گروه مد چینی شاندونگ رویی 153 میلیون دلار بدهی معوق داشته است


یک تولید کننده بزرگ لباس چینی روز دوشنبه فاش کرد که در بازپرداخت سرمایه گذاران 153 میلیون دلاری اوراق قرضه شکست خورده است ، آخرین مورد از پیش پرداخت های پیش پرداخت که لرزه در بازار 4 تریلیون دلاری اوراق مشارکت کشور ایجاد کرده است.

گروه فناوری شاندونگ رویی که در پی تحمل بار سنگین بدهی پس از یک سری معاملات مشهور بین المللی در تلاش است ، در بیانیه ای اعلام کرد که در بازپرداخت اصل و سود اوراق قرضه Rmb1bn که روز دوشنبه سقوط کرد ، موفق نبوده است.

این شرکت خصوصی که در استان ساحلی شاندونگ مستقر است و گاهی اوقات “LVMH چین” نیز نامیده می شود ، در خرید سهام کنترل کننده در مارک های معروف ، از جمله سازنده لباس ورزشی The Lycra Tailor و Savile Row ، بیش از 4 میلیارد دلار بدهی جمع کرده است. گیوز و هاوکس

او به لیست در حال رشد پیش فرض ها در بازار بدهی چین پیوست ، که در اوایل ماه نوامبر با پرداخت پیش فرض توسط ذغال سنگ Yongcheng دولتی آغاز شد ، و س questionsالاتی را در مورد امنیت بدهی دولت محلی مطرح کرد ، که مدت ها توسط سرمایه گذاران به طور ضمنی تضمین شده است.

شاندونگ رویی دولتی نیست ، اما همچنان فشار كاهش حمایت پكن از بدهی صادر شده توسط دولت های منطقه ای و محلی را احساس می كند ، كه قبلاً برای ادامه رشد اقتصادی سریع توجه زیادی به آنها شده بود.

پس از مذاکره شرکت پوشاک با دارندگان اوراق قرضه برای به تعویق انداختن پرداخت سود سالیانه ، که در ماه مارس از دست داده بود ، این شرکت امیدوار بود که از صندوق سرمایه گذاری ساخت و ساز Jining City ، بودجه دولت محلی مستقر در شاندونگ نجات یابد.

حتما بخوانید:
اتیوپی به ببرها می گوید قبل از حمله به پایتخت "خود را نجات دهند"

اما در ماه ژوئن ، این وسیله مالی تأمین مالی اعلام کرد که از توافق حاصل شده در اکتبر 2019 برای خرید 26 درصد سهام این شرکت خارج می شود.

میشل لام ، اقتصاددان ارشد چینی در Société Générale ، گفت: سازوکارهای تأمین بودجه دولت محلی تحت کنترل دقیق تری قرار گرفته و برای کاهش سرمایه گذاری های پر خطر تحت فشار قرار گرفته اند.

خانم لام گفت که شکست شاندونگ روئی خطر تضمین های متقابل بین شرکت های دولتی و شرکت های خصوصی در چین را برجسته می کند ، “که می تواند خطر سرایت مالی را افزایش دهد.”

وی گفت ، فشارهای مالی ممکن است در سال آینده با ادامه بهبود اقتصادی چین ، شدیدتر متمرکز شود و احتمالاً سیاستمداران را به سمت تشدید شرایط نقدینگی سوق دهد.

اریک لوئت ، اقتصاددان ارشد بازار نوظهور در Legal & General Investment Management ، افزود که “حل این نوع پیش فرض ها از زمان به زمان” بخشی از استراتژی است. [China is] تلاش برای ورود خطرات اخلاقی بیشتر به سیستم “. وی گفت: “این یک رویکرد دو مرحله ای و یک مرحله ای است.”

شاندونگ رویی سود اوراق Rmb1bn دیگر را پرداخت کرده است که در بازار چین نیز معامله می شود و قرار است روز سه شنبه به بازار عرضه شود.

بدهی بین المللی این گروه نیز در سطح پریشان معامله می شود. به گزارش بلومبرگ ، قیمت اوراق 300 میلیون دلاری منتشر شده توسط شرکت تابعه هلدینگ Prime Bloom که قرار است در سال 2022 منتشر شود ، به 20 سنت کاهش یافت.

یک نمودار خطی از قیمت اوراق قرضه پرایم بلوم با بلوغ در سال 2022 (دلار آمریکا) ، نشان می دهد که بدهی بین المللی شاندونگ رویی در سطح دشواری معامله می شود

آژانس رتبه بندی مودی صادر کننده شاندونگ رویی را در مارس از Caa1 به Caa3 کاهش داد ، نشان می دهد که این گروه “ریسک اعتباری بسیار بالایی” دارد. همچنین اوراق قرضه پرایم بوم را به Caa2’s Ca کاهش داد.

حتما بخوانید:
با کتونی چی بپوشیم؟

آژانس رتبه بندی اعلام کرد که این تصمیم منعکس کننده “تشدید وضعیت نقدینگی و افزایش ریسک مجدد سرمایه گذاری در میان افزایش عدم اطمینان اقتصادی” است و بدهی های “قابل توجه” طی 12 تا 18 ماه آینده به سررسید می روند.

گزارش اضافی توسط جاناتان ویتلی


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید