعاً تحلیلگران اعلام می کنند که بازار یک معامله منطقی را به نتیجه ای دیوانه وار بدون معامله ترجیح می دهد.

اما به خاطر داشته باشید که چیز دیگری بر بازار انگلیس تأثیر می گذارد – و حداقل به اندازه تسکین Brexit: چرخشی ناشی از واکسن که به هر حال اتفاق می افتاد.
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید