پادشاهی متحده مشتقات اروپایی در معرض خطر در مبارزه برای قوانین پس از Brexit


نهادهای نظارتی اروپایی با تهدید به حفظ لندن پس از Brexit در بازار مشتقات سالانه 50 تریلیون یورو ، از تعدیل قوانین مربوط به معاملات مبادله ای توسط بانک های اتحادیه اروپا خودداری کردند.

آژانس اوراق بهادار و بازارهای اروپایی مستقر در پاریس روز چهارشنبه گفت که بانک های اتحادیه اروپا که در لندن فعالیت می کنند ، با پایان دوره انتقال Brexit در ماه آینده ، همچنان تحت مقررات بروکسل خواهند بود.

نهادهای نظارتی انگلیس امیدوار بودند که اسما اجازه دهد این بانک ها از ژانویه به کار خود ادامه دهند و از اجتناب از برخورد با انگلیس ادامه دهند. احتمال تعدیل مقررات به این معنی است که بانک های اتحادیه اروپا که در انگلیس فعالیت می کنند ممکن است مجبور شوند برخی معاملات را به نیویورک هدایت کنند ، که دارای استانداردهای معادل مشتقات شناخته شده توسط بروکسل است.

عدم حل این منازعه ضربه ای به برخی از بانکهای اروپایی با فعالیتهای لندن وارد خواهد شد که امیدوارند پس از پایان دوره گذار Brexit بتوانند دسترسی خود را به بازار عظیم مشتقات این شهر حفظ کنند.

اسما مسئولین نظارتی انگلیس را مقصر دانست و گفت این اختلاف “در نتیجه نتیجه روشی است که انگلیس برای اجرای آن انتخاب کرده است” الزامی موسوم به DTO ، که تعیین می کند کارگزاران و بانک های سرمایه گذاری در کجا می توانند تجارت کنند. .

رئیس یک بانک بزرگ اروپایی که تحت تأثیر سرعت قرار گرفته است ، گفت: “ما با انتقال معاملات مشتقه تا حدودی محافظت شدیم ، اما من از اقدامات آنها کمی متعجب شده ام.” “این بخش کوچکی از بازار است ، اما اقدامات هر دو طرف دلگرم کننده نیست.”

حتما بخوانید:
بهترین کادوی ولنتاین برای پسرها (28 ایده برای هدیه روز ولنتاین) ❤️

معاملات DTO حدود 50 میلیون یورو از بازار مشتقات اروپا 681 میلیون یورو را تشکیل می دهد که بیشتر آن در لندن مستقر است.

در فرانسه ، هم تنظیم کننده بازارهای مالی و هم فدراسیون بانکی کشور گفتند که آنها از روش اسما حمایت نمی کنند و نسبت به ایجاد تعهدات متناقض برای شعب بانک های انگلیس در اتحادیه اروپا هشدار دادند.

تقابل اتحادیه اروپا و انگلیس تنش ها را بر سر آمادگی دو کشور برای حفظ دسترسی به بازارهای مشترک از ژانویه افزایش داده است. هر دو طرف به دنبال ایجاد نظارت قانونی بر فعالیت بازار با محوریت بازارهای عظیم سرمایه لندن هستند.

مایکل مک کی ، شریک تنظیم خدمات مالی در DLA Piper ، گفت که تصمیم اسما “نقطه آغاز نبرد بین انگلیس و اتحادیه اروپا بر سر محل تجارت بین المللی مشتقات در اروپا است”.

اسما گفت که او مجبور نشده است که روش قوانین اتحادیه اروپا را تنظیم کند ، زیرا DTO ثبات مالی بلوک را به خطر نمی اندازد. با این حال ، مرجع اذعان کرد که روش “ایجاد چالش هایی برای برخی از طرف های اتحادیه اروپا ، به ویژه برای شعبات انگلستان از شرکت های سرمایه گذاری اتحادیه اروپا”.

آژانس اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که کمیسیون اروپا این قدرت را دارد که با تصمیم گیری در مورد مکانهای تجاری در انگلستان به طور صحیح تنظیم و کنترل شود – گامی که به عنوان راه حل معادل سازی شناخته می شود و فرصتهای دسترسی به بازار را فراهم می کند.

وزارت خزانه داری قدرت مقابله به مثل با انگلیس را دارد.

حتما بخوانید:
بهترین دستگیره درب چوبی ورودی و اتاق یک تکه و دوتکه آپارتمانی - بیک نیک

تمرکز اسما بر تصمیمات معادل سازی توسط سازمان رفتار مالی انگلیس مجدداً تکرار شد ، که روز چهارشنبه گفت که “ما فعلاً رویکرد خود را تنظیم نمی کنیم” و “معادل سازی متقابل بهترین راه برای جلوگیری از برهم زدن بازار است. ”

تجارت مشتقات یکی از بزرگترین مشاغل شهر لندن است که سهم شیر تجارت اروپا را در اختیار دارد. سالانه حدود 50 میلیون یورو از ارزش پنداری تحت قانون DTO قرار می گیرد ، از جمله ابزارهایی مانند مبادله نرخ بهره که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا حرکات نرخ بهره را پوشش دهند یا حدس بزنند.

این قاعده ایجاب می کند که قراردادهای فعالانه معاملاتی در یک محل تجارت در اتحادیه اروپا یا شخصی که بروکسل آن را معادل استاندارد می داند ، معامله شود.

شعب بانک های اتحادیه اروپا مستقر در لندن مورد انتقاد شدید قرار می گیرند زیرا در ماه ژانویه خطر دستورالعمل های متناقض دو گروه نظارتی را دارند.

تاکنون ، بروکسل از ارائه هرگونه اطمینان به انگلیس در مورد حقوق دسترسی به بازار که می تواند ارائه دهد ، خودداری کرده است.

مقامات اتحادیه اروپا به طور خصوصی اذعان کرده اند که امکان راه حل های هم ارزی از نظر سیاسی با مذاکرات تجاری دو طرف ارتباط دارد ، که در این هفته ادامه دارد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید