[ad_1]

مقامات چینی باید مدیرکل سابق آژانس رتبه بندی اعتباری برجسته را به اتهام گرفتن رشوه “گسترده” تحت تعقیب قرار دهند ، زیرا پکن قول می دهد نظارت بر صنعت را به دنبال پیش فرض های بی سابقه اوراق بهادار بهبود بخشد.

کمیسیون بررسی نظم و انضباط مرکزی روز دوشنبه اعلام کرد که ژن یونشاو ، مدیر کل سابق رتبه بندی اعتبار طلایی ، به اتهام گرفتن رشوه از صادرکنندگان تحت پوشش آژانس و کمک به بسیاری از شرکت ها در ارتقا رتبه های اعتباری خود تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

نگهبان این موضوع را یک روز پس از وعده بانک خلق چین برای بهبود نظارت بر آژانس های رتبه بندی این کشور اعلام کرد. ماه گذشته ، یک سری پیش فرض ها توسط صادرکنندگان دارای رتبه بندی بالا انجام شد که با بدهی عمومی 15 میلیارد دلاری موجی را از طریق بازار چین ارسال کردند.

پیگرد قانونی آقای جین ، به همراه مدیر کل سابق محلی اعتبار طلایی ، یک سال پس از آن صورت گرفت که مقامات اعلام کردند که این زوج به اتهام پذیرش پول برای افزایش اعتبار اعتبار شرکت ها تحت تحقیق قرار گرفته اند ، طبق CCDI. شرکت های فاقد رتبه بندی کافی بالا نمی توانند بدهی های مورد معامله عمومی را منتشر کنند.

روز یکشنبه ، پانگ گونشنگ ، نایب رئیس PBoC ، این صنعت را به دلیل رتبه بندی مصنوعی بالا ، افتراق افتراق اعتبار صادر کنندگان و سایر مشکلاتی که “توسعه با کیفیت بالا” را در بازار اوراق قرضه کشور محدود می کند ، مورد انتقاد قرار داد.

نهادهای نظارتی اخیراً آژانس های رتبه بندی محلی ، از جمله رقبای Golden Credit China ، Chengxing و Dagong را به دلیل پاسخ های کند آنها در برابر ریسک اعتباری فزاینده از سوی ناشران تحت پوشش انتقاد کردند.

یونگ چنگ چین ، معدنچی ذغال سنگ که ماه گذشته اولین پیش فرض خود را انجام داد ، وقتی اولین پرداخت خود را از دست داد ، ارزش A سه برابر شد. Chengxin چین که یونگ چنگ را تحت پوشش قرار می دهد ، به دلیل رتبه بندی برای این شرکت تحت تحقیق است.

ماه گذشته تنها 5 شرکت از بیش از 5،000 توسط آژانس های رتبه بندی محلی به زیر دو برابر A کاهش یافتند ، حداقل سطح تنظیم کننده ها به شرکت ها اجازه می دهد در بازار بین بانکی چین بدهی بدهند.

در کنار رقابت شدید از سوی خانه های رده بندی رقیب ، که بیشتر آنها دولتی هستند یا دارای پیوندهای مهم دولتی هستند ، آژانس های چینی اشتیاق چندانی به خطر انداختن تجارت با ارزش گذاری مشتریان زیر دو برابر A ندارند.

این می تواند کل آژانس های مسئول ارزیابی بسیاری از بدهی های زمین چین را از بین ببرد. در مارس 2019 ، تحقیقات رسمی داگونگ تعارض منافع و عدم کنترل کیفیت را شناسایی کرد که در نهایت منجر به تصرف گروه توسط یک سرمایه گذار دولتی در ماه بعد شد.

اما آزار و اذیت آقای جین به صراحت با پیش فرض های اخیر ارتباط ندارد و تحلیلگران نسبت به ایجاد موجی از این قبیل موارد شک دارند.

بروس پانگ ، رئیس تحقیقات استراتژی کلان در اوراق بهادار رنسانس چین گفت: “ما انتظار نداریم كه این روال عادی باشد ، بلكه موردی عادی است.”

“آنها [the regulators] آنها می خواهند برخی از سیگنال ها را بفرستند “، وی با اشاره به نیاز آنها برای نظارت بیشتر” همه این آژانس های خدمات حرفه ای “اضافه كرد.

گزارش اضافی توسط وانگ Xueqiao در شانگهای

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر