واکسن ها در شبکه تاریک فروخته می شوند ، زیرا مجرمان سودهای همه گیر را هدف قرار می دهند

[ad_1]

ارائه دهندگان واکسن کرونا ویروس کرونا برای فروش در قسمت های پنهان اینترنت چند روز پس از تصویب اولین عکس Covid-19 در این ماه ، به عنوان مجرمان به دنبال استفاده از تقاضای جهانی تلقیحات هستند.

یکی از این پیشنهادات به اصطلاح یک شبکه تاریک که توسط شرکت امنیت سایبری نرم افزار Check Point ردیابی می شد ، 250 دلار قیمت داشت و فروشنده قول تحویل پنهانی در بسته های دو بسته را می دهد. هزینه تحویل از طریق پست از طریق ایالات متحده یا شرکت پیک پیشرو 20 دلار است و 5 دلار اضافی برای تحویل شبانه فراهم می شود.

یک ارائه دهنده دیگر در این هفته گفت که واکسن هایی وجود دارد که توسط تولید کنندگان چینی Sinopharm و Sinovac تولید شده است و به قیمت 750 دلار برای دو دوز قابل پرداخت بیت کوین به فروش می رسد. این تبلیغ با یک عکس سهام نشان داده شده است که با بسته بندی طبیعی دو تولید کننده واکسن چینی مطابقت ندارد. وقتی از فروشنده س askedال شد که چگونه باید واکسن را ذخیره کرد ، یک جعبه سرد یا یخچال پیشنهاد کرد.

کارشناسان می گویند بسیاری از واکسن های فروخته شده در وب تاریک یا جعلی هستند یا هرگز ارسال نمی شوند. ماه هاست که پیشنهادهای مشابه توسط سایر تأمین کنندگان منتشر شده است. اما این که آیا فروشندگان قبلاً به محصولات معتبر دسترسی پیدا کرده اند ، این تبلیغات نوع فرصت طلبی جنایی را نشان می دهد که کارشناسان هشدار می دهند با افزایش تقاضا برای واکسن های مصوب در سال آینده ، این موارد افزایش می یابد.

اینترپل و یوروپول در این ماه نسبت به “حمله” احتمالی به فعالیت مجرمانه مربوط به واکسن Covid-19 هشدار دادند ، از کلاهبرداری آنلاین و جرایم اینترنتی گرفته تا سرقت و فروش دوزهای تقلبی یا غیر استاندارد. به گفته یوروپول ، حتی ویال های خالی واکسن که می توانند به طور غیرقانونی بارگیری مجدد شوند ، هدف قرار می گیرند. این واکسن های تقلبی تهدید قابل توجهی برای سلامت جامعه ، “در بهترین حالت بی اثر و در بدترین حالت سمی” است.

عکس صفحه ای از تبلیغات در شبکه تاریک واکسن Covid-19 با قیمت 250 دلار به علاوه زایمان ، مشخص شده توسط نرم افزار Check Point

امی شورتمن ، متخصص امنیت زنجیره تأمین در Overhaul Pharmaceutical Logistics ، گفت: “همیشه برای افرادی که لزوماً به این دارو دسترسی ندارند و دوست دارند از خود و خانواده خود محافظت کنند ، بازاری وجود دارد. “او به بازار غیرقانونی موجود داروهای شیمی درمانی اشاره می کند ، علیرغم اینکه استفاده از داروها دشوار است. “مطمئناً پول زیادی در جهان به دست مجرمان می رسد.”

خطر سرقت و انتقال مجدد واکسن ها به بازار سیاه ، صنعت داروسازی را در حالت آماده باش قرار داده است زیرا در حال آماده سازی برای حمایت از بزرگترین تلاش واکسیناسیون جهانی در طول تاریخ است.

تورستن نویمان ، رئیس انجمن امنیت زنجیره تأمین اروپا تاپا گفت: “ما باید به افراد در مراکز واکسن بگوییم که آنها طلا حمل می کنند.” وی با تأکید بر این خطر که کارگران زنجیره تأمین با پیوندهای موجود در شبکه های مجرمانه می توانند اطلاعاتی را فراهم کنند که به این گروه ها اجازه می دهد محموله ها را هدف قرار دهند ، گفت: “مجرمان واکسنی نمی بینند ، پول می بینند.”

صنعت آماده شده است. تلاش ها برای بهبود امنیت در سال های اخیر منجر به معرفی ممیزی و بازرسی منظم زنجیره های تأمین از سوی تولیدکنندگان و همچنین تماس ، توقف و انتقال انسان در هنگام توزیع شده است.

چاک فورسایث ، رئیس ائتلاف دارویی برای امنیت بار ، یک انجمن صنعتی ، گفت: “تولیدکنندگان دارو در حال حاضر وقت زیادی را صرف اطمینان از ایمن بودن محصولات و زنجیره تأمین خود می کنند.” “من فکر نمی کنم هیچ صنعت دیگری در جهان باشد که برای چنین چیزی آماده باشد.”

محموله ها به طور منظم به دستگاه های دیجیتالی بلادرنگ مجهز می شوند که دما و مکان را با در نظر گرفتن هرگونه انحراف از برنامه اندازه گیری می کنند. فناوری یکپارچگی زنجیره تأمین را تضمین می کند ، اگرچه می تواند یک آسیب پذیر باشد.

اگرچه آقای فورسایث گفت كه تاكنون هیچ گزارشی مبنی بر حملات فیزیكی به زنجیره تأمین واكسن Covid-19 گزارش نشده است ، اما حملات سایبری متعددی ثبت شده است.

از ابتدای شیوع همه گیر ، بیمارستان ها و مراکز درمانی تحت تأثیر یک سری حملات با فیشینگ و باج افزار قرار گرفته اند.

ایوانگلوس اوزونیس ، رئیس واحد زیرساخت های ایمن در Enisa ، آژانس امنیت سایبری اتحادیه اروپا ، گفت: “ما حملات مرتبط با واکسن را هدفمند دیده ایم.” “بخش بهداشت از نظر امنیت سایبری بسیار بالغ نیست.”

ویدئو: چه کسی ابتدا واکسن Covid را دریافت می کند؟ | دفتر خاطرات DC

در یک حمله گزارش شده در این ماه ، محققان IBM دریافتند که هکرها در تلاش برای سرقت ورودی و رمزهای عبور ، به عنوان مدیر عامل تامین کننده تجهیزات برودتی فوق العاده سرد چینی ظاهر می شوند. محققان گفتند که این تجربه بسیار پیچیده ممکن است توسط یک کشور ملی پشتیبانی شود ، امیدوار است که زنجیره تأمین واکسن سردخانه را مختل کند یا مالکیت معنوی را بدزدد.

عدم دسترسی به واکسن های ویروس کرونا در کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان ، جایی که مقامات بهداشتی به افراد آسیب پذیر یا کارگران در صنایع خاص اولویت می دهند ، به این معنی است که بازار ثانویه قدرت برای اجازه “پرش در صف” به مردم نیز احتمالاً رونق خواهد داشت. داده های شرکت داده Experian.

“در حال حاضر پیشنهادها و اتاق گفتگو وجود دارد [for] اعتبار معتبر افرادی که از قبل موجود هستند [health] مایکل برومر ، معاون رئیس Experian Data Breolution Resolution. “شما می توانید سفارش واکسن خود را از قبل رزرو کنید [on the dark web] بنابراین ما فکر می کنیم شبکه تاریک شلوغ تر خواهد شد. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme