[ad_1]

پلیس آلمان از آب پاش برای پراکنده ساختن هزاران معترض ضد انسداد که روز چهارشنبه در مرکز برلین جمع شدند تا علیه قانون جدید ویروس کرونا استفاده کنند ، به گفته آنها حقوق شهروندی آنها را نقض می کند.

پلیس پس از عدم رعایت قوانین فاصله اجتماعی یا ماسک زدن از سوی راهپیمایان ، اعتراض را متوقف کرد ، اگرچه بیشتر آنها از رفتن خودداری کردند. نزدیک به 200 نفر دستگیر شدند که پلیس آنها را با بطری ، سنگ و آتش نشانان مورد اصابت قرار داد. نه افسر پلیس زخمی شدند.

تظاهرکنندگان سوت زدند ، گلدانها و قابلمه ها را زدند ، بنرهای قوسی را تکان دادند و شعارهای “صلح! صلح!” آزادی! دیکتاتوری نیست! “و” ما مردم هستیم! “همانند اعتراضات قبلی ، این راهپیمایی ترکیبی از ضد واکس ، طرفداران ترامپ ، عرفا و آزادیخواهان بود که تنها با مخالفت شدید آنها برای جلوگیری از ویروس کرونا همراه بود.

خشم آنها معطوف به اصلاح “قانون محافظت در برابر عفونت” آلمان بود ، که تلاش می کند محاصره ها را بر مبنای قانونی قانونی تر قرار دهد. همچنین جزئیات اقدامات محافظتی که دولت می تواند در طی یک بیماری همه گیر اعمال کند ، از جمله ممنوعیت رویدادهای ورزشی و خدمات مذهبی ، تعطیلی رستوران ها ، ممنوعیت فروش الکل و الزام مردم به ماسک زدن.

تاکنون چنین اقداماتی با مصوبه دولت اعمال شده است که در برخی موارد در معرض چالش حقوقی قرار داشته اند زیرا هرگز در قانون ثبت نشده اند. طبق نسخه قبلی قانون سرایت ، مقامات می توانستند “اقدامات حفاظتی لازم” را اتخاذ کنند ، اما این موارد مشخص نشده بودند. روز چهارشنبه 415 قانونگذار به اصلاح قانون موافق و 236 نماینده مخالف رأی دادند.

قانون گذاران AfD جلسه بوندستاگ را با پوسترهایی به نمایش گذاشتند که قانون اساسی را با روبان های مشکی تزیین کرده بود © Michael Kappeler / dpa

زنی که دارای صلیب و قانون اساسی آلمان است ، Grundgesetz ، با معترضین به Reichstag © شان گالوپ / گتی

معترضین ادعا می کنند که این قانون حقوق شهروندی آنها را نقض می کند. یکی تابلویی در دست داشت ؛ پوستر دیگری می گوید: “کودتا علیه قانون اساسی ما را متوقف کنید!” مردن قائم بهتر از زندگی روی زانو است.

حزب راست گرای پوپولیست آلترناتیو برای آلمان این قانون را با قانون فعال سازی آدولف هیتلر مقایسه كرد ، قانونی كه در سال 1933 به نازی ها اجازه می داد دیكتاتوری خود را بر آلمان تحمیل كنند. کارستن اشنایدر ، شلاق سوسیال دموکرات ، گفت که با مقایسه این ، AfD “نه تنها دموکراسی ما را بی اعتبار می کند ، بلکه باعث تخریب آن می شود”.

نمایندگان AfD جلسه بوندستاگ را با نشان دادن پوسترهایی که قانون اساسی را با روبان های مشکی تشییع جنازه تزئین کرده بودند ، قطع کردند.

اعتراض روز چهارشنبه آخرین تظاهرات مشهور در آلمان علیه سیاست ضد ویروس کرونا است که بسیاری از آنها با خشونت و نقض قوانین فاصله اجتماعی روبرو شده است.

نگرانی فزاینده ای از نفوذ جنبش ضد انسداد به راست افراطی وجود دارد ، تحولی که در ماه آگوست هنگامی برجسته شد که صدها افراطی که پرچم های ملی گرایان را به اهتزاز در می آوردند ، برای حمله به ساختمان رایشتاگ ، محل استقرار پارلمان آلمان ، از حصارهای پلیس عبور کردند.

این بار معترضین از نزدیک شدن به رایشتاگ منع شدند و در عوض در نزدیکی دروازه براندنبورگ و مارشالبروکه ، پلی روی رودخانه اسپری که مشرف به بوندستگ است ، جمع شدند.

مانع شدید پلیس مانع رسیدن آنها به پارلمان و مقر ARD و ZDF در برلین ، پخش کننده های خدمات عمومی آلمان شده است ، که مدتهاست توسط منکران ویروس کرونا به انتشار دروغ در مورد بیماری همه گیر متهم شده است. یکی از معترضین تابلویی با عنوان “رسانه ویروس است” در دست داشت.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر