ویروس کرونا جدید: تورنتو پس از رسیدن موارد جدید به بالاترین رکورد ، وارد محاصره می شود


افراد با ماسک و بدون ماسک از فروشگاه گل سرسبد خلیج هادسون در تورنتو در خیابان کوئین عبور می کنند

انتاریو ، پرجمعیت ترین استان کانادا ، از روز دوشنبه دستور محاصره پایتخت ، تورنتو را صادر کرده است ، پس از ثبت تعداد رکورد موارد جدید ویروس کرونا در آخر هفته.

این استان روز گذشته یکشنبه ، پس از ثبت سابقه 1588 در روز شنبه ، 1534 مورد جدید Covid-19 را ثبت کرد ، و باعث شد مقامات بزرگترین شهر کانادا را محاصره کنند.

طبق گفته کریستین الیوت ، وزیر بهداشت استان ، از کل ، حدود 460 مورد در تورنتو ، 490 مورد در منطقه Peel و 130 مورد در منطقه York گزارش شده است.

از روز دوشنبه ، همه غذاخوری ها و پاسیوهای بسته در تورنتو و همچنین در همسایه Peel بسته خواهند شد.

در بیانیه ای از این شهر آمده است: “گزینه های صادرات ، رانندگی و تحویل همچنان در دسترس است و به حمایت از مشاغل محلی توصیه می شود.

جان توري ، شهردار تورنتو ، از ساكنان شهر خواسته است كه از دستورالعمل هاي بهداشتي تبعيت كنند زيرا اين شهر فروشگاه هاي بسياري را تعطيل كرده است. به جز تجارت اصلی ، مراکز خرید تعطیل بودند. خرده فروشان بزرگ مواد غذایی می توانند با ظرفیت 50٪ باز بمانند.

https://twitter.com/JohnTory/status/1330184061051133956

کلیه آرایشگاه ها ، آرایشگاه ها ، آرایشگاه های ناخن و تاتو ، سالن های بدن سازی و برنامه های اوقات فراغت به حالت تعلیق درآمده است.

در بیانیه تورنتو آمده است: “از ساکنان خواسته شده است که در خانه بمانند ، مگر در سفرهای اولیه برای مواد غذایی ، مراقبت های بهداشتی ، مراقبت از کودکان ، مدرسه و کار.”

حتما بخوانید:
شروع مهاجرت به خارج؛ بهترین راه و روش ها

کانادا از ابتدای شیوع همه گیر بیش از 326000 مورد با بیش از 11400 مرگ گزارش کرده است. از این تعداد ، حدود 104000 مورد و 3500 مرگ در انتاریو گزارش شده است.

مقامات بهداشتی در مورد افزایش تهدید کشور با نزدیک شدن به فصل تعطیلات هشدار داده اند.

ترزا تام ، مدیر ارشد پزشکی کشور ، گفت: “انتقال و شیوع هر دو جامعه به شیوع Covid-19 در کانادا کمک می کند ، از جمله گسترش گروه ها و جوامع در معرض خطر.”

وی افزود: “بهترین دفاع ما در حال حاضر و در طول فصل تعطیلات این است كه سفارشات و گردش ها را به مهمترین موارد محدود كنیم ، فعالیتهای اجتماعی شخصی را به خانه های موجود خود برسانیم و اقدامات بهداشت عمومی را به طور دقیق و مداوم حفظ كنیم.”
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید