چشم انداز شیل در داکوتای شمالی پس از هجوم طلا تیره به نظر می رسد


نزدیک به یک دهه پیش ، کلینت هکر با آفتاب در آریزونا به دلیل دمای زیر زمستان در داکوتای شمالی معامله کرد و در حالی که تولید روغن در شیل باکن رشد داشت ، با هزاران نفر دیگر به شمال مهاجرت کرد تا به هجوم طلای مدرن بپیوندند.

در این سال مجبور به اخراج دو سوم کارگران خدمات میادین نفتی خود شد زیرا همه گیری Covid-19 بخش نفت عمومی را به سمت کاهش بی سابقه سرعت و مقیاس سوق داد.

آقای هاکر ، مدیر عامل شرکت خدمات میدان نفتی نوداک ، گفت: “من فکر می کنم این احتمالاً بدترین زمانهایی است که باکن دیده است – یا شاید همانهایی است که صنعت نفت و گاز به طور کلی دیده است.”

سقوط قیمت های ناشی از بیماری همه گیر برای صنعت نفت ایالات متحده شدید بود ، اما بیشتر از داکوتای شمالی نبود. در اینجا ، رشد انفجاری باکن – اولین میدان بزرگ نفتی که در طول انقلاب شیل پدید آمد – این بخش را در قلب اقتصاد کشور قرار داد.

اکنون که داکوتای شمالی از رکود خارج شده است ، چشم انداز صنعت نفت بسیار نامشخص به نظر می رسد. سرمایه گذاری خشک شده است ، پشتیبانی سیاسی رو به زوال است و آینده یک خط لوله اصلی که مواد خام را از ایالت حمل می کند ، در تعادل قرار دارد.

درد امسال سریع رسید. داکوتای شمالی با تولید بی سابقه ای وارد سال 2020 شد. تولید پس از تگزاس در پمپاژ تقریباً 1.5 میلیون بشکه نفت در روز یا 12 درصد از کل کشور پس از تگزاس است. لین هلمز ، مدیر بخش منابع معدنی داكوتای شمالی ، گفت: مارس همه چیز را تغییر داد.

نمودار خطی هزار بشکه در روز که این سقوط را نشان می دهد منجر به تولید نفت داکوتای شمالی به پایین ترین سطح هفت ساله شد

پس از آن جنگ وحشیانه قیمت های سعودی و روسیه و دستورات ماندن در خانه برای جلوگیری از گسترش وسایل نقلیه اجباری کوید از جاده ها و هواپیماهای زمینی اعمال شد و تقاضای نفت را فلج کرد. نفت ایالات متحده برای اولین بار در منطقه منفی معامله می شود.

اپراتورهای داکوتای شمالی نزدیک به یک چهارم چاه های خود را می بندند ، چهار سیستم از پنج سکو نصب شده و تولید 40 درصد کاهش یافته است. آقای هلمز گفت ، طبق بیشتر شاخص ها ، “ارقام سال 2020 از همه بدتر است”.

رون نس ، رئیس شورای نفت داکوتای شمالی گفت: “اساساً صنعت طی 45 روز اول کوید تعطیل شد.” اپراتورها هزینه های سرمایه را کاهش داده و کار برای ارائه دهندگان خدمات خشک شده است. Whiting Petroleum ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان Bakken ، اولین نام بزرگی بود که در سراسر کشور درخواست ورشکستگی کرد.

نمودار خط تعداد چاه هایی که حفاری در داکوتای شمالی را نشان می دهد ، به سطوحی که آخرین بار در سال 2004 دیده شده است ، سقوط کرد.

داکوتای شمالی با چرخه کالاها غریبه نیست. رکود در سال 2014 سخت به او ضربه زد و بیشتر نیروی کار مهاجر خود را به این کشور فرستاد. اما فاجعه امسال متفاوت است. او نه تنها در تاریخ ایالت از همه سریعتر و بیرحمانه بود ، بلکه به این دلیل آمد که صنعتی که دولت ثروتش را به آن گره می زد از همه جهات زیر آتش بود.

حتما بخوانید:
سالگرد بدهی دانشجویان می تواند بهبود اقتصادی ایالات متحده را تقویت کند

بخش وال شیل پیش از سقوط امسال در تلاش برای جذب سرمایه بود زیرا وال استریت از زیاده خواهی و بازده ضعیف خود خسته شد. اکنون نگرانی های زیست محیطی هنوز جذابیت آن را کمتر می کند. پول موجود به حوضه پرمین تگزاس و نیومکزیکو می رود ، که توسط تعداد بیشتری از شرکت ها به عنوان بهترین پتانسیل رشد دیده می شود.

در همین حال ، جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده آمریکا ، قول داده است “از صنعت نفت تغییر مسیر دهد” و حفاری جدید را در سرزمین های فدرال – جایی که یک سوم چاه های داکوتای شمالی در آن قرار دارد – ممنوع کند.

اوضاع می تواند بدتر شود. آینده خط لوله دسترسی داکوتا ، جاده اصلی که نفت از طریق آن کشور را ترک می کند ، در تعادل آویزان است. در این سال ، وی پس از دریافت اینکه دولت ترامپ یک مجوز مهم زیست محیطی را از دست داده است ، تقریباً توسط قاضی فدرال زندانی شد. بسته شدن آن ، که توسط فعالان و گروه های محلی خواسته شده است ، می تواند بسیاری از صادرات نفت کشور را به چرخ های ریلی گران تغییر دهد ، و هزینه تولید کنندگان برای بازگشت به حفاری با 7 دلار دیگر به 60-65 دلار در هر بشکه افزایش می یابد DMR ، سطح کاملاً بالاتر از متوسط ​​قیمت امسال.

کمالا هریس ، معاون منتخب بایدن ، از تعطیلی خط لوله حمایت کرد. و دب هالند ، رئیس جمهور منتخب وزیر امور داخله مسئول زیرساخت ها ، در تظاهرات علیه او شرکت کرد ، برای معترضان فلفل سبز و تورتیلا پخت.

همزمان با تشدید مشکلات در بخش ، فراخوانهای جدیدی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد کشور به دور از اتکا به “خاک و روغن” ظاهر شده است.

دیوید ریپلینگر ، استاد اقتصاد در دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی گفت: “صنعت انرژی ، به ویژه هنگامی که صحبت از توسعه نفت و گاز است ، برای اقتصاد کشور ما اساسی شده است.” وی گفت: تلاش برای ایجاد تنوع سالهاست که وجود دارد ، اما اکنون آنها می توانند دستور کار را مطرح کنند.

پروفسور ریپلینگر گفت: “من فکر می کنم مطمئنا نگرانی هایی در مورد استفاده متوسط ​​و بلند مدت از روغن وجود دارد.” “اگر مصرف روغن کاهش یابد و سپس شروع به کاهش کند ، ما در جای خود هستیم.”

حتما بخوانید:
شارژ مودم ایرانسل | خرید بسته اینترنت ثابت ایرانسل

مشکلات کشور با رشد پررونق دهه گذشته در تضاد است. بین سالهای 2009 و اوایل سال 2020 ، تولید نفت در داکوتای شمالی از کمتر از 200000 بشکه در روز به تقریباً 1.5 میلیون در روز رسید. نفت و گاز به بزرگترین صنعت آن تبدیل شده اند و بیش از نیمی از درآمد عمومی صندوق ایالت را تأمین می کنند.

این رونق باعث هجوم کارگران در سراسر کشور مانند آقای هکر شده است ، زیرا آمریکایی ها به دلیل رکود اقتصادی در بحران مالی شغل خود را از دست داده و در جستجوی زندگی بهتر به سمت شمال حرکت می کنند. پس از هفت دهه کاهش ، جمعیت داکوتای شمالی به سطح بالاتری رسیده و آن را از ایالت با بالاترین نسبت افراد مسن به بالاترین قسمت هزاره تبدیل کرده است.

آقای هاکر گفت: “این فقط یک مکان متفاوت بود ، یک دنیای دیگر.”

این روزها خاطره ای دور به نظر می رسد. اما خوشبینی وجود دارد که علی رغم چالش ها ، این بخش دوباره بهبود یافته است.

هفته ای دو بار خبرنامه

انرژی یک تجارت ضروری در جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، به طور مستقیم در صندوق ورودی شما ، منبع انرژی اخبار جدید ، تجزیه و تحلیل آینده و هوش را برای شما فراهم می کند. اینجا ثبت نام کنید.

آقای نس از شورای نفت داكوتای شمالی گفت: “ما بهبود خواهیم یافت.” “این به قیمت و سرمایه گذاری بستگی خواهد داشت ، اما باككن قطعاً یك منبع در سطح جهانی است و هنوز مبلغ زیادی برای بدست آوردن آن وجود دارد.”

با ارائه موجودی چاه های “سوراخ شده اما ناتمام” Bakken ، با حمایت مالی از طرف فدرال ، تولید دوباره شروع به افزایش کرد. اما با حداقل حفاری جدید ، تولید سال آینده کاهش می یابد. تنها افزایش چشمگیر قیمت نفت ، اپراتورها را مجبور به استقرار مجدد بسیاری از سیستم عامل های جدید می کند.

طبق رشد DMR ، وقتی رشد بازگشت کند ، سرعت آن بسیار کندتر خواهد بود و تا سال 2035 به قله 2 میلیون بشکه در روز می رسد.

آقای هلمز از وزارت منابع معدنی وزارت امور خارجه گفت: “ما در تلاش هستیم كه در آنجا زیرساخت ها حفظ شود و رشد كندتر داشته باشیم.” “روزهای بزرگ شکوه رشد شدید و سریع در پشت ماست.”


منبع: tech4life.ir