گروه های سهام ویژه در حال آماده سازی برای یک معامله فوتبال در بوندس لیگا هستند


بیش از 20 شرکت سهام خصوصی در تلاشند 300 میلیون یورو در بوندسلیگا سرمایه گذاری کنند زیرا بهترین لیگ فوتبال آلمان در حال برنامه ریزی اساسی برای معرفی یک سرویس اشتراک آنلاین بین المللی است.

Deutsche Fussball Liga (DFL) ، ارگانی که دو بخش اول آلمان را مدیریت می کند ، اوایل سال جاری این طرح را تهیه کرد ، زیرا تعدادی از شرکت ها با بودجه اضطراری به آن روی آوردند زیرا همه گیری منجر به تاخیر در مسابقات و تعطیلات ورزشگاه شد.

همراه با برنامه هایی برای سرویس اشتراك اشتراك در اینترنت برای نمایش بازی ها در خاورمیانه ، DFL كمیته سهام شركت رسانه های دیجیتال جدیدی را ارائه می دهد كه معاملات بین المللی حقوق بوندسلیگا ، خدمات داده و سایر پیشنهادات تجاری را به فروش می رساند.

این لیگ که بانک Nomura ژاپن را برای انجام تحقیقات استخدام کرده است ، به گفته چندین فرد آشنا به بحث ، در صدد فروش سهمی به ارزش 200 تا 300 میلیون یورو است و ارزش شرکت جدید خود را بیش از 1 میلیارد یورو ارزیابی کرده است. این شرکت جدید حقوق تلویزیون داخلی لیگ آلمان با ارزش بیش از 1.1 میلیارد یورو در هر فصل را کنترل نخواهد کرد.

کسانی که با این موضوع آشنایی داشتند گفتند که بیش از 20 گروه علاقه اولیه را ابراز داشته اند. اینها شامل Advent International ، Apax ، Ardian ، Apollo ، Bain Capital ، BC Partners ، BDT Capital ، Blackstone ، Bregal ، Bridgepoint ، Carlyle ، Centerbridge ، Cinven ، CVC Capital Partners ، Endeavour ، همراه با Silver Lake ، General Atlantic ، Goldman Sachs. ، IGC ، HIG ، KKR ، Nexicap ، Permira ، Searchlight و TPG.

این شرکت ها یا از اظهار نظر خودداری کردند یا به درخواست های اظهار نظر پاسخ ندادند. DFL از اظهار نظر خودداری کرد

مدیر عامل بوندس لیگا ، کریستین سیفرت در جلسه 7 دسامبر ، در مورد برنامه های ایجاد مناقصه بین پیشنهاد دهندگان رقیب ، به باشگاه های آلمانی اطلاع می دهد.

میزان علاقه اولیه به این معامله نشان می دهد که شرکتهای سهامی خاص از فرصتی که همه گیری همه گیر برای سرمایه گذاری در محبوب ترین ورزش جهان ایجاد کرده است ، استفاده می کنند. گروه های خرید سریعاً بودجه مسابقات ورزشی را تأمین می كنند ، تا حدی به دلیل اینكه آنها برای توزیع مبالغ هنگفتی كه در آن می نشینند ، به روشهای “خلاقانه تری” مانند شرط بندی اقلیت نیاز دارند.

CVC و Advent در حال مذاکره بر سر توافق 1.6 میلیارد یورویی برای به دست آوردن سهام سری A ، بزرگترین بخش فوتبال ایتالیا هستند که ارزش شرکت پخش رادیو لیگ را 16 میلیارد یورو می داند. تعدادی از شرکت ها ، از جمله TPG ، به لیگ فوتبال انگلیس روی آورده اند ، نهادی که بخش های حرفه ای پایین انگلیس را مدیریت می کند.

خبرنامه هفتگی

داشبورد ، جلسات هفتگی جدید Financial Times در مورد تجارت ورزشی است ، جایی که شما می توانید بهترین تجزیه و تحلیل راجع به مسائل مالی مربوط به باشگاه ها ، امتیازها ، مالکان ، سرمایه گذاران و گروه های رسانه ای در صنعت جهانی را پیدا کنید. اینجا ثبت نام کنید.

نمایندگان بوندسلیگا اصرار دارند که از نظر مالی در مقایسه با رقبا وضعیت مالی قوی تری دارند. در ماه ژوئن ، حقوق تلویزیون ملی لیگ در مدت چهار سال از سال 2021 به مبلغ 4.4 میلیارد یورو فروخته شد ، 5 درصد کمتر از معامله قبلی. با این حال ، فوتبال آلمان پس از محاصره بهار ، سریعترین بازگشت بود و از امتیازات بزرگ برای اپراتورهای تلویزیونی و اسپانسرهایی که لیگ برتر انگلیس را به دست آوردند ، جلوگیری کرد.

هدف این افزایش بودجه رشد جدید است. DFL در حال برنامه ریزی برای سرویس اینترنت جدیدی در خاورمیانه است که beIN Sports ، یک اپراتور مستقر در قطر ، از تمدید قرارداد خود امتناع ورزید. در عوض ، بوندس لیگا با همکاری چارلتون ، گروه تلویزیون پولی اسرائیل ، برای راه اندازی سرویس آنلاین در منطقه ، به گفته افراد آشنا با این طرح ، در حال همکاری است.

این طرح همچنین با هدف جلب شرکت های رسانه ای در امارات متحده عربی و عربستان سعودی انجام می شود که می توانند حق تنظیم مسابقات را به فروش برسانند ، در حالی که تولید و تکنولوژی گران قیمت را به بوندسلیگا و چارلتون می سپارد.

این ایده پس از آنکه امارات متحده عربی در ماه سپتامبر یک توافق صلح تاریخی با اسرائیل امضا کرد ، منجر به ایجاد روابط تجاری جدید بین این کشورها در DFL شد. عربستان سعودی یک شرکت ورزشی جدید تأسیس کرده است که به دنبال کسب حق نمایش رویدادهای ورزشی است. سپس هر معامله سهام خصوصی می تواند پول را برای راه اندازی سرویس آنلاین در کشورهای بیشتر فراهم کند.

برخی از مدیران سهام خصوصی معتقدند که می توانند با کسب رقابت بیشتر از سوی پخش کننده ها برای نمایش بازی های خارج از آلمان ، از این مزایا بهره مند شوند ، اما برخی دیگر با احتیاط بیشتری هشدار می دهند که سرمایه گذاران به طور مستقیم در اجرای لیگ دخیل نیستند. و تأثیر کمی بر “بهبود اساسی محصول” دارد.


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>