[ad_1]

گلدمن ساکس و گری کوهن بر سر بازپرداخت پرداختهای مربوط به رسوایی 1MDB بر بن بست خود غلبه کردند ، رئیس جمهور پیشین بانک موافقت کرد میلیون ها دلار به خیریه بپردازد به جای اینکه آنها را به شرط درخواست به شرکت برگرداند.

در ماه اکتبر ، بانک متعهد شد 175 میلیون دلار غرامت از کارمندان ارشد بازپرداخت یا بازپرداخت کند تا به نقص های سازمانی منجر به رسوایی فساد 1MDB بپردازد.

در بیانیه این بانک آمده است: “ما خوشحالیم كه گری تصمیم گرفته است از خیریه هایی كه کارهای مهمی انجام می دهند حمایت كند و این موضوع را پشت سر بگذارند.” یک فرد آشنا به این وضعیت گفت که کمک های مالی آقای کوه “مطابق با آنچه هیئت مدیره درخواست کرده است” – مبلغی که بلومبرگ حدود 10 میلیون دلار گزارش کرده است.

گلدمن به جمع آوری میلیاردها دلار سرقت از صندوق توسعه دولتی مالزی 1MDB کمک کرد و شرکت تابعه این بانک در این کشور به جرم رشوه خواری در این ماجرا مقصر شناخته شد.

در ماه اکتبر ، گلدمن با ثبت رکورد 2.9 میلیارد دلار در توافق نامه های نظارتی جهانی موافقت کرد و سال ها تحقیقات در مورد رسوایی پایان یافت.

هیئت مدیره گلدمن گفت که در حالی که هیچ یک از مدیران ارشد آن “درگیر یا آگاه” از فعالیت غیرقانونی مرتبط با 1MDB نبوده اند ، ناک اوت ها “با توجه به یافته های تحقیقات دولتی و نظارتی و اندازه کلی توافقنامه 1MDB ‘.

آقای کوهن با بازپرداخت هرگونه پرداختی مخالف بود. وی در سال 2016 بانک را ترک کرد تا در دولت ترامپ خدمت کند ، پس از آن خسارت به تعویق افتاده وی منتقل و به پول تبدیل شد.

در عوض ، به گفته خودیها ، وی قصد دارد پول را برای کمک به مردم و اهداف عدالت اجتماعی به Covid-19 بدهد.

سخنگوی وی گفت: “آقای کوهن یک بازیکن تیم است و به عنوان یک شهروند شرکتی خوب ، او هفته ها پیش درگیر شد تا کمک خیرخواهانه قابل توجهی به سازمان های تحت حمایت گلدمن ساکس انجام دهد و مشتاقانه منتظر چنین کاری است.”

چندین مدیر فعلی و سابق گلدمن ، طبق گفته شخصی که با شرایط آشنا است ، توافق کردند که غرامت را بازگردانند ، از جمله: مدیر عامل فعلی دیوید سلیمان. لوید بلانکفین ، سلف او ؛ مایکل شروود ، رئیس سابق اروپا ، خاورمیانه و آفریقا. و مایک ایوانز معاون سابق رئیس جمهور. دیوید وینیار ، عضو هیئت مدیره نیز با درخواست های بانک همکاری کرد.

چندین مدیر فعلی نیز با ناک اوت روبرو هستند از جمله مدیر عامل جان والدرون ، مدیر ارشد مالی استفان چر و رئیس بین المللی گلدمن ساکس ریچارد گنود.

گلدمن 24 میلیون دلار را دریغ كرد و در تلاش است 51 میلیون دلار دیگر از شریک سابق تیم لیسنر ، كه به اتهام آمریكا در رابطه با ماجرای 1MDB اعتراف كرد ، بگیرد. راجر نگ ، بانکدار سابق ، که با اتهامات کیفری ایالات متحده مبارزه می کند. و شریک سابق آندره ولا ، که با اتهامات کیفری روبرو نشده است اما از کار در صنعت اوراق بهادار ایالات متحده منع شده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر