کوک دوباره به پیشنهاد ماسک برای فروش تسلا به اپل روی آورد


ایلون ماسک ، بنیانگذار تسلا ، روز سه شنبه گفت که او یک بار به تیم کوک ، مدیرعامل اپل ، مراجعه کرده و به سازنده آیفون پیشنهاد می دهد تا شرکت ماشین الکتریکی خود را که در آن زمان مشکل داشت ، خریداری کند ، اما کوک “از شرکت در جلسه خودداری کرد.”

آقای مشک توییت حکایت روز سه شنبه بعد از ظهر پس از گزارش هایی مبنی بر پیشرفت اپل در تلاش های خود برای تولید یک ماشین الکتریکی برای مصرف کنندگان.

طبق یک توییت ، او “در تاریکترین روزهای برنامه مدل 3” با آقای کوک تماس گرفته است – احتمالاً اشاره به اواسط سال 2017 است ، وقتی تسلا آمد ظرف یک ماه پس از ورشکستگی در آنچه آقای ماسک زمانی “تولید جهنمی” نامید.

آقای ماسک گفت که تسلا در آن زمان “1/10 از ارزش فعلی ما” ارزش داشت ، که نشان می دهد اپل می توانست با حدود 60 میلیارد دلار برنده پیشگام خودروهای برقی باشد.

یک فرد آشنا به این موضوع تأیید کرد که آقای ماسک به آقای کوک مراجعه کرده است اما تاریخ را به خاطر نمی آورد. اپل و تسلا از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

جاه طلبی های اپل برای ساخت یک ماشین ، پروژه ای معروف به Titan ، حداقل تا سال 2014 برمی گردد.

در سال 2016 ، به طور گسترده ای گزارش شد که وی جاه طلبی های خود را کاهش داده و 190 نفر را آزاد کرده است. هنوز هم او به آزمایش فن آوری های خودمختار در جاده های عمومی ادامه داد و گزارشی از اداره وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا در مارس 2018 گفت که اپل 45 اتومبیل آزمایشی در جاده دارد – در آن زمان بیشتر از هرکسی غیر از کروز ، تجارت خودگردان GM است. در اواسط سال 2019 او Drive را نیز خریداری کرد. هوش مصنوعی ، راه اندازی فناوری رانندگی خودکار.

حتما بخوانید:
توزیع بین المللی واکسن Covid-19 برای ماه آینده در حال انجام است

گزارش اخیر رویترز در روز دوشنبه به نقل از منابع ناشناس در مورد برنامه های اپل برای ساخت یک وسیله نقلیه مصرفی تا سال 2024 با استفاده از فناوری باتری خود برای کمک به افزایش سهام اپل به میزان 2.9 درصد در روز سه شنبه بحث کرد.

سود 59 میلیارد دلار ارزش بازار به سهام اپل اضافه کرد که رقمی بالاتر از ارزش بازار BMW است. سهام تسلا روز سه شنبه 1.5 درصد افت کرد.

به گفته تحلیلگران ، اگر اپل از منابع قابل توجه ، جذابیت برند و تدارکات عملیاتی خود برای ورود به بازار وسایل نقلیه الکتریکی استفاده کند ، می تواند بزرگترین بازنده باشد.

آدام جوناس ، تحلیلگر مورگان استنلی ، گفت كه اپل “رقابتی بسیار سرسخت تر از تسلا نسبت به شركت های تاسیس شده اتومبیل است ، زیرا” دارای عناصر اصلی است كه به اعتقاد ما برای موفقیت صنعت خودرو آینده بسیار مهم است.

وی در یادداشتی خطاب به مشتریان نوشت: “ما معتقدیم كه ارزش قابلیت های سرویس های داخلی در اینترنت اتومبیل می تواند به طور بالقوه خود تجارت اتومبیل را كاهش دهد.”

تهدید اپل در مقاطع مختلف باعث شده آقای ماسک شایعات مربوط به رقابت قریب الوقوع را رد کند. به عنوان مثال در سال 2015 ، از رئیس تسلا در مورد اپل س askedال شد که گفته می شود “مهندسان مهم” را از تسلا شکار می کند.

وی پاسخ داد: “مهندسان مهمی؟” “آنها افرادی را استخدام کردند که ما اخراج کردیم. ما همیشه به شوخی اپل را “قبرستان تسلا” می نامیم. اگر در تسلا شکست خوردید ، به کار در اپل بروید. شوخی نمی کنم. “

حتما بخوانید:
شرکت هواپیمایی ملی لبنان موافقت می کند فقط "دلارهای تازه" را بپذیرد
منبع: tech4life.ir