یک رکورد بیت کوین پس از یک هفته ناپایدار با آزمون روبرو می شود


بیت کوین برای چند هفته مهم تعیین شده است تا تعیین کند که آیا رکوردش در سال جاری تکرار حباب ارز رمزنگاری شده است که در سال 2017 ترکید یا اولین مرحله از صعود طولانی مدت است.

انشعاب بدنام ارز رمزنگاری شده بیش از 300 درصد از پایین ترین نقطه در ماه مارس افزایش یافت و امروز به بالاترین قیمت خود در روز 19،510 دلار رسید ، و گاوها به عنوان حمایت جدید از سرمایه گذاران بلندمدت موسسه ، تجمع خود را اعلام کردند. اما روز بعد تا 14٪ افت کرد. بعد از ظهر جمعه در لندن زیر 17 هزار دلار معامله شد.

تغییرات ناپایدار سه سال قبل بر قیمت ارز رمزنگاری تأثیر می گذارد ، که سالها بازار را به حالت تعلیق درآورد و بحث در مورد اینکه بیت کوین ابزاری بی قیمت ، سوداگرانه است یا طلای جدید است ، تجدید کرد – و این یک روش جایگزین برای سرمایه گذاران و صندوق های سرمایه گذاری برای متنوع کردن اوراق بهادار خود است. و هموار سازی خطرات کلاسهای دارایی تاسیس شده.

ذهن بسیاری از افراد شک برطرف شده است. نوریل روبینی ، اقتصاددان برجسته گفت که بیت کوین “هیچ نقشی در اوراق بهادار سرمایه گذاران نهادی ندارد” ، و آن را “یک دارایی سوداگرانه خالص و یک حباب بدون ارزش اساسی” خواند.

اما مقیاس راهپیمایی امسال توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. تحلیلگران و مدیران دارایی وال استریت می گویند که آنها در حال تحقیق بیشتر در مورد ارزهای رمزپایه از تعدادی از مشتریان هستند.

سرمایه گذاران سنگین مانند میلیاردر مدیر صندوق هج ، پاول تودور جونز و استنلی دراكن میلر بیت کوین را در سال جاری تصویب كردند ، در حالی كه غول جهانی پی پال ماه گذشته اعلام كرد كه پذیرش ارزهای رمزپایه را آغاز می كند. بازدهی بالای صندوق های تامینی تخصصی در اوایل سال جاری جلوه جدیدی به دارایی افزود.

بیت کوین یک دهه در تصور شخص ناشناسی است که از نام مستعار Satoshi Nakamoto استفاده می کند ، وی همچنین فناوری پایه زنجیره بلوک را ایجاد کرده است. این قانون غیرقانونی است و از پشتیبانی هرگونه بانک مرکزی برخوردار نیست و هک و تقلب در این صنعت رایج است. Fury در سال 2017 باعث جنجالی بیش از 19000 دلار در دسامبر 2017 شد ، قبل از اینکه قیمت های داخل روز در فوریه سال آینده به زیر 7000 دلار برسد و در پایان سال 2018 کمی بیش از 3000 دلار باشد.

حتما بخوانید:
چرا دیزل ژنراتور روشن نمی شود؟"مهم ترین" دلایل روشن نشدن دیزل ژنراتور

نیکولاس پانیگیرتز اوغلو ، استراتژیست در JPMorgan ، گفت که سرنخ هایی در مورد میزان پشتیبانی ارز رمزنگاری شده از خریداران طولانی مدت می تواند از Grayscale Investments مستقر در نیویورک باشد. اعتماد وی به بیت کوین سرمایه گذاران حرفه ای را بدون نیاز به نگه داشتن دارایی در معرض حرکات ارزهای رمزپایه قرار می دهد.

در سه ماهه سوم ، بیش از 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید در مقیاس خاکستری ریخته شده است ، و جی پی مورگان گفت که ورودی این سه ماه “سرعت [of inflows] این سه برابر قویتر است. ”

اکنون ، آقای پانیگیرتزوگلو گفت ، این آزمایش همان چیزی است که با توجه به کاهش اخیر قیمت بیت کوین و اینکه آیا سرمایه گذاران بلند مدت مایل به فراتر از کاهش کوتاه مدت هستند ، جریان می یابد یا از اعتماد به نفس می رود. وی افزود: “اگر بخواهیم هنگام افت قیمت شاهد فرورفتگی باشیم ، می تواند یک پیشرفت نگران کننده برای چشم انداز بیت کوین باشد.”

برخی از سرمایه گذاران بیت کوین را به عنوان جایگزینی بالقوه برای طلا می دانند ، دارایی که در دوره های تورم و آشفتگی در ژئوپلیتیک یا بازارها تمایل به افزایش دارد. آقای پانیگیرتزوگو گفت: “از ماه اکتبر ، ما شاهد رقابت طلا و بیت کوین برای توزیع هستیم.”

توضیح این پیشرفت دشوار است. نوسانات بیت کوین به مراتب بیشتر از هر دارایی سنتی است و افت 50 درصدی فقط در 48 ساعت در ماه مارس ، خواص فرض شده پناهندگی آنها را تضعیف می کند. شواهد مبنی بر اینکه ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین می توانند فشارهای تورمی موجود در سبد سهام را خنثی کنند نیز محدود است.

حتما بخوانید:
مواد شیمیایی در 2022 - پیش‌بینی‌ها

سرمایه گذاران بزرگ حرفه ای مانند مدیران دارایی همچنان محتاط هستند. هوگو لانزیو ، رئیس مدیریت ارز مدیر دارایی ایالات متحده نوبرگر برمن ، گفت که تیم او سال ها در مورد ارزهای رمزپایه بحث کرده اند ، اما در حال حاضر صندوق در حاشیه است.

با این حال ، دفاتر خانوادگی کوچکتر که از طرف خانواده های ثروتمند پول را اداره می کنند ، ممکن است وسوسه شوند. “فکر نمی کنم مدیران دارایی قبل از آن وارد این فضا شوند [it is] توماس ویند ، رئیس پیشین تجارت در دفتر خانواده Woodman Asset Management در سوئیس ، گفت:

آقای ویند گفت ، اما برای سرمایه گذارانی مانند او ، رمزنگاری می تواند به عنوان پرچین برای نرخ بهره و بازارهای سهام عمل کند و افزود که به عنوان یک دفتر خانوادگی ، “شما در کارنامه خود به کمی رمزنگاری نیاز دارید.”

تجمع بیت کوین شک و تردید در مورد عدم تنظیم ارز رمزنگاری شده و هک ها و تقلب های مربوطه را برطرف نمی کند. به گفته تحلیلگران ، بیت کوین به طور کامل جایگزین طلا نخواهد شد ، اما ارز رمزنگاری شده می تواند بخشی از سهم این فلز را در دارایی های سرمایه گذاران دفع کند.

آقای پانیگیرتزوگو گفت: “ما می توانیم توزیع های بیشتری را همانطور که در ابتدای روند هستیم مشاهده کنیم.” “و پرش از صفر به یک توزیع کوچک در اوراق بهادار جهانی هنوز هم می تواند یک معامله بزرگ باشد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید