ژاپن نسبت به اجازه دادن به اتحادیه اروپا برای وضع قوانین انتشار هشدار می دهد


یک مشاور برجسته نخست وزیر در مصاحبه با فایننشال تایمز گفت: ژاپن باید فشار جهانی برای کاهش انتشار کربن را هدایت کند یا در جهانی زندگی کند که استانداردهای بین المللی توسط نهادهای نظارتی اروپا تعیین می شود.

نظرات Takeshi Niinami ، مدیر عامل Suntory ، ترس را از بین می برد که قدرت رقابت ژاپن در مناطقی مانند هیبرید بنزین و اتومبیل های برقی اگر استانداردهای بین المللی تکنولوژی آنها را مورد تبعیض قرار دهد و از خودروهای الکتریکی خالص حمایت کند ، از بین خواهد رفت.

وی این اظهارات را در حالی مطرح كرد كه دولت ژاپن قصد دارد برنامه های خود را برای خنثی كردن كربن تا سال 2050 تدوین كند.

“ما خیلی ترسیده ایم که [rules] پیش بینی شده ، تنظیم شده و تصمیم گیری شده توسط اتحادیه اروپا به یک استاندارد جهانی تبدیل خواهد شد “. “در این صورت رقابت ما بسیار مورد چالش قرار خواهد گرفت.”

آقای نیینامی یکی از دو عضو بخش خصوصی در شورای سیاست های اقتصادی و اقتصادی دولت است که اصلی ترین نهاد هماهنگ کننده سیاست اقتصادی ژاپن است.

وی گفت: ژاپن می تواند از طریق مشارکت Trans-Pacific ، گروهی متشکل از 11 کشور آسیا-اقیانوسیه ، شامل کانادا ، استرالیا ، مکزیک ، ویتنام و مالزی ، که ژاپن عضو اصلی آن است ، به دنبال ارتقا standards استانداردهای جایگزین باشد.

آقای نینامی گفت: “این قوانین ژاپنی نیست.” “این باید برای TPPs یا کار با کشورهای آسیایی باشد که در آنها هنوز مشکلاتی مانند انتشار CO2 از تولید کننده های ذغال سنگ دارند.”

حتما بخوانید:
مشکلات در سینما در حال عمیق شدن است ، زیرا وارنر در حال برنامه ریزی برای چاپ همزمان آنلاین است

روز جمعه ، یوشیهیده سوگا ، نخست وزیر در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که انتقال به سمت خنثی سازی کربن باید به عنوان فرصتی برای رشد در صنعت ژاپن تلقی شود ، نه فقط سیاست های زیست محیطی.

آقای نیینامی گفت: “ما باید مرز جدیدی برای سرمایه گذاری شرکت های ژاپنی پیدا کنیم.” اما در حالی که برخی از شرکت های ژاپنی خنثی سازی کربن را به عنوان یک گزینه می دانند ، صنعت حیاتی خودرو از این بابت که در هنگام تعویض موتورهای احتراق داخلی مغلوب رقبا شود ، می ترسد.

به گفته افراد نزدیک به دولت ، به عنوان بخشی از نقشه راه خنثی کننده کربن در سال 2050 ، وزارت اقتصاد ، تجارت و صنعت در حال بررسی ممنوعیت فروش وسایل نقلیه جدید فقط برای بنزین تا اواسط سال 2030 است.

اما ژاپن می خواهد خودروهای هیبریدی را برای آینده قابل پیش بینی نگه دارد – کاملاً متفاوت از برنامه انگلیس برای حذف تمام وسایل نقلیه جدید بنزینی یا دیزلی پس از سال 2030 ، از جمله هیبریدهای بعد از 2035.

ممنوعیت هیبریدی ضربه ای برای تویوتا و سایر خودروسازان خواهد بود ، به طوری که سال گذشته 30٪ از فروش خودروهای جدید در ژاپن به این بخش اختصاص دارد ، در حالی که وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدهای پلاگین تنها 1٪ را تشکیل می دهند.

“قانونگذاری اتحادیه اروپا به سرعت در حال پیشرفت است. آقای نینامی با استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان مثال ، شما رها شده اید. “ما باید این واقعیت را در نظر بگیریم که به دلیل [electric vehicles] ما بسیاری از تولید کنندگان قطعات را از دست خواهیم داد. “

حتما بخوانید:
معرفی انواع کیف های مردانه و کاربری هرکدام

آقای نیینامی تأكید كرد كه هدف ژاپن باید خنثی كردن خالص كربن باشد نه انتشار كربن داخلی صفر ، و این پیشنهاد می دهد كه نقشی در جبران ، مانند كاهش انتشار در كشورهای كمتر توسعه یافته آسیایی دارد. وی گفت: سوختهایی مانند هیدروژن می توانند نقش مهمی داشته باشند.

مدیران ارشد سونی و سایر شرکت های ژاپنی نیز اخیراً از دولت خواسته اند تا خط مشی انرژی خود را برای دستیابی به هدف خود در سال 2050 بیان کند و هشدار داد که تأخیرهای بعدی می تواند به تجارت آنها آسیب برساند.

آقای نیینامی گفت که دولت باید در نظر بگیرد که چگونه کشور استفاده از انرژی هسته ای و تجدیدپذیر را افزایش داده و وابستگی شدید خود را به سوخت های فسیلی کاهش دهد.

وی افزود: “با گفتن این سخنان ، خوب است که ما می توانیم آشکارا درباره از سرگیری راکتورهای هسته ای بحث کنیم ، که این یک تابو بود.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید