[ad_1]

جی پاول روز چهارشنبه پس از یک سال مبارزه با بحران برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ، در لحظه دشواری برای مقابله با پاسخ پولی همه گیر روبرو شد.

چشم انداز کوتاه مدت به دلیل افزایش جدید ویروس کرونا در حال خراب شدن است ، برخی از اقتصاددانان و سرمایه گذاران را وادار به خواستار یک گام جدید جدید برای تخفیف از بانک فدرال ایالات متحده می کند.

اما تصویر مربوط به اواخر سال 2021 و پیش بینی های خود بانک مرکزی در میان چشم انداز روشن تر برای واکسیناسیون در حال بهبود است ، و این نشان می دهد که اقدامات قاطع غیر ضروری است.

در اقدامی متعادل و متعادل ، رئیس فدرال رزرو مانع از افزایش عمده خرید دارایی های بانک مرکزی شد ، اما دستورالعمل هایی را برای ادامه کار آنها ایجاد کرد. این اطمینان آقای پاول و احساس اینكه فدرال رزرو در دراز مدت درگیر است ، باعث اطمینان خاطر سرمایه گذاران شده است.

میشل مایر ، رئیس اقتصاد ایالات متحده در بانک آمریکا گفت: “بانک فدرال (بانک مرکزی) سیگنال می فرستد که آنها متعهد به دستیابی به بهبودی کامل هستند و تأمین خوابگاه را متوقف نخواهند کرد تا زمانی که شواهد کافی مبنی بر بهبودی کامل داشته باشند.” “این بدان معنی است که خرید دارایی ها که به تدریج کاهش می یابد ، ادامه خواهد یافت – فکر می کنم [Mr Powell] پیام بسیار محکمی در این زمینه ارسال کرد. ”

به ویژه ، کمیته بازار آزاد فدرال گفت که خرید 120 میلیارد دلار بدهی در ماه ادامه خواهد داشت تا زمانی که “پیشرفت چشمگیر بیشتری” در جهت ثبات قیمت و حداکثر اهداف اشتغال حاصل شود ، اهدافی که ممکن است نباشد برای مدت زمان طولانی در اقتصاد پسا همه گیر تحقق یافته است.

این واقعیت که رهنمودهای بی چون و چرای برای مدت زمان برنامه خرید دارایی با افزایش در مقدار کل یا تغییر در ترکیب خرید اوراق به سررسید طولانی تر ترکیب نشده است ، هنوز هم برخی از اقتصاددانان را که معتقدند آقای پاول این کار را نکرده است ، ناامید می کند شما باید مشت بزنید

ایان شپاردسون ، اقتصاددان ارشد اقتصاد کلان Pantheon ، آن را “فرصتی از دست رفته” در زمانی دانست که بهبود به سرعت در حال کمرنگ شدن بود. وی گفت: “به طور خلاصه ، این یک تسکین کوچک است.” “ما تخمین می زنیم که شروع واکسیناسیون چشم انداز سال 2021 را روشن تر می کند. . . اما در آینده نزدیک اقتصاد به همه کمکی که می تواند داشته باشد نیاز دارد. “

یک نمودار خطی به ارزش $ tn که تراز بانک فدرال را نزدیک به بالاترین رکورد حرکت می کند

با این حال ، سرمایه گذاران با رویکرد محتاطانه FOMC مخالف بودند – و در جریان کنفرانس مطبوعاتی ، آقای پاول هیچ نشانه ای از اعلام زودرس پیروزی بر اقتصاد ویروس کرونا نشان نداد.

وی بارها بر تمایل بانک فدرال برای اقدامات بعدی ، از جمله خرید دارایی در صورت لزوم تأکید کرد. هرگونه پیشنهادی را که ممکن است فدرال رزرو آمریکا معکوس کند رد کرده و به زودی خرید اوراق قرضه خود را کاهش می دهد و گفت که هرگونه افزایش تورم پس از لغو محدودیت های ویروس کرونا می تواند موقتی باشد.

آقای پاول و دیگر مقامات بانک فدرال هنوز هم انتظار بهبودی طولانی و دشوار را دارند ، سیاستمدار میانه ای پیش بینی کرد که این نرخ حداقل تا پایان سال 2023 افزایش نخواهد یافت. اما آنها در مورد چشم انداز میان مدت اقتصاد ایالات متحده کمی صعودی تر هستند در گذشته بوده اند. آنها تخمین های خود را درباره تولید ناخالص داخلی در سال های 2020 و 2021 بهبود بخشیدند و نرخ بیکاری بهتری – 5٪ – در پایان سال آینده نسبت به ماه سپتامبر مشاهده کردند.

“در نیمه دوم سال آینده. . . اقتصاد باید قوی باشد ، “آقای پاول در یک کنفرانس خبری گفت. “ما باید مردم را به کار برگردانیم ، مشاغل باید دوباره راه اندازی شوند و مواردی از این قبیل. این بیشتر در مورد چهار یا پنج ماه آینده است ، در طی چهار یا پنج یا شش ماه آینده حرکت می کند “.

آقای پاول در دفاع از تصمیم خود مبنی بر اینکه در خریدهای دارایی پرخاشگرانه عمل نمی کند ، به محدودیت های توانایی بانک فدرال برای تأثیرگذاری در تصویر کوتاه مدت اقتصادی اذعان کرد ، خصوصاً اکنون که نرخ بهره نزدیک به صفر است.

وی گفت سیاست پولی دیر به پایان می رسد و به هر حال شرایط مالی در حال حاضر سالم است.

آقای پاول گفت: “ما فکر نمی کنیم که اقتصاد از کمبود شرایط مالی بسیار سازگار رنج می برد ، بلکه فکر می کنیم از یک بیماری همه گیر رنج می برد.”

وی همچنین اظهار داشت که سیاست های مالی برای ارائه کمک در ماه های آینده بسیار مناسب تر است. وقتی کنگره به یک بسته 900 میلیارد دلاری نزدیک شد که آقای پاول آن را به عنوان بالقوه “بسیار خوب” برای اقتصاد توصیف کرد ، این قسمت از پازل شانس بیشتری برای تحقق یافت.

مایکل کالینز ، مدیر ارشد نمونه کارها در PGIM Fixed Income ، گفت: “تا زمانی که واکسیناسیون کامل نشویم ، محدودیت هایی وجود دارد که چقدر سیاست های پولی می تواند به افرادی که قادر به پرداخت قبض خود نیستند کمک کند.” “سیاست های مالی می تواند این نیاز را خیلی سریعتر و کاملاً مناسب تر از سیاست های پولی تأمین کند.”

آقای کالینز اضافه کرد که بانک فدرال به سادگی “تغییر” کافی برای تقویت در خرید دارایی را نمی بیند. “اگر شرایط مالی شروع به ضعیف شدن کند و قسمت های حساس به نرخ بهره در اقتصاد شروع به تضعیف کنند ، ممکن است آنها مداخله کنند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir