وزیر بهداشت می گوید انگلیس نوع جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده است


نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس شناسایی شده است که می تواند به رشد سریع عفونت ها در برخی از مناطق کشور کمک کند.

وزیر بهداشت انگلستان مت هانکوک روز دوشنبه به مجلس عوام گفت ، محققان فوراً در حال بررسی این هستند که آیا این ویروس جدید نسبت به انواع قبلی ویروس کرونا قابل انتقال است یا خیر ، اگرچه او سعی داشت به نمایندگان مجلس در مورد خطرات ناشی از جهش اطمینان دهد.

آقای هنكوك گفت: “در حال حاضر ، هیچ چیزی نشان نمی دهد كه این گزینه احتمالاً بیماری جدی ایجاد كند و آخرین توصیه بالینی این است كه بعید است این جهش به واكسن پاسخ دهد.”

بیش از 1000 مورد نوع جدید ، عمدتا در جنوب انگلیس کشف شده است و سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر را به صدا درآورده است.

آقای هنكوك افزود: “ما نمی دانیم كه این امر تا چه اندازه به دلیل نسخه جدید است.” “اما مهم نیست که چه دلیلی دارد ، ما باید اقدام سریع و قاطع انجام دهیم. . . تا زمان انتشار واکسن ، این بیماری مهلک را کنترل کند. ”

گرچه ویروس Sars-Cov-2 ، که باعث Covid-19 می شود ، همیشه جهش یافته است ، ویروس شناسان گفته اند که فقط یک نوع قبلا پیدا شده است که ماهیت عفونت را تغییر داده است. این نوع به اصطلاح 614G است که تا حد زیادی جایگزین ویروس اصلی 614D از ماههای ابتدایی همه گیری شده است.

آلن ویلسون ، رئیس موسسه علوم زیست پزشکی ، به فایننشال تایمز گفت که او شنیدن “سر و صدا” در مورد فشار جدید از یکشنبه شب شروع شده است. س keyالات اصلی برای محققان این بود که آیا آزمایشات ویروس کرونا در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد و آیا فرد آلوده به ویروس قبلی از همان سطح محافظت در برابر نوع جدید برخوردار است.

حتما بخوانید:
لباس دختر کفشدوزکی و گربه ی سیاه • ❤️ فانی لند

ویلسون گفت ، آزمایش های انجام شده برای ویروس کرونا به طور معمول انواع مختلفی از ویروس را تشخیص می دهد ، که نشان می دهد نسخه جدید را تشخیص می دهد ، اما ممکن است چندین هفته طول بکشد تا افراد کافی مورد آزمایش قرار گیرند تا مطمئن شوند که آزمایشات فعلی چگونه پاسخ می دهند.

در مورد اینکه آیا گزینه جدید به معنای این است که دیگر کسانی که ایمنی ندارند – یا از طریق واکسیناسیون یا از عفونت گذشته – محافظت نخواهند شد ، آقای ویلسون افزود که آشنایی با “چند ماه” طول می کشد امنیت. “[We] ما احتمالاً خوش بین محتاط هستیم ، این مشکل مهمی برای ما نخواهد بود. “

پروفسور آلن مک نالی از دانشگاه بیرمنگام ، متخصص ژنومیک میکروبی ، گفت که “تلاش زیادی” برای مشخص کردن سویه جدید و درک ریشه آن در حال انجام است. “حفظ یک چشم انداز آرام و منطقی از سویه مهم است ، زیرا این یک روند طبیعی ویروس است و ما انتظار داریم که انواع جدیدی به مرور زمان بیایند و بروند.”

پروفسور مک نالی افزود: “نگرانی در مورد این گزینه جدید خیلی زود است ، اما من از اقدامات نظارتی در انگلستان که اجازه داده اند این کار به سرعت انجام شود ، متعجب هستم.”

گزینه دیگری به نام 20A.EU1 ، در ماه اکتبر مشخص شد تا توسط کارگران کشاورزی اسپانیا به سرعت در سراسر اروپا گسترش یابد. هر نوع دارای امضای ژنتیکی خاص خود است و می توان آن را به همان جایی که از آنجا ریشه گرفته است جستجو کرد.

حتما بخوانید:
چه چیزی باعث می شود کاربران در شبکه های اجتماعی فعال باشند؟

اندرو دیویدسون ، ویروس شناس در دانشگاه گفت: نوع 614G ، تنها جهشی که تاکنون رفتار ویروس را تحت تأثیر قرار داده است ، “توانایی انتقال ویروس ها را با این تغییر افزایش می دهد” و اکنون “در بسیاری از کشورها مسلط است”. بریستول “با این حال ، تعدادی از مطالعات این موضوع را نشان می دهد [this] فشار منجر به بیماری شدیدتری نمی شود. “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید