گزارش CFTC در مورد قیمت های منفی نفت با نام مجرمان مطابقت ندارد


رگولاتور آتی آمریکا با انتشار گزارشی درباره این اقدام تکان دهنده ، که بلافاصله منتقدان را ناامید کرد ، حاضر به اشاره به سقوط نفت خام زیر 0 دلار نبود.

در 20 آوریل ، معاملات آتی نفت واسطه تگزاس منهای 37.63 دلار در هر بشکه رسید ، این اولین و تنها مورد منفی قیمت کالاها از زمان راه اندازی در سال 1983 است. کمیسیون معاملات آتی کالاها چند روز بعد بررسی را آغاز کرد.

کارکنان CFTC گزارش “موقت” در مورد یافته های خود منتشر کردند ، اما از یافته های قانع کننده کنار کشیدند.

اسکات میکسون ، اقتصاددان ارشد آژانس ، گفت: “هیچ داستان فوق العاده ساده ای درباره آنچه مردم آن روز در بازار انجام می دادند وجود ندارد.”

این گزارش 37 صفحه ای در مورد فاکتورهای اصلی در بازار جهانی نفت بحث می کند ، مانند تقاضای ضعیف در روزهای ابتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا و پر شدن سریع مخازن ذخیره سازی در کوشینگ ، اوکلاهما ، جایی که بازرگانان مجبور هستند تحت قراردادهای آتی WTI تحویل دهند که این موارد نیست. باز نشده .

وی همچنین داده های خلاصه ای از بازارهای الکترونیکی مدیریت شده توسط گروه CME را ارائه داد ، كه بورس خرید و فروش نیویورك آنها آتی مرجع WTI را فهرست می كند. نکته قابل توجه ، این گزارش حاکی از آن است که علاقه علنی به WTI برای عرضه در ماه مه تقریباً به 635 میلیون بشکه معادل نفت رسید ، که بسیار بالاتر از متوسط ​​قراردادهای منقضی شده به ارزش حدود 430 میلیون بشکه است.

حتما بخوانید:
بانک مرکزی اروپا هشدار می دهد که بانک ها "در همه جا" در حال آماده سازی برای وام های بد هستند

در حالی که معاملات آتی هر بشکه در هر بشکه 58 دلار کاهش یافت و به حداقل 40 دلار در بعد از ظهر رسید ، سوئیچ های قیمت CME بیش از 30 بار فعال شدند ، به طور موقت لغزش را متوقف کردند اما متوقف نکردند.

با این حال ، این گزارش پاسخی نداد که چرا قیمت نفت به زیر صفر رسیده است.

هیت تاربرت ، رئیس هیئت مدیره گفت: “اگرچه ممکن است برخی به تحلیل دقیق تری امیدوار باشند ، اما ما در حال حاضر نمی توانیم آن را ارائه دهیم – همانطور که نمی توانیم گزارش های رسانه ای درباره تحقیقات در مورد این وقایع را تأیید یا رد کنیم.” از CFTC.

در ماه آوریل ، آقای تاربرت ، یک جمهوری خواه ، گفت که به نظر می رسد غرق شدن نفت خام “یک مسئله مهم در زمینه عرضه و تقاضا است.” مدیر عامل CME تری دافی سپس به CNBC گفت که “بازارهای آتی به کمال کار می کنند.” CME روز دوشنبه از اظهار نظر خودداری کرد.

ذخایر نفتی کوشینگ سرانجام در اوایل ماه مه فقط به 65.5 میلیون بشکه رسید که بسیار کمتر از اوج قبلی بود ، که نشان می دهد عواملی غیر از عرضه و تقاضا نیز در ماه آوریل در حال اجرا بودند.

طبق اطلاعات اداره اطلاعات انرژی ، در اواسط ماه نوامبر ، ذخایر نفت کوشینگ مجدداً افزایش یافت و به نزدیک 62 میلیون بشکه رسید. با این حال ، WTI با 43.06 دلار در هر بشکه روبرو شد که تقریبا 80 دلار بالاتر از پایین ترین سطح آن در ماه آوریل است.

دن برکوویتز ، کمیسر دموکرات ها در CFTC پنج نفره ، گفت که این گزارش کافی نیست.

حتما بخوانید:
یک قاضی لبنانی نخست وزیر را مقصر فاجعه ای در بندر بیروت می داند

وی گفت: “از ماه آوریل ، من گفته ام كه ​​CFTC باید تعیین كند كه چه چیزی باعث سقوط این قیمت تاریخی در 20 آوریل شده است.

انتظار می رود آقای تاربرت به عنوان رئیس جو بایدن رئیس جمهور دموکرات که اخیراً انتخاب شده است استعفا دهد. یک رهبر جدید CFTC ممکن است تحلیل متفاوتی از وقایع را از 20 آوریل آغاز کند.

سنگین بودن این سقوط ضررهای گسترده ای ایجاد کرد – از سرمایه گذاران خرده فروشی در چین گرفته تا کارگزاران تعاملی در ایالات متحده ، که گزارش دادند 104 میلیون دلار غرامت به مشتریان از دست داده است.

از آن زمان به بعد ، اوپک و صادرکنندگان نفت متفقین موفق به کاهش تأمین تجهیزات شده اند ، در حالی که با کاهش محدودیت های سفر در طی همه گیر شدن ، مصرف روغن به آرامی در حال بهبود است ، قیمت نفت افزایش یافته است.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید