گری کان پس از رسوایی 1MDB در برابر بازپرداخت گلدمن ایستادگی می کند


رئیس سابق گلدمن ساکس ، گری کوه ، به دلیل تشخیص مسئولیت جمعی مدیران برای رسوایی فساد 1MDB ، به درخواست بانک برای بازپرداخت میلیون ها دلار از حقوق خود پاسخ می دهد.

در ماه اکتبر ، گلدمن قول داد تا 175 میلیون دلار حقوق و پاداش از مدیریت عالی بانک و سه بانکدار که مستقیماً در این رسوایی درگیر شده اند را پس بگیرد یا از آنها دریغ کند.

یک فرد آشنا به این وضعیت گفت که آقای کوهن که در سال 2016 از بانک خارج شد و به عنوان مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تبدیل شد ، هنوز با بازگشت بخشی از پول موافقت نکرده است.

آقای کوه که هنگام انتصاب به دولت ترامپ ، تمام پاداشهای طولانی مدت گلدمن خود را نقد کرد ، نمی توان بلافاصله برای اظهار نظر تماس گرفت. اخبار مبنی بر اینکه وی درخواست بانک را رعایت کرده است اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد که از وی به عنوان “گفتگوهای بسیار سازنده” با وام دهنده در این باره گفت.

گلدمن از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

در ماه اکتبر ، بانک وال استریت توافق کرد که 2.9 میلیارد دلار در تنظیمات قانونی برای پایان تحقیقات در مورد نقش خود در رسوایی 1MDB ثبت کند. او به جمع آوری میلیاردها دلار سرقت از صندوق توسعه ایالت مالزی کمک کرد. شرکت تابعه گلدمن در آسیا در رابطه با این ماجرا به جرم رشوه خواری اعتراف کرد.

برخی از 175 میلیون دلار بازپرداخت شده شامل مدیرانی است که هنوز در گلدمن هستند ، از جمله مدیر عامل فعلی دیوید سلیمان.

حتما بخوانید:
طراحی فروشگاه اینترنتی - گروه طراحی سمیر

بخش دیگر شامل مبالغی است که توسط مدیران سابق نگهداری می شود ، بیشتر به عنوان بخشی از برنامه های تشویقی بلند مدت. این رهبران – از جمله سلف آقای سلیمان ، لوید بلانکفین. رئیس سابق بانک اروپا ، خاورمیانه و آفریقا ، مایکل شروود ؛ این منبع گفت ، مایک ایوانز ، معاون رئیس جمهور سابق توافق کرده اند که اقدامات گلدمن را به چالش نکشند.

دیوید وینیار ، مدیر مالی سابق گلدمن ، که اکنون عضوی از هیئت مدیره بانک است ، نیز موافقت کرده است که پول قبلاً پرداخت شده را پس دهد.

گلدمن 24 میلیون دلار در اختیار دارد و تلاش می كند 51 میلیون دلار دیگر نیز بدست آورد. از طرف شریک سابق تیم لیسنر ، كه به اتهام آمریكا در این طرح مقصر شناخته شده است ، راجر نگ بانك سابق كه با اتهامات جنایی آمریكا مبارزه می كند و سابق شریک آندره ولا ، که با جرائم کیفری روبرو نشده است اما از فعالیت در صنعت اوراق بهادار ایالات متحده منع شده است.

وکیل آقای Ng ، مارک آگنیفیلو از Brafman & Associated ، به فایننشال تایمز گفت: “موضع ما این است که راجر نگ هیچ اشتباهی انجام نداده است و هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی انتظار داشته باشد وی پول را پس دهد.”

موضع آقای ولا را نمی توان بلافاصله آموخت. وکیل آقای لایسنر به درخواست اطلاعات پاسخ نداد.

کل 175 میلیون دلار نیز شامل 31 میلیون دلار است که با بسته های حقوق 2020 آقای سلیمان ، مدیر عامل جان والدرون ، مدیر ارشد مالی استفان چر و مدیر بین المللی گلدمن ساکس ریچارد گنود کاهش می یابد. .

حتما بخوانید:
30 مدل بهترین سشوار مسافرتی با کیفیت عالی

در ماه اکتبر ، هیئت مدیره گلدمن گفت که اگرچه هیچ مدیر ارشد “درگیر یا آگاه” بانکی درگیر در فعالیتهای غیرقانونی مربوط به 1MDB نبوده است “، اما با توجه به یافته های تحقیقات دولتی و نظارتی و اندازه تسویه حساب کل 1MDB که جبران خسارت برخی از اعضای سابق و فعلی مدیریت ارشد تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید