ویروس جدید کرونا: جهش در رکورد مرگ در ایلینوی ، کالیفرنیا موارد روزانه را می شکند


پیتر ولز در نیویورک

ایلینوی روز چهارشنبه بزرگترین جهش یک روزه در مرگ ویروس کرونا از بیماری همه گیر را گزارش کرد ، در حالی که موارد جدید همچنان به پایین ترین حد خود رسیده است.

مرگ و میرهای روزانه ، که در موارد و بستری شدن در بیمارستان عقب می مانند ، در چند روز اخیر در چندین ایالت میدوسترن به سطح بالایی یا رکورد رسیده است ، اما با ادامه روند نزولی عفونت های جدید ، روند تشویقی در بیشتر مناطق همچنان ادامه دارد. از اوج سطح در ماه نوامبر.

به گفته وزارت بهداشت ، ایلینوی 238 مورد مرگ را به ویروس کرونا نسبت داده است ، این پیش از رکورد قبلی یک روزه ایالت در 19 مه در 13 مه است. پس از نیوجرسی و ماساچوست ، تعداد کشته شدگان 11،963 در ایالات متحده در رتبه ششم قرار دارد.

ویسکانسین عصر امروز 82 مورد مرگ دیگر را گزارش کرد ، در حالی که در روز سه شنبه رکورد 107 مورد بود ، در حالی که ایندیانا 91 مورد مرگ دیگر را نشان داد ، در مقایسه با 146 مورد در روز سه شنبه ، که در میان 20 روز مرگبار در این ایالت قرار دارد.

اوهایو از 129 مورد مرگ دیگر ، سومین جهش بزرگ روزانه در همه گیر ، از 119 مورد در روز سه شنبه خبر داد. این ایالت در 25 نوامبر رکورد روزانه 156 را ثبت کرد.

با این حال دلگرم کننده تر این است که موارد روزمره در این ایالت ها طی چند هفته گذشته کاهش یافته است. روز چهارشنبه ، ایلینوی 9،757 مورد دیگر را گزارش کرد ، در حالی که در بالاترین سطح 11 روزه در روز سه شنبه 12،542 بود.

حتما بخوانید:
سقوط "سودآورترین" معدنکار چین یک داستان هشدار دهنده است

ویسکانسین 3777 مورد تأیید شده دیگر نیز دارد ، این در حالی است که در روز سه شنبه 4،078 مورد وجود داشت ، اما بر اساس گزارش وزارت بهداشت ایندیانا ، تقریباً نیمی از سابقه 7،989 مورد آن در 18 نوامبر ، 6،655 مورد دیگر را نشان داد ، در حالی که دیروز 5،396 مورد بود و در مقایسه با سابقه بود. از بیش از 8،300 در 14 نوامبر است. اوهایو روز سه شنبه 7 هزار و 835 مورد جدید را در 9 هزار و 30 مورد گزارش داد. این ایالت در 23 نوامبر در یک روز 11،885 نفر داشت.

به استثنای اوهایو ، طبق تجزیه و تحلیل روزنامه Financial Times از پروژه ردیابی Covid ، در هر 11 ایالت غرب میانه فرکانس های روزانه متوسط ​​هفت روزه وجود دارد که حداقل 10 درصد از حداکثر نرخ کاهش یافته است.

در حالی که مقامات در بسیاری از ایالت ها هشدار می دهند که ارزیابی هرگونه تأثیر شکرگذاری بر میزان عفونت ممکن است حدود یک هفته طول بکشد ، در ایالت های غرب میانه در حال حاضر کاهش تدریجی نرخ عوارض روزانه را تجربه می کنند. از حدود اواسط ماه نوامبر. این ممکن است کمک کند ، اگرچه تا حدی ، روند رو به رشد را در سایر مناطق کشور جبران کند. کالیفرنیا و تگزاس که از نظر جمعیت رتبه های اول و دوم را در میان ایالت ها دارند ، گزارش می دهند جهش های یک روزه در موارد جدید که از میزان رسیده در طی جزر و مد تابستان خود بیشتر است.

حتما بخوانید:
شیائومی - فروشگاه اینترنتی کاوشتیم


منبع: tech4life.ir