پیشرفت در مذاکرات Brexit امیدها را برای توافق تجاری اخیر افزایش داده است


روز چهارشنبه امیدها مبنی بر امضای توافق تجاری Brexit طی ساعاتی ادامه یافت ، زیرا مذاکرات شدید بین تیم های اتحادیه اروپا و انگلیس برای اطمینان از توافق قبل از کریسمس ادامه داشت.

مقامات انگلیسی می گویند در حالی که دو کشور هنوز در مورد ماهیگیری و سایر موضوعات – از جمله قوانین رقابت “شرایط برابر” بحث و گفتگو می کنند – یک معامله چهارشنبه شب ممکن است “، با بوریس جانسون در تماس نزدیک با رئیس کمیسیون اروپا اورسولا” ممکن است ” فون در لاین

دیپلمات های اروپایی توافق کرده اند که یک معامله می تواند قبل از تعطیلات کریسمس ناخن بسته شود ، و یک توافق از چهارشنبه شب پیش بینی کرد.

آقای جانسون و خانم فون در لاین کنترل مذاکرات را که در ماه مارس آغاز شد ، با بحث و گفتگو درباره اختصاص سهمیه ماهیگیری در آبهای انگلیس پس از Brexit ، به طور شخصی کنترل کردند. مذاکره کنندگان ارشد از هر دو طرف صبح روز چهارشنبه در مقر کمیسیون اتحادیه اروپا در بروکسل کار می کردند.

اگرچه موضوع ماهیگیری در انگلیس و سایر کشورهای ساحلی از جمله فرانسه توتمی است ، اما این بازار به صیدهایی با ارزش دهها میلیون یورو اشاره دارد ، که این مقدار کمی از ارزش هر تجارت است.

فرانسه گفته است که با تمدید مذاکرات در مورد توافق تجاری پس از Brexit بین انگلستان و اتحادیه اروپا پس از پایان مهلت 31 دسامبر ، با پایان یافتن دوره گذار برکسیت انگلیس ، مخالف است.

کلمنت بن ، وزیر اروپا در فرانسه و معتمد رئیس جمهور امانوئل مکرون ، به BFM Business گفت: “من نمی خواهم بعد از پایان سال ادامه دهم.” “ما باید بتوانیم طی چند روز آینده کار خود را به پایان برسانیم – این مذاکرات باید در اوایل ماه نوامبر به پایان رسیده باشد.”

حتما بخوانید:
ویروس کرونا در سال 2021: چه می کنیم و چه نمی دانیم

آقای بن همچنین گفت که عدم توافق بهتر از یک معامله بد است ، اگرچه هیچ معامله ای نتیجه خوبی نبود. وی گفت: “ما باید مقداری از تجارت ، سرمایه گذاران و ماهیگیران خود را ببینیم.”

اما در مذاکرات روز چهارشنبه به ندرت احساس خوشبینی وجود داشت زیرا مذاکره کنندگان خسته سعی داشتند قبل از کریسمس پس از تحمل 2020 سال اخبار ، اخبار خوب کمیاب را به مردم ارائه دهند.

یک مذاکره کننده گفت که دو طرف در توافق بر سر چگونگی مذاکرات آینده در مورد حقوق ماهیگیری در مورد دسترسی به کالاهای موجود در بازار پیشرفت کرده اند – یک مسئله مهم برای باز کردن قفل یک توافق.

روز چهارشنبه هنگامی که تاجران در واکنش به از سرگیری مجدد مرز فرانسه با انگلیس در انگلیس که به توافق نامه تجارت پس از Brexit با اتحادیه اروپا رسیده است ، شرط بندی کردند در برابر دلار بالاتر صعود کرد.

مایکل مارتین ، نخست وزیر ایرلند ، سه شنبه شب به خبرنگاران گفت: “من منطقی می دانم که با توجه به پیشرفت های انجام شده ، احتمال می دهم معامله کمتر از احتمال کم باشد.

“من دوست دارم که این اتفاق قبل از کریسمس رخ دهد. ممکن است از کریسمس فراتر رود. عوامل سیاسی در اینجا بازی می کنند ، که تعیین کننده برنامه و برنامه خواهد بود. “

توافق در مورد روابط آینده اتحادیه اروپا و انگلیس تجارت بدون عوارض و بدون سهمیه کالا را تضمین می کند و چارچوبی برای مشارکت های امنیتی و سایر زمینه ها ایجاد می کند.

حتما بخوانید:
آموزش تعمیر لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده مجتمع فن و حرفه مهندس محسن فرخی

این همچنین به معنای آن است که هر دو طرف با شرایط دوستانه منطقی طلاق Brexit را منعقد می کنند و احتمال همکاری با یکدیگر را برای مدیریت اصطکاکات تجاری در پایان دوره انتقال فراهم می کنند.

بریتانیا با ایجاد اسناد و چک های متعدد ، در هر صورت اتحادیه گمرکی و بازار واحد را ترک خواهد کرد ، بسیاری از مردم انتظار هرج و مرج در مرز را دارند.

آقای بن از عدم آمادگی انگلیس برای اول ژانویه انتقاد کرد. وی گفت: “ما در مورد آماده سازی انگلیس نگرانی داریم.” “وقتی می بینید چه خبر است ، حالت آماده به کار لزوماً بالا نیست.”

رابرت جنریک ، دبیر جامعه انگلستان ، روز چهارشنبه اصرار داشت که برنامه های اضطراری Brexit انگلیس در دوور و فولکستون پس از بستن مرز ماقراون فرانسه در روز یکشنبه به دلیل ترس از یک مورد جدید ، آزمایش زودهنگام را پشت سر گذاشت. سویه Covid-19.

گزارش بیشتر توسط پیتر فاستر در برایتون


منبع: tech4life.ir