[ad_1]

یک سند بزرگ داده به مقامات چینی در سین کیانگ کمک کرده است تا مظنونان را از طریق انجمنی شناسایی کند که بازداشت گسترده مسلمانان در منطقه را تسهیل می کند.

در چهار سال گذشته ، بیش از 1 میلیون اویغور ، قزاق و سایر مردم غالباً مسلمان در منطقه غرب غربی در اردوگاه های خارج قضایی بازداشت شده اند که تحت “آموزش مجدد” سیاسی هستند.

پکن در صورت لزوم برای ریشه کن کردن “افراط گرایی” از این برنامه دفاع می کند و ادعا می کند که بازداشت شدگان دانشجویانی هستند که به طور داوطلبانه در این مراکز آموزش دیده اند.

اما به گفته دیده بان حقوق بشر ، یک سازمان حامی سند را تجزیه و تحلیل کرده است

این گروه گفت که به نظر می رسد لیست 2000 نفره آکسو ، یک استان عمدتا اویغور در جنوب سین کیانگ ، با شناسایی افرادی که صحبت می کنند یا به نوعی با شخصی “مشکوک” قلمداد می شوند ، ایجاد شده است.

در آن زمان ، مقامات محلی با استفاده از رفتاری مانند تماس تلفنی با یکی از اقوام در خارج از کشور ، خواندن قرآن بدون اجازه دولت یا استفاده از برنامه های “مشکوک” تلفن های هوشمند ، از جمله اسکایپ ، تعیین کردند که چه کسی باید بازداشت شود. برخی از اطلاعات توسط سیستم IJOP نیز ارائه شده است.

محتویات و استفاده از لیست Aksu ، همانطور که توسط دیده بان حقوق بشر شرح داده شده ، با مقالات سند دیگری که توسط مقامات محلی در منطقه کاراکاس ، در نزدیکی منطقه هوتان تهیه شده و توسط فایننشال تایمز بررسی شده ، همزمان است.

مایا وانگ ، محقق دیده بان حقوق بشر ، گفت: “سیستم عامل های پلیس قابل پیش بینی در واقع یک برگ علمی علمی شبه برای دولت چین برای توجیه سرکوب گسترده علیه مسلمانان ترک است.”

این سند در اواخر سال 2018 از یک منبع ناشناس در سین کیانگ به رادیو آسیای آزاد ، ایستگاه رادیویی و تلویزیونی با بودجه دولتی ارسال شد. این لیست در اوت به سازمان دیده بان حقوق بشر منتشر شد.

این سازمان شماره های تلفن و سایر جزئیات سند را با افراد در Aksu مقایسه کرد تا صحت آن را تأیید کند. FT نمی توانست ارزیابی گروه را به طور مستقل تأیید کند زیرا این سند در دسترس عموم نبود.

دیده بان حقوق بشر برای اولین بار استفاده از این سیستم توسط چین را در سال 2018 فاش کرد و بعداً برنامه را “بازسازی” کرد تا نشان دهد چگونه توسط مجریان قانون برای جمع آوری داده ها و یافتن مظنونان استفاده می شود.

اگرچه اعلام خود به عنوان یک راه حل با فن آوری بالا برای آنچه پکن ادعا می کند تهدیدی برای امنیت منطقه است ، اما این فناوری تا حد زیادی به کار روزمره آژانس های اجرای قانون در منطقه وابسته است ، که داده ها را وارد می کنند و بر اساس سیستم فراهم می کند.

دیده بان حقوق بشر گفت ، هنگامی که سیستم “مشکوک” برچسب گذاری شود ، یک شخص احتمالاً توسط سایر نهادهای دولتی شناسایی می شود زیرا این سیستم عامل به طور فزاینده ای در فرآیندهای غربالگری مانند مشاغل پلیس یا خدمات عمومی ادغام شده است.

اداره امنیت عمومی آکسو به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر