[ad_1]

بانک ژاپن برای اولین بار از سال 2016 ، پس از شوک Covid-19 ، امیدهای دستیابی به هدف تورم 2 درصدی ، بررسی جامع سیاست های پولی خود را آغاز کرد.

انتظار می رود در مارس 2021 گزارش شود ، این بررسی به احتمال زیاد “کاهش پولی م furtherثر و پایدار” ، فراتر از خرید دارایی در مقیاس بزرگ و نرخ بهره منفی که از سال 2013 و 2016 به ترتیب استفاده شده است ، خواهد پرداخت.

تصمیم برای شروع یک بررسی عمیق نگرانی های بانک مرکزی در مورد لغزش امسال به سمت تورم و عدم توانایی آن در دستیابی به اهداف خود برای ثبات را نشان می دهد.

شورای ایالات متحده هیچ نشانه ای نداده است که آیا امیدوار است سیاست را بیش از پیش کاهش دهد یا مسیر فعلی خود را در طولانی مدت به سادگی حفظ کند. وی گفت در “کنترل منحنی بازده” که در آن او اوراق قرضه دولتی را خریداری می کند تغییری ایجاد نخواهد کرد تا بازده 10 ساله را در حدود صفر درصد حفظ کند.

“با توجه به اینکه انتظار می رود فعالیت اقتصادی و قیمت ها به دلیل تأثیر Covid-19 در طولانی مدت تحت فشار نزولی قرار داشته باشند ، بانک ارزیابی می کند. . . به منظور حمایت از اقتصاد و در نتیجه دستیابی به هدف ثبات قیمت 2٪ “، گفت: بانک مرکزی.

این بررسی زمانی آغاز شد که شورای ایالات متحده اعلام کرد برنامه های ویژه وام ویروس کرونا را برای شش ماه دیگر تا سپتامبر 2021 تمدید می کند و شرایط را برای انعطاف پذیری بیشتر آنها تنظیم می کند.

برنامه وی برای خرید 15 تن اضافی (145 میلیارد دلار) اوراق قرضه شرکتی و اوراق بهادار تجاری ، که 50:50 بین دو طبقه دارایی تقسیم شده بود ، اکنون با توجه به شرایط بازار به صورت انعطاف پذیر توزیع می شود.

BoJ همچنین پیشنهاد وام ارزان خود را برای کمک به بانک ها برای تأمین مالی شرکت های کوچک و متوسط ​​از طریق همه گیری با گسترش سقف بالغ بر 100 میلیارد میلیارد دلار در هر موسسه برای تشویق به تصویب این طرح گسترش خواهد داد.

یک شبه ، نرخ بهره در سطح 0.1٪ منفی باقی ماند. اهداف BoJ برای خرید املاک و مستغلات و سهام نیز بدون تغییر بود.

جلسه سیاسی بانک مرکزی در همان روزی برگزار شد که داده های جدید تورم در ماه نوامبر نشان داد که شاخص قیمت اصلی مصرف کننده 0.9٪ در مقایسه با یک سال قبل کاهش یافته است.

با پاکسازی قیمت های متغیر غذای تازه و انرژی ، شاخص 0.3٪ نسبت به سال قبل کاهش یافت و نسبت به ماه قبل به صورت تنظیم فصلی بدون تغییر است.

تحت هدایت فرماندار هاروهیکو کورودا ، شورای اروپا با خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش بیش از 100 درصد تولید ناخالص داخلی و پایین آوردن نرخ بهره زیر صفر تلاش های قاطعی در جهت احیای تورم دارد.

اما در حالی که ژاپن عملکرد اقتصادی کلان را بهبود بخشیده است ، تلاش می کند انتظارات عمومی از رکود قیمت را تغییر دهد ، مهم نیست که چقدر محرک پولی باشد.

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

اینجا ثبت نام کنید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir