[ad_1]

وزارت خزانه داری آمریکا روز دوشنبه برای اولین بار تأیید کرد که هکرها به سیستم های IT آن دسترسی پیدا کرده اند ، زیرا جزئیات بیشتری در مورد کمپین جاسوسی سایبری گسترده هفته گذشته نشان داده شده است.

آژانس های دولتی ایالات متحده از جمله قربانیان این کارزار هستند که طی 9 ماه گذشته ادامه داشته و همچنان ادامه دارد.

استفان منوچین ، وزیر دارایی ، گزارشات مربوط به هک شدن بخش وی را تأیید کرد و گفت: سیستم های طبقه بندی نشده وی موجود است اما سیستم های طبقه بندی شده وی در دسترس نیستند.

وی به CNBC گفت: “من خواهم گفت كه خبر خوب این است كه هیچ خسارتی وارد نشده است ، و همچنین جابه جایی در حجم زیادی از اطلاعات را مشاهده نكرده ایم.”

هکرها با ربودن نرم افزار SolarWinds ، یک شرکت IT مستقر در تگزاس که هفته گذشته گفت احتمالاً حدود 18000 مشتری دولتی و تجاری آن در سراسر جهان در معرض دید قرار گرفته اند ، دسترسی پیدا کردند.

وزارت بازرگانی و انرژی پیش از این تایید کرده است که آنها هک شده اند ، در حالی که بسیاری از آژانس های فدرال دیگر گفته اند که در حال ارزیابی خسارت هستند.

مایکروسافت ، که خود قربانی این حمله است ، گفت که بیش از 40 مشتری خود را که برای هدف گیری دقیق و پیچیده انتخاب شده اند ، شناسایی کرده است ، بسیاری از آنها شرکت های امنیت سایبری و IT هستند.

ویلیام بار ، دادستان کل ، روز دوشنبه آخرین شخصیت ارشد دولت ترامپ بود که این هک را به دولت روسیه نسبت داد – برخلاف ادعای رئیس جمهور دونالد ترامپ مبنی بر مقصر بودن چین.

آقای بار گفت که او از اظهارات مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، که هفته گذشته اظهار داشت روسیه “کاملاً واضح” مسئول عملیات هکری گسترده است ، حمایت می کند.

آقای بار به وزارت دادگستری گفت: “از اطلاعاتی که من دارم ، من با ارزیابی وزیر پمپئو موافق هستم.” “مطمئناً به نظر می رسد که روس ها باشند ، اما من خارج از آن بحث نمی کنم.”

روز شنبه ، آقای ترامپ توییت که هک – که مقامات سایبری ایالات متحده هشدار می دهند “خطر جدی” برای دولت ، زیرساخت های مهم و بخش خصوصی است – “در رسانه های خبری جعلی” بیش از حد فشار خون بالا است و “همه چیز به خوبی تحت کنترل است”.

آقای ترامپ افزود: روسیه ، روسیه ، روسیه شعار اولویت است وقتی که اتفاقی می افتد ، زیرا Lamestream به دلایل عمده مالی متحجر می شود تا در مورد احتمال چین بودن آن بحث کند (شاید!).

اتفاق نظر گسترده ای بین کارشناسان سایبری و اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد این کمپین جاسوسی از ویژگی های یک کمپین روسی است ، با استفاده از تاکتیک ها و کدگذاری هایی که به طور خاص به SVR ، سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه اشاره می شود.

دولت ترامپ به دلیل عدم اقدام بیشتر برای تقویت دفاع سایبری دولت مورد انتقاد قرار گرفته است ، زیرا برخی سیاستمداران و کارشناسان فضای مجازی خواستار اقدام علیه هکرها هستند.

رون کلاین ، رئیس ستاد رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، آخر هفته دولت ترامپ را به دلیل دادن گزارش های ضد و نقیض در مورد هک و عاملان آن در مصاحبه با CBS News انتقاد کرد.

وی گفت كه وقتی باید در دفتر خود بود ، بایدن نه تنها هكرهای دولتی را تحریم می كند ، بلكه “توانایی بازیگران خارجی در حمله مشابه علیه كشور ما را مختل می كند”.[ad_2]

منبع: tech4life.ir