[ad_1]

مجارستان و لهستان گفته اند كه كشورهای اتحادیه اروپا به توافق برای خاتمه درگیری آسیب زننده بر سر برنامه های مرتبط كردن بودجه اتحادیه اروپا با 1.8 میلیون یورو و بسته بازیابی همه گیر مطابق با حاكمیت قانون نزدیك هستند.

نخست وزیر مجارستان ، ویکتور اوربان گفت که کشورهای عضو “فقط یک اینچ با رسیدن به اجماع” در مورد توافقی فاصله دارند که موجب باز شدن اعتبارات مورد نیاز و پایان دادن به تهدید وتو توسط بوداپست و ورشو می شود.

“من عقیده ای دارم که با او بسیار بسیار نزدیک هستیم [reaching] توافق خوبی در مورد وحدت اتحادیه اروپا ، “او روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت.

ماتئوس موراویسکی ، نخست وزیر لهستان ، گفت که رهبران اتحادیه اروپا “نتیجه گیری کرده اند” که “پیش شرط ادامه روند” است.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان گفت نهایی شدن معامله و آزادسازی وجوه “نشانه بسیار مهمی از توانایی اتحادیه اروپا برای اقدام” است. آلمان ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد و در مذاکره درباره سازش پیشنهادی با لهستان و مجارستان پیش قدم شده است.

اظهارات رهبران هنگام ورود آنها به اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل ، تحت الشعاع تهدید بسته اقتصادی اقتصادی توافق شده توسط اتحادیه اروپا در ژوئیه ، اعلام شد. این مناقشات نشان دهنده بحران در حال تعمیق آنچه منتقدان لغزش به سوی اقتدارگرایی در مجارستان ، لهستان و برخی دیگر از کشورهای عضو می دانند ، است.

روز چهارشنبه ، مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا برای غلبه بر بن بست بودجه بیش از طرح محدود کردن پرداخت پول بلوک به کشورهایی که قانون را نقض می کنند ، “بیانیه تفسیری” چهار صفحه ای صادر کردند. هدف این متن این است که به لهستان و مجارستان اطمینان دهد که سازوکار حاکمیت قانون فقط در بودجه بعدی اتحادیه اروپا اعمال می شود – از سال 2021 شروع می شود. همچنین به دادگاه دادگستری اروپا نقشی در تصمیم گیری درباره قانونی بودن این سند می دهد. ، اگر قبل از استفاده توسط یک کشور عضو در دادگاه به چالش کشیده شود.

دیوان عدالت اروپا مجبور است قبل از اینکه دستورالعمل کمیسیون اروپا در مورد چگونگی فعال سازی مکانیزم ، حکمی را صادر کند ، شرطی که احتمالاً روند تحریم ها را کند می کند. این س ofال که چه زمانی ممکن است کاهش بودجه اعمال شود ، برای آقای اوربان ، که انتخابات ملی در سال 2022 را در پیش دارد ، مهم است.

آقای موراویکی هشدار داد که برای جلوگیری از حملات “با انگیزه سیاسی” به کشورهای عضو ، باید “یک خط تقسیم” بین کنترل بودجه مبارزه با کلاهبرداری اتحادیه اروپا و مقررات گسترده تری از قانون وجود داشته باشد. اختلاف ورشو با بروکسل بیش از آنکه ادعای فساد شود ، به اصلاحات کلی دستگاه قضایی مربوط می شود.

طرفداران طرح سازش برای حاکمیت قانون اصرار داشتند که اتحادیه اروپا در برابر خواسته های ورشو و بوداپست تسلیم نشده است ، زیرا سازوکار اصلی پیشنهادی بدون تغییر باقی مانده است. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون ، گفت که این “حیاتی” است.

پارلمان اروپا ، که در مورد پیش نویس سازوکار قانون قانون با دولت ها مذاکره کرد ، نیز از سازش حمایت کرد. مانفرد وبر ، رهبر بزرگترین گروه راست میانه در پارلمان – حزب خلق اروپا – گفت كه این بیانیه احترام به “خطوط قرمز” توافق شده بین نمایندگان پارلمان اروپا و دولت ها در ماه نوامبر است.

آقای وبر گفت: “این بیانیه از نظر شرعی لازم الاجرا نیست ، اما متنی که ما بر سر آن توافق کردیم از نظر قانونی الزام آور است.” “مکانیسم الزام آور قانونی یک موفقیت بزرگ است.”

اما منتقدانی مانند گای ورهوفشتات ، نماینده پارلمان اروپا در بلژیک و نخست وزیر پیشین ، می گویند که توافقنامه پیشنهادی با محدود کردن استقلال کمیسیون ، پیمان اتحادیه اروپا را نقض می کند. وی در توییتر خود نوشت: “شما با قانون شکنی نمی توانید حاکمیت قانون را نجات دهید.”

نخست وزیر هلند مارک روته اظهار داشت که وی در مورد توافق “بی طرف” است و “سوالات” زیادی درباره بیانیه تفسیری دارد. وی از کمیسیون خواست “اطمینان حاصل کند” که ممکن است نقض احتمالی قانون قانون از ژانویه 2021 “به صورت عقب افتاده” مجاز باشد ، صرف نظر از اینکه دادگاه چه حکمی را صادر خواهد کرد. پارلمان هلند خواستار سازوکاری سختگیرانه برای مجازات نقض ارزشهای اتحادیه اروپا شده و توافق نامه مربوط به این ابزار را “حداقل” قابل قبول برای آن تعریف کرده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر