پادشاه M&A SK Group کره جنوبی به دور شدن از سوخت های فسیلی ادامه می دهد


SK Group ، سومین شرکت بزرگ کره جنوبی ، قول داده است که به دلیل تبدیل شدن از سوخت های فسیلی ، تمام سرمایه گذاری های جدید نفت و گاز در خارج از کشور را کاهش دهد و انتشار کربن خود را به میزان دو سوم کاهش دهد.

چرخش یکی از برترین تولیدکنندگان نفت ، تراشه های رایانه ای و باتری های وسایل نقلیه برقی در آسیا یک پیروزی برای سرمایه گذاران بین المللی و فعالان محیط زیست است که انتقادات شدید خود را نسبت به واکنش شرکت های آسیایی به تغییرات آب و هوایی شدیدتر کرده اند.

این اقدام با هدایت رئیس SK و بزرگترین سهامدار Chee Tae-win ، همچنین نمادی از شیوه تقویت گروه چینی کره ای برای چالش با رهبران این کشور است. چابل، اجتماعات خانوادگی حاکم بر اقتصاد.

آقای چی دستور داده است که طی سه سال آینده یک بازنگری گسترده در نمونه کارهای SK انجام شود. این شامل تقسیم کار با مصرف کربن و دو برابر شدن شرط های چند میلیارد دلاری شرکت در مورد وسایل نقلیه الکتریکی ، تراشه های رایانه ای ، بیوتکنولوژی و انرژی های تجدیدپذیر است.

“دوران رقابت در مقیاس پشت سر ما است. . . ما می خواهیم بهترین شرکت در زمینه ESG باشیم “، گفت: در مصاحبه با Financial Times Zhang Dong-hyun ، رئیس SK Holdings ، که به کنترل 125 شرکت تابعه SK کمک می کند.

Pivot of SK یک نیروی محرکه برای ادغام و ادغام و هزینه های سرمایه ای است. در هفته های اخیر ، این گروه تجارت حافظه اینتل را به قیمت 9 میلیارد دلار خریداری و 1 میلیارد دلار برای خرید بزرگترین شرکت دفع زباله در کره جنوبی هزینه کرد. SK Innovation ، یک واحد تصفیه روغن با تمرکز بیشتر بر روی باتری ، 8 میلیارد دلار در کارخانه های ساختمانی برای خدمات به خودروسازان در ایالات متحده ، چین و اروپا هزینه می کند.

جیمز لیم ، تحلیلگر سرمایه گذاری Dalton Investments ، صندوق پرچین ایالات متحده ، گفت این استراتژی “ثمری” در ذهن برخی از سرمایه گذاران بین المللی دارد. “SK چند قدم از بیشتر دیگران جلوتر است چائبول از نظر تجدید ساختار پرتفوی آینده گرا و سرمایه گذاری ESG “، وی گفت.

حتما بخوانید:
تعمیرات پکیج بوتان 100%تضمینی گرمایش و حرارت مرکزی مقالات

آقای ژانگ گفت که این تغییرات “اجتناب ناپذیر” است.

شرکت های رقابتی کره ای ، از جمله سامسونگ و کپکو ، گروه انرژی دولتی ، توسط صندوق های بازنشستگی اروپا و گروه های زیست محیطی برای حمایت از صنعت ذغال سنگ درگیر شده اند.

چای ، 59 ساله ، از زمان تصاحب این شرکت پس از مرگ پدرش در سال 1998 ، در طی بحران مالی در آسیا ، در خانواده SK گروه خانوادگی رشد سریع داشته است.

SK اکنون بیش از نیمی از درآمد خود را در خارج از کشور ایجاد می کند ، 100000 نفر استخدام می کند و آقای Chey را به یکی از ثروتمندترین افراد کره جنوبی تبدیل کرده است.

دارایی های SK برای کل گروه در سال گذشته با هفت برابر افزایش به 255.5 تن Won (202 میلیارد دلار) در سال گذشته تحت مدیریت آقای Chey افزایش یافت. فروش به Won139tn چهار برابر و سود خالص به Won8tn چهار برابر شد.

یکی از رهبران صنعت ، این شرکت را “پادشاهی ساخته شده بر M & As” توصیف کرد.

آخرین جهش در این معامله نشان می دهد که SK از SoftBank الگو گرفته است ، گروه ارتباطات از راه دور ژاپن به یک سرمایه گذار فناوری تبدیل شده است.

SK در مقایسه SoftBank به لرزه افتاده و اصرار دارد که استراتژی ادغام و ادغام آن بر خرید شرکت هایی است که تجارت فعلی آن را تحریک می کنند و واحدهای غیر اصلی را جدا می کنند.

“کنترل کل زنجیره ارزش مزایای بسیاری دارد ، زیرا می توانید از طریق همکاری بین واحدها هم افزایی ایجاد کنید. . . این درک شما را از کل تجارت یا صنعت افزایش می دهد ، بنابراین خطر آسیب را کاهش می دهد “.

SK قول می دهد نمونه کارها را با درایو ESG اصلاح کند

SK فاقد شناخت جهانی برند از سوی رقبایی مانند هیوندای و ال جی است. اما تمرکز جدید س questionsالات ناجور در مورد کنترل خانواده ، فساد ، ارتباطات سیاسی و سرقت مالکیت معنوی را زنده کرده است.

آقای چی به ترتیب در سال 2003 و 2014 به اتهام کلاهبرداری در حسابداری و اختلاس در شرکت محکوم شد و مجازات حبس وی به حالت تعلیق درآمد و بعداً به عنوان رئیس جمهور مورد بخشش قرار گرفت. SK با اشاره به انجام مراحل قانونی ، از اظهار نظر خودداری کرد.

حتما بخوانید:
بخش ۴. چگونه برای انتشار خبر و گزارش فعالیت کنیم؟

این شرکت در حال حاضر متهم به کسب غیرقانونی فناوری حساس EV از رقیب کره ای ال جی شیمی است ، در مشاجره ای که سرمایه گذاری 2.6 میلیارد دلاری آن را در ساخت کارخانه در جورجیا تهدید می کند ، بزرگترین سرمایه گذاری منفرد در تاریخ ایالت آمریکا. SC ادعاها را رد می کند.

این شرکت به دلیل پیشی گرفتن از دیگران از برخی سرمایه گذاران ، از جمله آقای لیم ، ستایش کرده است. چائبول در کنار گذاشتن یک شبکه پیچیده از سهام متقابل برای ساختار متعارف شرکت هولدینگ ، و همچنین جذب مدیران مستقل از خارج.

با این حال ، برای برخی از افراد ، لکه های معتبر تخلف در گذشته باقی مانده است.

کیم وو چان ، استاد اقتصاد در دانشگاه کره ، گفت: “مقدار [alleged] این تقلب چندین برابر بزرگتر از انرون بود ، و آقای چی دو بار به جرم جنایات جدی مالی به زندان افتاد ، اما همچنان گروه را کنترل می کند – این در غرب تصور نمی شود. ”

گروه SK نشانگر افزایش سریع خاکسترهای جنگ کره است

1953

بنیاد نساجی Sunkyong

1980

خرید نفت کره (اکنون SK Innovation) ، بهترین پالایشگاه کره جنوبی

1994

تملک خدمات مخابرات سیار کره (اکنون SK Telecom) ، اپراتور پیشرو تلفن همراه در کره جنوبی

2008

تملک شرکت هانارو مخابرات (SK پهن باند کنونی) ، ارائه دهنده باند پهن کره جنوبی

2012

خرید Hynix (اکنون SK Hynix) ، دومین تولید کننده DRAM در جهان

2016

خرید مواد OCI (اکنون SK Materials) ، یک شرکت نیمه هادی کره جنوبی

2017

خریداری LG Siltron (اکنون SK Siltron) ، تولید کننده ویفرهای سیلیکونی کره جنوبی

2018

تملک AMPAC ، تولید کننده آمریکایی قراردادهای دارویی

2019

خرید KCFT (اکنون SK Nexilis) ، بزرگترین تولید کننده ورق های مس باتری در جهان

2020

خرید EMC Holdings ، بزرگترین شرکت دفع زباله در کره جنوبی


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید