پرونده مربوط به لغو بدهی در بانک مرکزی اروپا


در پاسخ به واکنش دولت های منطقه یورو به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، که انتظار می رود 1.5 تریلیون یورو دیگر بدهی جمع کند ، چندین مقام ارشد ایتالیا ، از جمله مشاور اقتصادی نخست وزیر ، از بانک مرکزی اروپا خواسته اند که بدهی های خریداری شده از طریق تخفیف کمی را بخشوده کند. . آنها می گویند بدهی دولتی را که بانک مرکزی اروپا جمع آوری کرده یا به طور مداوم سررسید خود را تمدید می کند ، انکار می کند که منابع بیشتری را برای حمایت از بهبود دولت آزاد می کند. این ایده باعث سردرگمی فرانسه و آلمان شد. بانک مرکزی اروپا حق دارد در برابر آن محکم بایستد.

در برخی شرایط ، اعتماد بانک مرکزی به بودجه دولت ممکن است بسیار بهتر از گزینه های دیگر باشد. امروزه تعداد کمی معتقدند که مداخله بانک انگلیس در مناقصه های طلاکاری در آغاز جنگ جهانی اول چیزی غیر منطقی بود. به همین ترتیب ، در طول جنگ جهانی دوم ، فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره ای را که وزارت خزانه داری آمریکا برای وام پرداخت می کرد و اوراق قرضه را با قیمتی خریداری کرد که سرمایه گذاران خصوصی نمی خواستند.

با این حال ایتالیا امروز با چنین بحرانی روبرو نیست. پس از آنکه کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، گفت کار او نیست “بستن گسترش” در اوایل سال جاری ، فاصله بین هزینه های وام برای کشورهای حاشیه ای در منطقه یورو و آلمان کاهش یافت. ایتالیا اکنون فقط 1.2 واحد درصد بیشتر از آلمان برای 10 سال وام پرداخت می کند ، که نیمی از توزیع به دنبال اظهارات خانم لاگارد در ماه مارس است. بر هم خوردن بازارهای بودجه دولت در مراحل اولیه شیوع ویروس کرونا تا حد زیادی توسط برنامه های کاهش کمی بانک مرکزی برطرف شد.

حتما بخوانید:
این سیارک توسط ناسا منحرف شد

همچنین لغو بدهی های یوروسیستم پول بیشتری به دولت ایتالیا تحویل نخواهد داد. بدهی ها هزینه هایی است که قبلاً تأمین شده و بازپرداخت سودها به صندوق های منطقه یورو بازیافت می شود. در حال حاضر ، ذخیره بدهی در ترازنامه بانک مرکزی ایتالیا با لغو کامل آن تفاوت چندانی ندارد.

این بحران مالی ممکن است با از سرگیری قوانین اتحادیه اروپا که بدهی دولت را به 60 درصد درآمد ملی محدود می کند ، ایجاد شود. پیش از همه گیری ایتالیا این مرز را نقض کرده بود. اکنون بسیاری دیگر نیز به او خواهند پیوست. با این وجود احتمالاً چنین بحرانی ناشی از اشتباهات سیاسی و رویارویی عمدی با کشورهای “بستانکار” شمالی است تا اقتصاد. کمیسیون اروپا قبلاً توانسته بود این موضوع را اصلاح کند.

اگر بانک مرکزی اروپا تصمیم بگیرد سهام خود را به بخش خصوصی بفروشد و نرخ بهره افزایش یابد ، ایتالیا می تواند به تنهایی عمل کند تا رسیدگی به بدهی خود را در طولانی مدت آسان تر کند. به ویژه ، می تواند بدهی های طولانی مدت بیشتری را صادر کند تا نرخ کم بودجه فعلی را ببندد و زمان بیشتری را برای تعمیر رشد کند کشور بدست آورد. ایتالیا حتی ممکن است سعی در فروش بدهی دائمی داشته باشد.

لغو نگهداری بدهی دولت ممکن است دلایل پولی داشته باشد. بسیاری از اقتصاددانان می گویند برای نجات منطقه یورو از تورم احتمالی “پول هلی کوپتر” – افزایش مداوم در عرضه پول که اقتصاددان ، میلتون فریدمن آن را به بانکداران مرکزی که پول را از یک هلی کوپتر می اندازند تشبیه کرده است – لازم است. این کار با سهولت ثبت صحیح موجودی بدهی های بانک مرکزی اروپا (ECB) به راحتی انجام می شود. هرگونه حرکت به سمت این سیاست باید ناشی از بانکداران مرکزی باشد که می خواهند به اهداف تورمی خود برسند ، نه سیاستمداران بازیگر با شعارهای پوپولیستی.

حتما بخوانید:
جکوزی بادی کلمن در مقابل. جکوزی بادی اینتکس

در هر صورت ، دلیل کمی وجود دارد که مقامات ایتالیایی اکنون این امکان را ارائه دهند. بازار بدهی ها در حال بن بست است و این پیشنهاد می تواند به راحتی سرمایه گذاران یا مودیان مالیات در شمال اروپا را بترساند. بحث در مورد پاسخ بدهی بلند مدت منطقه یورو ممکن است تا پایان همه گیر منتظر بماند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید