پارلمان فرانسه آماده تصویب یک قانون بحث برانگیز امنیتی است


شورای ملی فرانسه باید روز سه شنبه قانون امنیتی جدیدی را تصویب کند که برای تقویت قدرت پلیس و محدود کردن نحوه استفاده از تصاویر شناسایی شده توسط افسران پلیس به صورت آنلاین ، روی هوا و چاپ طراحی شده است.

قانون امنیت عمومی آخرین مصوبه و قانونگذاری دولت با هدف مبارزه با جرم و تروریسم است که در ماههای اخیر توسط رئیس جمهور امانوئل ماکرون ارائه شده است.

روزنامه نگاران و سردبیران فرانسوی و همچنین چپ گرایان و سیاستمداران لیبرال ، به ویژه از ماده 24 این قانون ، كه جرمی را مجازات می كند كه به یك سال حبس و 45000 یورو جریمه نقدی برای “انتشار به هر طریقی و در هر رسانه ، شخص یا هر چیز دیگری” روبرو می شود. و هر مشخصه شناسایی دیگر “یک افسر پلیس یا ژاندارم” به منظور آسیب رساندن به آنها از نظر جسمی یا روانی “.

معترضین هفته گذشته در نزدیکی مجلس ملی در پاریس گفتند كه هدف اصلی این است كه جلوی رسانه ها را بگیرند تا موارد مكرر خشونت پلیس را انعكاس دهند.

جرالد دارمانین ، وزیر کشور آقای ماکرون ، این ادعا را رد کرد ، در توییتر می گوید که “یک روزنامه نگار یا یک شهروند که از یک عملیات پلیس فیلم می گیرد ، البته می تواند به این کار ادامه دهد. اما کسانی که تصاویر خود را با فراخوان خشونت همراه با انتشار اسامی و آدرس افسران پلیس ما همراه می کنند ، دیگر قادر به این کار نیستند. ”

قانون گذاران دولتي كه قانون جديد را پيشنهاد كرده اند ، هم اكنون ماده 24 را در پاسخ به انتقادات اصلاح كرده اند ، به طوري كه اجازه مي دهد شماره شناسايي شخص افسر پليس پخش شود.

حتما بخوانید:
صندوق پول ملکه تحت تأثیر هرج و مرج در خیابان قرار دارد

پلیس ضد شورش در تظاهرات آخر هفته در پاریس در حالت آماده باش © Kiran Ridley / Getty

لایحه جدید فروش آتش بازی را که اغلب توسط معترضین استفاده می شود محدود می کند © کیران ریدلی / گتی

در حالی که قانون جدید احتمالاً محبوبیت آقای ماکرون را در میان بسیاری از رای دهندگان افزایش خواهد داد – دامین آباد گفت که گروه راست میانه وی Les Républicains در پارلمان “به طور قطع” از این قانون حمایت خواهد کرد – چپ گرایان آقای ماکرون را متهم کردند که در تلاش برای تسلیم شدن به سمت راست افراطی تلاش می کند. برای انتخاب مجدد در انتخابات بعدی ریاست جمهوری در سال 2022

به نقل از لوموند ، اولیویه فاور ، رهبر حزب سوسیالیست ، “امانوئل مکرون خود را به عنوان سنگر در برابر حملات به لیبرالیسم معرفی کرده است ، اما اکنون او حمله را رهبری می کند.” وی افزود که “حاکمیت تنها و غیرشفاف آقای مکرون و تمایل وی برای تضعیف توازن قدرت با تضعیف پارلمان ، مطبوعات و شرکای اجتماعی [trade unions and employers] یک چرخش اشتباه بسیار نگران کننده برای دموکراسی است. “

لایحه جدید – منعکس کننده چندین دهه جنگ خیابانی شدید بین پلیس و معترضین در فرانسه ، اخیراً در جریان اعتراضات ضد دولتی “gilets jaunes” – همچنین قوانینی را برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین پلیس برای عکسبرداری هوایی و محدودیت های فروش آتش بازی که اغلب توسط آنها استفاده می شود ، تعیین می کند. تظاهرات کنندگان

قانون دیگری که ماه آینده به پارلمان فرانسه ارائه خواهد شد ، مقابله با آنچه آقای ماكرون “جدایی طلبی اسلام گرا” خواند ، در یك سخنرانی در تاریخ 2 اكتبر و تحمیل سكولاریسم فرانسه و ارزش های جمهوری خواهی بر زندگی عمومی. . پس از سخنرانی ، یک افراطی مذهبی یک معلم دبیرستان را که کارتون کلاس خود را به حضرت محمد نشان داد ، در یک درس آزادی بیان ، سر برید و یک شهروند تونسی ، کسانی را که کلیسا را ​​در نیس کشتند ، کشت.

این لایحه همچنین شامل بندی خواهد بود که با شناسایی مشخصات کارمندان دولت در شبکه های اجتماعی ، به خطر انداختن جان کارمندان دولت ممنوع است. پدر مسلمان دانش آموزی که توسط معلم مقتول ، ساموئل پتی تدریس می شود ، وی را در فیس بوک شناسایی کرد و قاتل با عکس ترسناکی از حمله خبر داد و سپس آن را در توییتر منتشر کرد.

همچنین مقرراتی در حال بحث و بررسی است که به دولت اجازه می دهد همه دانش آموزان 3 ساله را کنترل کند – زمانی که تحصیل در فرانسه اجباری است – تا اطمینان حاصل شود که آنها از سیستم آموزشی فرانسه خارج نمی شوند ، هدف آقای ماکرون از حذف مدارس ثبت نشده برای بچه های مسلمان.

در حال حاضر ، اکثر دانش آموزان در مدارس علمیه دولتی ، خصوصی و ثبت شده از قبل دارای شماره شناسایی تحصیلی هستند ، اما دولت می گوید ده ها هزار فرزند ندارند ، بخشی از این امر به نظر می رسد که دختران به طور نامتناسبی در خارج از مدارس ثبت شده توسط والدین مسلمان در مناطقی از کشور نگهداری می شوند.
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید