[ad_1]

طی روزهایی که Pfizer از موفقیت ویروس کرونا در روز دوشنبه رونمایی کرد ، سرمایه گذاران در صندوق های سهام جهانی بیشتر از هر هفته حداقل دو دهه به عنوان خبرهای بازارهای مالی سرمایه گذاری کردند.

به گفته ارائه دهنده داده EPFR Global ، صندوق های خرید سهام 44.5 میلیارد دلار ورودی در طول هفته تا چهارشنبه گزارش داده اند ، از جمله بیش از 32 میلیارد دلار سرمایه گذاری در صندوق های سهام آمریکا. این بزرگترین برداشت هفتگی از صندوق های سرمایه گذاری از زمان جمع آوری داده ها توسط EPFR و همچنین دومین پذیرش از صندوق های سهام ایالات متحده از سال 2000 بود.

این نیروی آتش سوزی به شركت در شرط بندی سرمایه گذاران مبنی بر اینكه واكسن Pfizer و BioNTech آلمان می تواند زمینه را برای بهبود سریع جهانی فراهم كند ، باعث افزایش بازارهای سهام جهانی در این هفته شد. شیوع ویروس کرونا ، اکثر اقتصادهای بزرگ را به رکود اقتصادی امسال سوق داده است.

تعهدات جدید توسط سرمایه گذاران بزرگ موسسه ای ، از جمله حقوق بازنشستگی و کمک های مالی ، انجام شد که این هفته 41.1 میلیارد دلار به سهام خود اضافه کردند. در مقابل ، سرمایه گذاران خرده فروشی فقط 3.3 میلیارد دلار ورودی دارند. در حالی که کارگزاران آنلاین مانند Robinhood در سال جاری شاهد افزایش فعالیت های تجاری بوده اند ، بسیاری با تمرکز بر سهام انفرادی ، مدیران سنتی صندوق را پشت سر گذاشته اند.

معیار S&P 500 از اوایل ماه نوامبر ، بهترین 10 روز معاملاتی از ماه آوریل ، که فدرال رزرو قول حمایت اضافی از بازار را داد و سهام از پایین ترین سطح سهام خود سقوط کرد ، بیش از 9 درصد افزایش یافته است. این شاخص برای اولین بار از اوایل سپتامبر در جمعه در بالاترین رکورد بسته شد.

ستون گرافیکی جریان های هفتگی سهام (میلیارد دلار) که بیشترین ورودی به صندوق های صندوق جهانی را برای حداقل 20 سال نشان می دهد

مت گرتکن ، استراتژیست در تحقیقات BCA گفت: “اعلام واکسن به تجمع” بازگشت به حالت عادی “پس از انتخابات ایالات متحده ضرورت داشت. “گسترش این واکسن ها زمان بر است و ممکن است سال آینده دنیا به دنبال بهبود اقتصادی باشد.”

چرخش مجدد سهام ایالات متحده بیشترین میزان خروجی محاسبه شده از ابتدای سال را معکوس کرد و نتیجه پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا را به دنبال داشت. معاملات آتی سهام ایالات متحده با این خبر شروع به جمع آوری کردند ، که پیش از اعلام Pfizer و BioNTech در صبح دوشنبه بود.

کامرون برند ، مدیر تحقیقات EPFR ، گفت که پیروزی آقای بایدن انتظارات سرمایه گذاران را تغییر داده است ، اکنون انتظار می رود سیاست های قابل پیش بینی و انگیزه های اقتصادی پیش بینی شود. وی افزود: جریان وجه نقد به صندوق های سرمایه گذاری به نفع شرکت های کلاهبردار بزرگ است ، اگرچه سرمایه اندک در پنج روز معامله از رقبای بزرگتر پیشی گرفت.

پرتفوی مدیرعامل Allianz Global Burns McKinney گفت: احتمال تقسیم دولت ، جایی که جمهوریخواهان سنا را در اختیار دارند ، سرمایه گذاران را نیز وادار کرده است تا وقتی رئیس جمهور منتخب بایدن در ژانویه افتتاح می شود ، انتظارات مربوط به تغییرات نظارتی یا مالیاتی چشمگیر را کاهش دهند.

این می تواند سهام را بیشتر کند. جان نورماند ، استراتژیست در JPMorgan Chase ، روز جمعه گفت که سهام ایالات متحده “یکی از بهترین زمینه ها برای سود پایدار در سالها” است و نتایج انتخابات “نتیجه موهای طلایی سهام” است. این بانک پیش بینی می کند S&P می تواند 12 درصد دیگر صعود کند تا در ابتدای سال آینده به 4000 برسد.

در حال رشد موارد ویروس کرونا و محدودیت های بیشتر در سفر هنوز هم می تواند سهام ایالات متحده را با مشکل روبرو کند و لیزا اریکسون از مدیریت ثروت بانک ایالات متحده گفت که او هنوز هم از بیشترین آسیب دیدگی توسط ذخایر همه گیر در محل جلوگیری می کند. اما وی گفت که پیشرفت واکسن خوش بینی جدیدی به بازار بخشیده است.

وی افزود: “این امنیت را فراهم نمی کند ، اما باد خوبی برای بازگشایی و بلند کردن بیشتر است.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir