[ad_1]

پکن از روز شنبه در میان تعمیق اختلافات دیپلماتیک و تجاری بین کشورها ، واردات شراب استرالیا را برای مجازات ضد دامپینگ تحمیل می کند.

وزارت بازرگانی چین روز جمعه اعلام کرد که برای شراب استرالیا 107 تا 212 درصد مالیات ضد دامپینگ وضع خواهد کرد ، سطحی که تولیدکنندگان هشدار می دهند تجارت سالانه را با 1.2 میلیارد دلار (884 میلیون دلار) به بالاترین میزان کاهش دهد. بازار بزرگ آن در خارج از کشور.

این اقدامات جدیدترین اقدام موج تحریم ها است و در حالی صورت می گیرد که 82 کشتی حامل زغال سنگ استرالیا همچنان در سواحل چین گرفتار مانده اند ، به گفته شخصی با اطلاع مستقیم از وضعیت

جو ، گوشت گاو و غذاهای دریایی قبلاً مورد هدف مقامات چینی قرار گرفته اند ، آنها هفته گذشته 14 مورد از شکایات کانبرا را شرح دادند ، که به گفته وی ، وخامت شدید روابط دوجانبه را توضیح می دهد.

تعرفه های شراب پس از بررسی مقدماتی مقامات چینی پس از شکایت از شراب سازان محلی که تولید کنندگان استرالیایی بازار محلی را با شراب ارزان بین سالهای 2015 و 2019 غرقاب کردند ، صادر شد. صادرات استرالیا از 5.7 میلیون لیتر به 12.1 رسید میلیون لیتر در سال برای دوره.

800 میلیون دلار

ارزش زغال سنگ استرالیایی در کشتی هایی که در سواحل چین گیر کرده اند

سایمون بیرمنگام ، وزیر تجارت استرالیا ، گفت تحقیقات پکن “اساساً غلط و اساساً” اشتباه بود و این مفهوم را بوجود آورد که چین کشور را به سمت مسائل سیاسی سوق داده است.

“این کاملاً با تعهدات چین از طریق توافق نامه تجارت آزاد چین و استرالیا و سازمان تجارت جهانی ناسازگار است. این با یک سیستم تجارت مبتنی بر قاعده سازگار نیست “، وی افزود.

پیش از این ، کانبرا هشدار داده بود که می تواند در سازمان تجارت جهانی جبران خسارت کند.

تونی باتگلین ، مدیر اجرایی Australia Grape & Wine ، یک گروه صنعتی ، گفت که تعرفه ها تهدید به بستن بازار چین به روی تولیدکنندگان استرالیایی است.

وی در پاسخ به این سال که آیا فکر می کنید تحریم هاست ، گفت: “ما نمی توانیم هیچ مدرکی در اسناد ارسالی برای این تحقیقات ببینیم که نشان دهد ما باید به پرونده پاسخ دهیم و اگر توجیه فنی وجود نداشته باشد ، پس باید چیز دیگری باشد.” انگیزه سیاسی دارند

چین بزرگترین شریک تجاری استرالیا با تجارت دو طرفه به ارزش 252 میلیارد دلار استرالیا در سال گذشته است. اما روابط کاندیدا در دو سال گذشته بدتر شده است زیرا کانبرا سیاست خارجی تهاجمی تر پکن در زمان شی جین پینگ رئیس جمهور چین را دفع کرد.

یادداشتی که هفته گذشته توسط یک دیپلمات چینی به رسانه های استرالیا درز کرد ، ممانعت کانبرا از ورود هواوی در شبکه 5G این کشور و “اطلاعات غلط” در مورد استفاده چین از ویروس کرونا را از دلایل وخیم شدن روابط عنوان کرد.

اسکات موریسون ، نخست وزیر استرالیا ، این هفته در اظهاراتی که به عنوان تلاشی برای اصلاح روابط تعبیر شده است ، چین را به خاطر اینکه “از فقر” شهروندان خود را برانگیخته ستوده است.

تحریم های تجاری چین علیه استرالیا عمدتا معطوف به محصولات کشاورزی بوده است ، که به دلیل قدرت لابی دهقانان ، یک بخش حساس سیاسی از نظر دولت محافظه کار آقای موریسون است. اما تحلیلگران هشدار می دهند که خطرات مربوط به کالاهای عمده ، به ویژه ذغال سنگ در حال افزایش است.

به دلیل نگرانی چین از “استانداردهای زیست محیطی” از جابجایی کشتی های حاوی ذغال سنگ استرالیا به ارزش حدود 800 میلیون دلار جلوگیری شده است. صادرات ماهیانه زغال سنگ چین تا ماه نوامبر به 390،000 تن کاهش یافت که در ماه های ژانویه تا آگوست به طور متوسط ​​7.9 میلیون تن بود.

تعلیق واردات زغال سنگ استرالیا ، فولادسازان چینی و سایر کاربران نهایی را دشوار می کند. S&P Global Platts در یک یادداشت تحقیقاتی گفت ، آنها با کمبود عرضه و افزایش قیمت در کشور و در مغولستان ، سریعترین منبع جایگزین زغال سنگ مواجه هستند.

سیتی پیش بینی کرده است که در کل صادرات استرالیا به چین طی 12 ماه آینده 10 درصد کاهش داشته باشد. در بدترین حالت ، محدودیت ها برای سنگ آهن استرالیا اعمال می شود که منجر به کاهش 50 درصدی کل صادرات خواهد شد. در این سناریو ، استرالیا با کاهش 3.8 درصدی تولید ناخالص داخلی اسمی روبرو خواهد شد.

سیتی در گزارشی گفت: “مدل سازی ما نشان می دهد كه در بدترین حالت ، كه شامل محدودیت های سنگ آهن است ، ضربه غیر قابل انكاری به دلار استرالیا ، درآمد صادرات ، درآمد و رشد وارد خواهد شد.”

با این حال ، بیشتر تحلیلگران بر این باورند که بعید است چین به سنگ آهن استرالیا روی آورد ، زیرا منابع جایگزین کمی در کوتاه مدت وجود دارد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر