[ad_1]

در حالیکه بانکهای سرمایه گذاری غربی به دنبال گسترش حضور خود در صنعت مالی پر رونق این کشور هستند ، گلدمن ساکس مالکیت کامل شرکت سهامی خود در چین را در اختیار خواهد گرفت.

طبق یادداشت داخلی روز سه شنبه فایننشال تایمز ، بانک آمریکایی توافق نهایی را امضا کرده و فرآیندهای نظارتی را برای به دست آوردن کلیه سهام Goldman Sachs Gao Hua از شریک محلی خود Beijing Gao Hua Securities امضا کرده است. او در حال حاضر 51 درصد از سهام را در اختیار دارد.

بزرگترین شرکتهای وال استریت در حالی که این کشور سیستم مالی خود را برای سرمایه گذاری خارجی باز می کند ، برای افزایش حضور خود در چین عجله کرده اند. این تغییر طولانی مدت علی رغم تشدید تنش های ژئوپلیتیکی بین پکن و واشنگتن ، امسال شتاب بیشتری به خود گرفته است.

گلدمن ساکس در تفاهم نامه ای که توسط مدیر عامل دیوید سولومون و دیگر رهبران ارشد امضا شد ، گفت: “مالکیت 100 درصدی حق رای دادن ما در این قاره تعهد و سرمایه گذاری قابل توجهی در چین است.” این گزارش خاطرنشان کرد: “اصلاحات مداوم در بازارهای سرمایه چین ، رشد شدید اقتصادی و نیازهای روزافزون مشتریان با پیشرفت روزافزون”.

شرکت های خارجی پس از دهه ها فشار برای افزایش حضور خود ، از آوریل سال جاری قادر به درخواست مالکیت کامل در چین شده اند.

گلدمن ساکس سرمایه گذاری مشترک خود را ، اولین سرمایه در نوع خود در این کشور ، در سال 2004 تأسیس کرد.

در سال 2018 ، UBS اولین بانک خارجی بود که سهام خود را در یک سرمایه گذاری مشترک اوراق بهادار به 51٪ افزایش داد. در مارس سال جاری ، هر دو گلدمن ساکس و مورگان استنلی تصویب کردند که اکثر سهام شرکت های مشترک خود را به دست آورند. در آن زمان ، گلدمن ساکس گفت که قصد دارد در اسرع وقت به مالکیت کامل برسد.

جی پی مورگان پس از تبدیل شدن به اولین بانک آمریکایی که سال گذشته صاحب اکثریت سهام شد ، سهام خود را در سرمایه گذاری مشترک خود به 71 درصد افزایش داد. مدیر عامل شرکت جیمی دیمون گفت که چین “یک بازار حیاتی برای بسیاری از مشتریان داخلی و جهانی این شرکت است.”

در این سال ، پکن از اصلاحات دولت رونمایی کرد که منجر به آزادسازی مالی ، از جمله گسترش دسترسی خارجی به بازارهای آینده می شود.

دولت چین همچنین گام هایی را برای گشودن صنعت صندوق های سرمایه گذاری مشترک این کشور برداشته است. در این سال ، JPMorgan اولین شرکت خارجی بود که به توافق رسید تا مالکیت کامل سرمایه گذاری مشترک صندوق سرمایه گذاری مشترک خود را بدست آورد ، منتظر تصویب مقررات قانونی باشد.

فریزر هووی گفت: “من فکر می کنم چشم انداز اکثر شرکت های وال استریت این است که چین یک بازار بزرگ است ، این بازار رو به رشد خواهد بود ، فرصت های شرکت های خارجی بیشتر خواهد شد و بنابراین آنها می خواهند ردپایی در آن بازار داشته باشند.” تحلیلگر و کارشناس مستقل سیستم مالی کشور.

“بدیهی است که معاملات زیادی در چین انجام شده است ، بنابراین حتی اگر خارجی ها فقط خرده ریزهای جدول را بردارند ، هنوز یک میز بزرگ است.”

اقتصاد چین پس از کنترل شیوع ویروس کرونا به رشد خود بازگشت. بازارهای مالی این سال رونق گرفت ، با شاخص CSI 300 سهام ثبت شده در شانگهای و شنژن 22٪ افزایش یافت. سرمایه گذاران خارجی همچنین تماس خود را با بازار بزرگ اوراق قرضه چین افزایش داده اند که اخیراً با مجموعه ای از پیش فرض ها جبران شده است.

گزارش اضافی توسط وانگ Xueqiao در شانگهای

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر