گفتگوهای تجاری Brexit: سه مانع عمده توضیح داده شده است


با وجود یک روز دیگر گفتگوهای فشرده ، مذاکره کنندگان Brexit نتوانسته اند اختلافات جاری را که باعث بحث در مورد روابط آینده از ماه مارس آغاز شده است ، حل کنند.

در بیانیه مشترکی که دوشنبه شب منتشر شد ، اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا و بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفتند که شرایط نهایی شدن توافق نامه وجود ندارد.

رهبران انتظار داشتند در روزهای آینده مذاکرات شخصی را انجام دهند تا تلاش کنند تا مصالحه را تغییر دهند ، سه مانع حل نشده در معامله را برجسته کردند: دسترسی اتحادیه اروپا به آبهای ماهیگیری انگلستان ، شرایط بازی برابر و حاکمیت عادلانه. معامله.

در اینجا FT به موضوعات اصلی می پردازد:

ماهی

آقای بارنیه در نشست غیرعلنی روز دوشنبه به سفرای ملی گفت كه دو كشور در مورد موضوع ماهیگیری “به طور عینی” فاصله دارند.

این اختلافات نه تنها به سهمیه بندی و حقوق دسترسی به آبهای انگلستان مربوط می شود ، بلکه همچنین به مسئله اصلی درخواست اتحادیه اروپا برای پیوند یک توافق ماهی با همکاری اقتصادی گسترده تر مربوط می شود.

مذاکرات به طور گسترده در مورد این است که چه مقدار از 650 میلیون یورو ماهی که قایقهای اتحادیه اروپا سالانه در آبهای انگلیس صید می کنند ، باید به ناوگان انگلستان برگردانده شود ، هم در منطقه 12-20 مایل دریایی در عمق دریا و در منطقه ساحلی کم عمق 6-12 نانومتر برای قایق های کوچکتر.

نقشه ای که آبهای ماهیگیری ساحلی و اعماق دریا انگلستان را نشان می دهد ، از جمله منطقه 12 مایل دریایی و منطقه EEZ 12-200 مایل دریایی

یک فرد آشنا به مذاکرات گفت که انگلستان سه سال وضعیت با وضعیت موجود 12-200 نانومتر را ارائه داده است ، اما برای 6-12 نانومتر اصلاً دسترسی ندارد – این از نظر سیاسی از نظر سیاسی و فرانسه بسیار حساس است ، جایی که خانواده های کوچک قایق دارند. کلیدی برای جوامع ساحلی در هر دو طرف است. این منطقه همچنین زیستگاه گونه های سودآوری مانند صدف و لانگستین است.

پس از سه سال پیشنهادی انگلیس ، این کشور می خواهد به مذاکرات سالانه بازگردد – موضعی که اتحادیه اروپا آن را رد می کند. انگلستان همچنین درخواستهای اتحادیه اروپا برای پیوند حقوق دسترسی به مشارکت تجاری گسترده تری را که اتحادیه اروپا می خواهد رد می کند تا در صورت اختلاف نظر در مورد حقوق ماهیگیری بتواند در بخشهای غیر ماهیگیری پاسخ دهد.

اگرچه پیشنهاد انگلیس اجازه دسترسی سه ساله به منطقه 12-200 نانومتر را می دهد ، سهم قایق های اتحادیه اروپا که می توانند صید شوند به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

حتما بخوانید:
راهنمای خرید باند ماشین، مخصوص سیستم بازها

اتحادیه اروپا برآورد می کند که پیشنهاد انگلیس 80٪ از 630 میلیون یورو ماهی صید شده هر ساله در منطقه 12-200 نانومتر است ، بنابراین تقریباً همه سهمیه سهام ساحلی در ازای سه سال دسترسی ماهیگیری به این آبها است.

در مقابل ، آقای بارنیر افزود ، وی پیشنهاد داد 87 میلیون یورو برای سهام در اعماق دریا و 15 میلیون یورو برای سهام ساحلی ، كه حتی اگر اندكی گسترش یابد – همانطور كه ​​برخی از كشورهای عضو انتظار دارند – هنوز هم دو طرف دیپلمات اتحادیه اروپا تصدیق کردند که آنها “سیارات مختلف” هستند.

به نظر می رسد بحث و گفتگوها با اقدام جدید انگلستان بیشتر تضاد شده است تا اطمینان حاصل شود ، پس از 1 ژانویه ، کشتی های خارجی ثبت شده در انگلیس دیگر به عنوان انگلیس به منظور گرفتن سهمیه ماهیگیری واجد شرایط نیستند.

این اقدام به ویژه هلندی ها و اسپانیایی ها را تحت تأثیر قرار داد ، به طوری كه یك دیپلمات اتحادیه اروپا گفت كه بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در تلاش برای محدود كردن مالكیت بین المللی ، “اقدام به ساخت مادورو” می كند – اشاره ای به سیاست های اقتصادی خودكفا رهبر نیكولاس مادورو ، رهبر ونزوئلا.

مقامات انگلیس گفته اند مدتهاست که برای انگلیس روشن است که کشتی ها باید از لحاظ اقتصادی با پرچم ارتباط واقعی داشته باشند و افزودند که این مسئله نگرانی کشورهای اتحادیه اروپا مانند فرانسه است.

مقامات انگلیس گفته اند که آنها می خواستند ماهها این موضوع را با بروکسل در میان بگذارند ، اما این مسئله به دلیل عدم تمایل اتحادیه اروپا برای مذاکره بر اساس متون مشترک حقوقی تا همین اواخر با مشکل روبرو شده است.

زمین های بازی مسطح

اتحادیه اروپا اصرار دارد که هر توافقی باید هر دو طرف را متعهد به محدودیت های دقیق و قابل اجرا در کمک های دولتی کند تا اطمینان حاصل کند که انگلیس نمی تواند از یارانه برای مزیت غیرمنصفانه شرکت های خود استفاده کند – آقای بارنیه گفت این امر حیاتی است زیرا معامله تجاری دسترسی آزاد تعرفه ها را به بازار واحد اتحادیه اروپا می دهد.

این بلوک همچنین خواستار اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با اعوجاج رقابت است که می تواند در صورت اختلاف بین قوانین کار و محیط زیست اتحادیه اروپا و انگلیس به مرور زمان ایجاد شود.

حتما بخوانید:
خرید سیر سیاه در اصفهان، خرید مستقیم از تولید کننده

بروکسل خواهان حق شرکت های اتحادیه اروپا برای اعتراض به تخلفات ادعا شده در دادگاه های انگلستان است. دو طرف در مورد چگونگی اجرای ضمانت نامه های LPF در انگلستان اختلاف نظر بیشتری دارند.

اتحادیه اروپا همچنین می خواهد حق اتخاذ اقدامات یک جانبه سریع برای محافظت از بازار خود را داشته باشد – به عنوان مثال ، اگر معتقد است که انگلیس مقصر رد تعهدات قانونی است ، با وضع تعرفه بر کالاها در انگلیس. بروکسل می گوید روندهای داوری سنتی برای محافظت از بخشهای حساس بسیار کند است.

با این حال ، انگلیس مخالف این است که ادعاها از معاملات تجاری امضا شده توسط اتحادیه اروپا با سایر کشورها منحرف شده و توهین به حاکمیت آن است.

یک ایده که هر دو طرف در حال بررسی آن هستند ، ایجاد “مکانیزم تکاملی” است که در صورت اختلاف بین استانداردهای نظارتی دو طرف ، با هر دو طرف دسترسی به بازار خود را به عنوان آخرین چاره ، مشاوره می دهد.

با این حال ، انگلیس می گوید پیشنهادهای اتحادیه اروپا بسیار تجویزی است و انگلیس را برای کپی و جایگذاری قوانین اتحادیه اروپا تحت فشار قرار می دهد.

حل اختلاف و حل و فصل

بروکسل می خواهد در صورت نقض تعهدات تجاری خود در برابر پادشاهی انگلستان ، اقدامی سریع انجام دهد. این موضوع از زمانی که آقای جانسون در ماه سپتامبر تصمیم گرفت نقض پیمان طلاق سال گذشته با اتحادیه اروپا را نقض کند ، با موضوعات جدیدی جایگزین توافق نامه خروج برای ایرلند شمالی شد ، این موضوع حتی بیشتر به روز شد.

یکی از تفاوتهای اساسی مقاومت انگلیس در برابر قدرتهای پاسخ متقابل است که در صورت بروز اختلاف به هر یک از طرفین اجازه می دهد علیه یک بخش اقتصادی برای مجازات نقض قوانین علیه بخش دیگر اقدام کنند. .

مثالی که اغلب مقامات اتحادیه اروپا به آن استناد می کنند این است که در صورت کناره گیری انگلیس از هرگونه توافق نامه ماهیگیری ، می توان تعرفه هایی را برای تولید در انگلیس وضع کرد.

آقای بارنیه روز دوشنبه به نمایندگان پارلمان اروپا و سفرا گفت که انگلیس هنوز با این نوع سلاح تعلیق متقابل مخالف است.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید