پیروزی جو بایدن اتحادیه های آمریکایی را در برهه ای حساس تحریک کرد


در روز کارگر در اوایل سپتامبر ، ریچارد ترامپ ، رئیس AFL-CIO ، بزرگترین گروه صنفی آمریکا ، برای یک رویداد زنده در فیس بوک به جو بایدن پیوست و به او امتیاز درخشانی داد.

“من 40 سال است که با جو بایدن می شناسم. این واقعی است “، آقای ترومکا در مورد رئیس جمهور منتخب گفت. “او خانواده اش را دوست دارد. او کشور ما را دوست دارد. او عاشق کارگران است. این یک موقعیت مبارزاتی نیست. این زندگی اوست. “

حمایت از نیروی کار سازمان یافته به بایدن کمک کرد تا در انتخابات نوامبر بیش از دونالد ترامپ پیروز شود – و داشتن یک دوست در کاخ سفید در یک زمان حساس برای اتحادیه ها اتفاق می افتد.

عضویت اتحادیه در ایالات متحده در سال های اخیر همچنان کاهش یافته است و به 14.6 میلیون نفر یا 10.3 درصد از حقوق بگیران در سال 2019 رسیده است. این در مقایسه با 17.7 میلیون نفر یا 20.1 درصد از حقوق بگیران است. همان دسته در سال 1983 ، زمانی که آقای بایدن سناتور دوره دوم از دلاور بود.

اما با کمرنگ شدن صفوف آنها ، اتحادیه ها از حمایت مردمی برخوردار شدند. یک نظرسنجی گالوپ که در ماه سپتامبر منتشر شد نشان داد که 65٪ از آمریکایی ها اتحادیه ها را تأیید می کنند ، بالاترین رقم از سال 2000 و تنها 48٪ در سال 2010

تحلیلگران می گویند جنبش اتحادیه از نگرانی های روزافزون در مورد نابرابری درآمد در سال های پس از بحران مالی و نگرانی در مورد سلامت و ایمنی کارگران در طی شیوع ویروس کرونا استفاده کرده است.

مولی کیندر ، همکار در برنامه سیاست شهری موسسه بروکینگز ، گفت: “من فکر می کنم در این زمان نابرابری و آگاهی بیشتر از رنج کارگران با دستمزد پایین ، جنبه مثبت اتحادیه ها بیشتر شناخته شده است.” “اتحادیه ها برای کارگران خود در مورد مسائلی که هرکسی می تواند آن را مرگ و زندگی توصیف کند ، می جنگند.”

رهبران متفقین عموماً از سیاستمداران دموکرات حمایت می کنند ، اما در سالهای اخیر بسیاری از اعضای آنها به سمت موضع “اول آمریکا” آقای ترامپ جذب شده اند. سخنان آقای بایدن به او کمک کرده است تا ایالت های شمالی صنعتی مانند ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا را پیروز کند و او را به عنوان رئیس جمهور دموکرات متفاوت از اسلاف اخیر ، از جمله بیل کلینتون و باراک اوباما قرار داده است.

حتما بخوانید:
سرمایه گذاران شرط می بندند که بانک مرکزی اروپا هر کاری انجام دهد تا هزینه های وام گرفتن پایین باشد

تئا لی ، رئیس انستیتوی سیاست اقتصادی ، یک اتاق فکر چپ نزدیک به اتحادیه ها ، گفت که برای روسای جمهور پیشین دموکرات ، گروه های کار مانند “عموی دیوانه” بودند که کسی آنها را به یک عروسی دعوت می کند و “خدا را دعا می کند”. او نان تست نخواهد کرد. “

با آقای بایدن فرق داشت: “شکی نیست که جو بایدن اتحادیه ای سازش ناپذیر و تمام عیار است.”

سارا نلسون ، رئیس انجمن افسران پرواز CWA ، گفت که بایدن “در اصول جنبش کارگری عمیق است” و “می تواند بهتر از هر رئیس جمهور دیگر یا رئیس جمهور تازه انتخاب شده با قدرت کار صحبت کند من تا به حال آن را دیده ام. “

سکوی اقتصادی آقای بایدن ، به نوبه خود ، با اشتیاق مورد حمایت کارگران سازمان یافته قرار گرفت. این سیاست شامل سیاستهای تقویت وحدت و حمایت از کارگران اعتصابی است که مدتهاست در اولویت کار سازمان یافته قرار دارند و خواستار هزینه های کلان دولتی و سرمایه گذاری است که اتحادیه ها امیدوارند در زمینه هایی مانند انرژی سبز شغل بیشتری فراهم کند.

بیل ساموئل ، مدیر امور دولت در AFL-CIO ، گفت: “من به دهه 1980 بازمی گردم و شاهد آماده شدن بسیاری از انتخابات ریاست جمهوری و سیستم عامل های دموکراتیک هستم ، و این رئیس آنها است.” “این بستری است که می توانیم صادقانه درباره آن بنویسیم.”

پس از انتخابات ، آقای بایدن با مدیران کل جنرال موتورز ، مایکروسافت ، تارگت و گپ و پنج رهبر اتحادیه در مورد اقتصاد اطلاعاتی ارائه داد و بر لزوم ارائه آرا working بیشتر در جدول تأکید کرد.

آقای بایدن گفت: “من به وضوح به رهبران شركتها گفتم ، من گفتم كه می خواهم شما بدانید كه من یك اتحادیه هستم.” “اتحادیه های کارگری قدرت بیشتری خواهند داشت. آنها فقط سر تکان دادند ، آنها می فهمند. این ضد تجارت نیست. این در مورد رشد اقتصادی ، ایجاد مشاغل پردرآمد است. “

اگر بایدن برنامه های خود را به طور کامل اجرا کند ، این می تواند تنش هایی را در شرکت های آمریکایی ایجاد کند ، جایی که این نگرانی وجود دارد که سیاست های خاصی مانند افزایش مالیات شرکت ها ، افزایش حداقل دستمزد و حمایت از تجارت می تواند به اقتصاد آسیب برساند.

حتما بخوانید:
جنگ طبقاتی واقعی در درون ثروتمندان است

اما اجماع اقتصادی میان دموکرات ها نیز بیشتر به نفع اتحادیه ها تغییر کرده است. آنا استنسبوری ، دکترای اقتصاد در دانشگاه هاروارد و لری سامرز ، دبیر سابق وزارت خزانه داری ، در ماه مارس گزارشی نوشتند که به این نتیجه رسید که کاهش نیروی کار عامل اصلی نابرابری در درآمد است.

“من فکر می کنم فرصت های زیادی برای تلاش برای تقویت قدرت چانه زنی کار و تلاش برای تغییر ارزش ایجاد شده توسط مشاغل و ایجاد شده توسط اشتغال وجود دارد ، به دور از صاحبان مشاغل و مدیران و بازگشت به کارمندان و کارگران ، “آرون سوجنرنر ، اقتصاددان دانشگاه مینه سوتا.

هنوز این س isال وجود دارد که آیا آقای بایدن با توجه به انتظارات زیاد می تواند به وعده های خود به اتحادیه ها عمل کند. از آنجا که کنگره احتمالاً تقسیم شده است ، برخی از برنامه های بلند پروازانه تر آن ممکن است از نظر سیاسی عملی نباشد.

جمال براون ، سخنگوی انتقال ، اظهار داشت که مانعی برای رئیس جمهور منتخب وجود ندارد. وی گفت که آقای بایدن برای “خرید محصولات آمریکایی ، افزایش حداقل دستمزد به 15 دلار ، ارتقا un اتحاد و تقویت حقوق مذاکره جمعی کارگران و پیشبرد عدالت نژادی برای ترویج اقتصاد با فراگیرتر” تلاش خواهد کرد. .

تاکنون اتحادیه ها از انتخاب بهترین مشاغل اقتصادی توسط آقای بایدن راضی بوده اند ، اما هنوز برخی از آنها مشخص نشده است ، از جمله وزیر کار و نمایندگان تجارت ایالات متحده ، که از نزدیک تحت نظارت خواهند بود.

خانم لی از موسسه سیاست های اقتصادی گفت: “ما انتظار داریم ببینیم كه كابینه چگونه تشكیل می شود و همچنین 100 روز اول چگونه تشكیل می شود و رابطه جو بایدن با كنگره چگونه خواهد بود.” “من فکر می کنم واقعاً مهم خواهد بود و فکر نمی کنم هم اکنون پیش بینی آن آسان باشد.”

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند باشید. اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید