[ad_1]

وزارت خزانه داری آمریکا تصمیم گرفته است چندین تسهیلات وام اضطراری ایجاد شده توسط فدرال رزرو در آغاز شیوع ویروس کرونا را گسترش ندهد و این امر اعتراض نادر بانک مرکزی را برانگیخت ، که هشدار داده است اقتصاد همچنان “متشنج و آسیب پذیر است”.

استفان منوچین ، وزیر خزانه داری ، رئیس بانک فدرال روز پنجشنبه در نامه ای به جی پاول ، از بانک مرکزی خواست که وجوه استفاده نشده از پنج برنامه اضطراری را قبل از انقضا در اواخر دسامبر بازگرداند.

امکاناتی که آقای مانچین می خواهد پایان دهد شامل موارد زیر است: دو طرح برای خرید بدهی شرکت ها. پنج تسهیلات وام متوسط ​​، که معمولاً به عنوان برنامه اصلی وام در خیابان شناخته می شود. برنامه ای برای اعطای وام به مقامات ایالتی و محلی ؛ و دیگری برای حمایت از اوراق بهادار تحت حمایت دارایی.

با این حال ، آقای مانوچین از آقای پاول خواست چهار قرارداد اعتبار اضطراری را که موجب شده بود بازارهای تأمین مالی کوتاه مدت از جمله اوراق بهادار و صندوق های سرمایه گذاری بازار پول متوقف شود ، 90 روز تمدید کند.

مقامات ارشد فدرال رزرو می گویند تمدید تسهیلات اعتباری ثبات بازار مالی را در زمانی تضمین می کند که به دلیل کاهش حمایت مالی و افزایش موارد ویروس کرونا ، چشم اندازهای اقتصادی هنوز شکننده است.

فدرال رزرو روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “فدرال رزرو ترجیح می دهد طیف گسترده ای از امکانات اضطراری ایجاد شده در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا نقش مهمی در حمایت از اقتصاد هنوز متشنج و آسیب پذیر ما داشته باشد.”

اسپاگتی از اقدامات اضطراری فدرال رزرو ، به روز شده در 18 نوامبر.

آقای منوچین با فشار جمهوری خواهان در Capitol Hill برای متوقف کردن وام دهی روبرو است ، با توجه به ترس از بازیابی و بازیابی از توقف دولت در تحریف بازارها.

وزیر خزانه داری آمریکا در نامه خود به آقای پاول گفت که در پایان توافق نامه های اعتبار اضطراری ، 455 میلیارد دلار آزاد می شود که کنگره می تواند برای کارهای دیگر هزینه کند. آقای مانوچین گفت که “بعید است” که تسهیلات باید دوباره برقرار شود ، باید تصویب جدیدی را از وزارت دارایی بخواهید.

آقای منوچین نوشت: “برای من افتخار بزرگی است که روی این برنامه ها کار کرده ام و امیدوارم که به دلیل اقدام جمعی ما ، کنگره در آینده به رئیس جمهورهای فدرال رزرو و دبیران وزارت دارایی اعتماد داشته باشد.”

بسیاری از سرمایه گذاران در بحث درباره لزوم حفظ تسهیلات اعتباری اضطراری به عنوان یک بیمه نامه در برابر وخیم شدن بازارهای مالی و هشدار درباره خطر حذف سلاح برای مبارزه با بحران از زرادخانه بانک فدرال رزرو ، از فدرال رزرو حمایت کرده اند.

بازارها با اعلام افت سهام سهام در ابتدای روز معاملات در آسیا ، به سرعت به اعلامیه وزارت دارایی واکنش نشان دادند. قرارداد آتی S&P 500 0.9٪ افت کرد ، در حالی که معاملات آتی Nasdaq 100 در زمانی که معاملات معمولاً کمی ضعیف است 0.5٪ پایین بود.

در عوض ، سرمایه گذاران اوراق قرضه دولتی را که پناهندگی محسوب می شود ، خریداری کردند. بازده گنجینه 10 ساله به 0.82 درصد رسید که نسبت به بالاترین ارزش آن در روز پنجشنبه 0.05 واحد درصد است. بازده اوراق با افزایش قیمت کاهش می یابد.

“خطر از منظر بازار لزوماً این نیست [the Fed facilities] منزوی منقضی می شود خطر این است که چندین اتفاق در یک زمان رخ دهد. “آدام ماردن ، تحلیلگر سرمایه گذاری در T-Rowe Price ، با اشاره به اینکه از دست دادن تسهیلات اعتباری می تواند همراه با کاهش حمایت مالی و افزایش عفونت های ویروس کرونا در ماه آینده رخ دهد ، گفت:”

اگرچه مقامات بانک فدرال بر این باورند که تسهیلات اعتباری بخشی اساسی در پاسخ آنها به ویروس کرونا است ، که از زمان رکود اولیه به رشد زیادی در بازارهای مالی دامن می زند ، اما تنها بخش کوچکی از ظرفیت وام های موجود استفاده شده است.

برخی از شرکت ها و مقامات محلی سرانجام از طریق بازارهای منظم سرمایه ، شرایط مالی بهتری را فراهم کردند و برخی از شرکت های متوسط ​​، به ویژه گروه های معاملات املاک و مستغلات ، از سختگیری شرایط تسهیلات برای منافع آنها شکایت کردند.

ستون گرافیکی با دارایی ها ، میلیارد دلار ، که استیون منوچین را نشان می دهد ، می خواهد چهار مرکز اضطراری بانک فدرال را از دست بدهد

یک مقام وزارت خزانه داری آمریکا گفت که این اقدام آقای مانوچین می تواند با آزاد کردن میلیاردها دلار پول برای کنگره ، به گشودن گفتگوهای متوقف شده در مورد دور جدید محرک های مالی کمک کند.

این مقام مسئول گفت: “همه این وجوه را می توان بدون وام گرفتن دلار اضافی هزینه كرد.”

دموکرات ها بیش از 2 تریلیون دلار طلب کرده اند. هزینه های اضافی ، با مقاومت جمهوری خواهان در کنگره که خواهان بسته کمکی بسیار کمتری هستند ، روبرو شده است. از زمان انتخابات 3 نوامبر هیچ گفتگوی مهمی صورت نگرفته است.

عدم گسترش برخی از سازوکارهای اعتبار اضطراری می تواند توانایی دولت آینده بایدن را برای مقابله با عواقب اقتصادی همه گیری مختل کند ، به خصوص اگر فشارهای جدیدی در بازارهای مالی شروع شود. با این حال ، وزارت دارایی می تواند در صورت لزوم ، بدون تأیید کنگره تحت شرایط خاص ، بودجه تسهیلات اعتباری متوقف شده را به صورت کوتاه احیا کند.

گزارش اضافی توسط اریک پلات

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر