وزارت امور خارجه آمریکا به دنبال کاهش تحریم چین در اوراق بهادار ترامپ است

[ad_1]

وزارت خزانه داری آمریکا در تلاش است تا دستور اجرایی دونالد ترامپ در مورد منع سرمایه گذاری آمریکایی ها در شرکت های چینی را که مشکوک به ارتباط با ارتش پکن هستند ، کاهش دهد.

این تلاش با مخالفت شدید پنتاگون و وزارت امور خارجه روبرو شد و بحث داغی را در مورد یکی از آخرین سیاست های مهم ضد پکن در دوران ترامپ آغاز کرد.

ماه گذشته ، آقای ترامپ دستوری صادر كرد كه سرمایه گذاران آمریكایی را از سرمایه گذاری در شركت های چینی منع كرده است كه پنتاگون آنها را به عنوان گروههایی مظنون به كمك به ارتش آزادیبخش چین معرفی كرده است.

این تلاش بخشی از فشار گسترده برای مقابله با استراتژی “ادغام نظامی و غیرنظامی” چین است که شرکت های چینی را مجبور می کند فناوری را با PLA به اشتراک بگذارند. دولت ترامپ می گوید این استراتژی به این معنی است که سرمایه گذاران آمریکایی که در شرکت های چینی سرمایه گذاری می کنند به پکن کمک می کنند و امنیت ملی آمریکا را تضعیف می کنند.

به دنبال اقدام مشابهی از سوی رقبا ، از جمله FTSE راسل ، MSCI ، ارائه دهنده شاخص ، در پاسخ به این سفارش ، این هفته شركت های چینی را از شاخص های خود حذف كرد.

اما بسیاری از سرمایه گذاران منتظر راهنمایی وزارت خزانه داری در زمینه کنترل دارایی های خارجی برای تعیین فروش سهام 35 شرکت چینی در لیست پنتاگون و شرکت های تابعه هستند.

سه نفر آشنا به بحث داخلی گفتند که وزارت خزانه داری می خواهد شرکت های تابعه چینی را از این ممنوعیت خارج کند ، اما این تلاش ها با مخالفت شدید وزارت امور خارجه و پنتاگون روبرو شد ، آنها گفتند که نبود شرکت های تابعه تأثیر کلی آقای ترامپ مأموریت داد.

وزارت خارجه و شورای امنیت ملی تا زمانی که وزارت دارایی به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد ، از اظهار نظر خودداری کردند.

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، هفته گذشته از تعداد شرکت های تابعه شرکت های سیاه پوست که در شاخص های سهام و اوراق قرضه قرار دارند ابراز نگرانی کرد. وی گفت که شرکتهای تابعه 24 شرکت از 35 شرکت چینی موجود در لیست پنتاگون در یک شاخص عمده اوراق بهادار قرار دارند.

“پولی که به این صندوق های شاخص می ریزد. . . وی گفت: “این از شركت های چینی كه هم در تولید غیرنظامی و هم در تولید نظامی پشتیبانی می كنند پشتیبانی می كند.” “برخی از این شرکت ها برای نظارت بر غیرنظامیان و سرکوب حقوق بشر فناوری تولید می کنند ، مانند مورد اویغورها و سایر گروه های اقلیت مسلمان در سین کیانگ چین.”

آقای پمپئو گفت برخی از شرکت های چینی در شاخص های MSCI “نگرانی های قابل توجهی درباره امنیت ملی و مسائل بشردوستانه برای ایالات متحده” ارائه داده اند و آنها را در معرض تحریم های احتمالی آمریکا قرار داده است.

یک منبع آگاه از این وضعیت گفت که این بحث آخرین نبرد بزرگ چین در دولت ترامپ قبل از ترک رئیس جمهور در 20 ژانویه بود و جو بایدن جایگزین آن شد.

لیست پنتاگون شامل شرکت های بزرگی مانند شرکت هواپیمایی صنعتی چین است. اما طبق گفته وزارت امور خارجه ، در اوایل دسامبر حداقل هشت شرکت تابعه Avic وجود داشت که هنوز توسط MSCI و FTSE در شاخص های اصلی قرار داشتند. تعدادی از شرکت های تابعه شرکت ساخت راه آهن چین نیز در شاخص های این دو تامین کننده گنجانده شده است.

راجر رابینسون ، کارمند سابق شورای امنیت ملی که معتقد است ایالات متحده باید موضع سختگیرانه تری را در مورد پذیرش شرکت های چینی در بازارهای سرمایه خود اتخاذ کند ، گفت وزارت خزانه داری در تلاش است تا تأثیر دستورالعمل اجرایی را کاهش دهد.

آقای رابینسون ، رئیس گروه مشاوره RWR ، یک مشاور ریسک ، گفت: “گزارش می شود که خزانه داری بر محدود کردن ، رقیق کردن و تعریف موارد دیگر این دستور اصرار دارد.” “به نظر می رسد علاقه بیش از ده ها میلیون سرمایه گذار خرده فروشی آمریکایی و امنیت ملی ما برای محافظت از هزینه های وال استریت و منافع پکن نشان می دهد.”

شاهین های چینی اغلب استفان مانوچین ، وزیر دارایی ، را متهم می کنند که به دلیل تلاش هایش برای مخالفت با برخی از اقدامات سختگیرانه پیشنهادی در طی چهار سال دولت ترامپ ، نسبت به چین ضعیف است. طرفداران به طور خصوصی می گویند که آقای مانچین رویکرد متعادلی را اتخاذ می کند که تأثیر آن را بر اقتصاد آمریکا در نظر می گیرد.

آقای ترامپ پس از سه سال مقاومت در برابر لابی کردن توسط مقامات طعنه بازتر خود ، اخیراً چراغ سبز را برای اقدامات سختگیرانه علیه چین روشن کرد زیرا وی پکن را در گسترش سلاح های هسته ای Covid-19 مقصر دانست.

روزنامه فایننشال تایمز در اوایل سال جاری گزارش داد كه كاخ سفید به پنتاگون گفته است لیستی از شركتهای چینی را كه ادعا می شود با ارتش ارتباط دارند ، مطابق قانون دو دهه ای كه رعایت نشده است ، منتشر كند.

کنگره هفته گذشته لایحه هزینه های دفاعی را تصویب کرد که براساس آن پنتاگون مجبور است هر ساله لیستی جامع تهیه کند ، اما آقای ترامپ تهدید کرد که این لایحه را به دلیل اقدامات منتشر نشده وتو خواهد کرد.

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme