چگونه ویروس کرونا ویروس اقتصاد هند را متزلزل کرد


می توانید زیرنویس ها را در پخش کننده ویدیو فعال کنید

اقتصاد هند توسط ویروس کرونا ویران شده است. این کشور با 1.4 میلیارد نفر در سال جاری وارد رکود اقتصادی شد و تولید ناخالص داخلی در سه ماه منتهی به سپتامبر 7.5 درصد کاهش یافت. این انقباض خیره کننده 24 درصدی در سه ماه ژوئن به دنبال داشت.

تا همین اواخر ، هند سریعترین رشد اقتصادی بزرگ در جهان بود. افزایش چشمگیر آن رقیب چین است. پس چه اشتباهی رخ داده است؟ و آیا ویروس کرونا ویروس هند را برای تبدیل شدن به دومین قدرت اقتصادی آسیا خنثی خواهد کرد؟

اقتصاد نوظهور هند نتوانسته است با شوک های دوگانه انسداد ناگهانی و عفونت های مارپیچی کوید -19 کنار بیاید. اکنون میزان خسارات جانی و اقتصادی آشکار شده است.

هنگامی که نخست وزیر نارندرا مودی در ماه مارس اعلام محاصره کرد ، معیشت صدها میلیون شهروند یک شبه کاهش یافت. حدود 140 میلیون هندی شغل خود را از دست داده اند و بیکاری به 24 درصد افزایش می یابد. میلیون ها کارگر مهاجر فقیر چاره ای جز بازگشت با پای پیاده به خانه نداشتند. این بزرگترین مهاجرت از زمان تقسیم اجباری هند در سال 1947 بود. متخصصان طبقه متوسط ​​در مناطقی مانند IT نیز به شدت از دست داده اند علاوه بر این ، ویروس کرونا با نزدیک به 10 میلیون مورد و بیش از 140،000 مرگ در اوایل دسامبر مانند آتش سوزی در حال گسترش است.

این تجارت نیز از خرده فروشان که ستون فقرات اقتصاد هستند ، تا غول های مدرن که تقریباً ورشکسته شده اند ، مانند خرده فروش Future Group ، ضربه سختی دیده است. هند كمتر از دولت های دیگر از مشاغل پشتیبانی كرده است. خیلی ها به سختی خودشان را می تراشند.

حتما بخوانید:
پکیج ایران‌رادیاتور بهتر است یا بوتان تفاوت پکیج بوتان با ایران‌رادیاتور سرویسکاران 24

این امر بانک های هند را تحت تأثیر قرار داده است ، بانک هایی که پیش از ویروس کرونا با یک کوه وام بد دست و پنجه نرم می کردند. آنها اکنون با سونامی بدهی روبرو هستند. اصلاحات قابل توجه ورشکستگی برای حل این مسئله کاهش یافته است.

مقامات در حال ادامه اصلاحات برای آزادسازی قوانین کشاورزی و کار هستند. اما این اقدامات به دلیل عجله با بحث کم مورد انتقاد قرار گرفته است. این خشم را برانگیخت و هزاران کشاورز عصبانی در اعتراض به اعتراض در دهلی نو ، پایتخت ، اعتراض کردند.

هندی ها امیدوارند که فصل جشنواره این کشور که با هدف بزرگداشت دیوالی برگزار می شود ، به احیای اقتصاد کمک کند. شاخص هایی مانند شاخص فعالیت تولید حاکی از بهبودی تجارت است. اما ترمیم آسیب های ناشی از ویروس کرونا مشکل خواهد بود. اقتصاددانان می گویند هند برای ایجاد شغل کافی برای میلیون ها جوان خود سالانه حداقل به هشت درصد رشد نیاز دارد. با این وجود این ممکن است سالها به طول انجامد و رویاهای یک نسل از سرخپوستان را از بین ببرد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید