آیا از کرم آلوئه ورا و خیار شون میتوان روی زخم باز استفاده کرد؟ مهم ترین نکته که باید به آن توجه کرد نوع پوست صورت است که می تواند چرب، خشک، معمولی و مختلط باشد. که هرکدام علاوه بر مرطوبکنندگی پوست، میتوانند خواصی مانند جوانسازی، کمک به کاهش چروک پوست را داشته باشند. استفاده ی درست از مرطوب کننده، آبرسانی پوست را افزایش می دهد، از پوسته پوسته شدن و لکه دار شدن آن جلوگیری می کند و یک لایه ی محافظ مرطوب ایجاد می کند که تمام طول روز روی پوستتان باقی می ماند.

بطور کل، کرمهای مرطوبکننده نسبت به کرمهای آبرسان چربتر بوده و دلیل آن، ایجاد همان لایه پوششی میباشد. فرمولاسیون کرمهای مرطوب کننده و آبرسان مای کاملا به روز بوده و در پیشرفتهترین کارخانه خاورمیانه، با بهترین مواد اولیه تهیه میشوند. استفاده از کرمهای مرطوبکننده (Moisturizing) و آبرسان (Hydrating)، یکی از اصول اصلی در مراقبتهای عمومی پوست میباشد.

یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با چین و چروک و شاداب نگه داشتن پوست، گنجاندن کرم مرطوب کننده با کیفیت در روتین مراقبتی پوست است. پوست انسان، و مخصوصا لایه اپیدرم برای سلامت و بقای خود به آب نیاز دارد و تامین آن یکی از اصلیترین مکانیزمهای بافت پوست محسوب میشود. مرطوب کننده ها در بازار اشکال مختلفی دارند که با توجه به میزان چربی و آب آن ها متغیر است و به اشکال سرم، امولسیون مایع، پماد و کرم دیده کرم مرطوب کننده فیروز می شوند. آبرسانها (جاذبالرطوبهها) ، با آب نشأت گرفته از لايههاي پاييني پوست ازجمله درم و اپيدرم اتصال پيدا كرده و آن را جذب ميكنند.

بنابراین، در اولین گام برای ایجاد یک تفاوت بین این دو محصول میتوان گفت که پوستی که آب خود را از دست داده به آبرسان، و پوست خشک به مرطوبکننده نیاز دارد. چون در این زمان پوست چربی طبیعی خود را از دست داده و لازم است که بوسیله مرطوبکنندهها، به ایجاد لایه محافظتی کمک کنیم.