یک سوم صندوق های کم کربن در ذخایر نفت و گاز سرمایه گذاری می کنند


بر اساس مطالعه ای که نشانگر ترس از گمراه شدن سرمایه گذاران توسط محصولات سرمایه گذاری پایدار است ، یک سوم سرمایه های اقلیمی فروخته شده در انگلیس در شرکت های نفت و گاز سرمایه گذاری می کنند.

تجزیه و تحلیل اتاق فکر چپ مشترک مشترک ثروت همچنین نشان داد که وجوه کم کربن در معرض شرکتهای فناوری و امور مالی ، بخشهایی که می توانند نقشی غیرمستقیم در تغییرات آب و هوایی داشته باشند ، بیشتر از تمیز کردن ذخایر انرژی است.

این یافته ها فشار بر تنظیم كنندگان را برای اقدامات جسورانه تر برای جلوگیری از پولشویی در محیط زیست افزایش می دهد ، مدیران صندوق برای دستیابی به سهمی از بازار رو به رشد صندوق های زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریت ، برای پایداری خود بیش از حد ارزیابی می كنند.

مشترک ثروتمندی ، که 33 صندوق کم کربن فروخته شده به خرده فروشان در انگلیس را بررسی کرد ، گفت که اگرچه این بررسی لزوماً تبلیغات کاذب توسط مدیران دارایی را نشان نمی دهد ، اما این سوال که آیا این صندوق ها انتظارات سرمایه گذاران را برآورده می کند ، س questionsالاتی را ایجاد می کند.

Adrienne Buhler ، نویسنده این تحقیق ، گفت: “به طور متوسط ​​یک سرمایه گذار فردی که به دنبال انتخاب نسخه متمرکز بر اقلیم است می تواند انتظار داشته باشد که دارایی آنها برای سرمایه گذاری در کربن زدایی ، انرژی پاک و سایر مناطق مرتبط استفاده شود.” “اما سرمایه گذاران ممکن است از آنچه سرمایه هایشان در آن سرمایه گذاری می کنند متعجب و ناامید شوند.”

حتما بخوانید:
اعتبار سوئیس آنتونیو اورتا-اوسوریو را به عنوان رئیس انتخاب می کند

ثروت مشترک 12 صندوق را که دارای یک یا چند شرکت نفت و گاز هستند ذکر کرد ، حتی اگر هدف زیست محیطی داشته باشند. وی سه محصول را که توسط مدیریت دارایی HSBC ، اوسیام و لیکسور اداره می شود ، متمایز کرد ، که تولید کننده نفت ایالات متحده اکسون موبیل را با تاخیر سبز مشهور روبرو کرد. با این حال ، صندوق های HSBC و Osiam گفتند که آنها از آن زمان توسط این شرکت فروخته شده اند.

علاوه بر این ، وی دریافت که وجوه کم کربن سرمایه گذاری زیادی در فناوری و خدمات مالی انجام داده اند ، بخشهایی که ارتباط مستقیمی با تغییرات آب و هوایی ندارند اما از راههای دیگری نیز کمک می کنند ، برای مثال در مورد وامهای بانکها به شرکتهای آلاینده.

این بخش ها به طور متوسط ​​تقریباً 30٪ از ارزش صندوق کم کربن را تشکیل می دهند ، در مقایسه با کمتر از 6٪ برای خدمات و حدود 3٪ برای انرژی ، که طبق “ثروت مشترک” ، هر دو ممکن است شامل تأمین کنندگان انرژی پاک باشند.

این اندیشکده از سیاستمداران انگلیس خواسته است تا با ایجاد یک سیستم طبقه بندی جامع که طیف وسیعی از فعالیت ها را شامل سبز ، مضر و خنثی می کند ، به سردرگمی در مورد آنچه که سرمایه گذاری سبز تلقی می شود پایان دهند.

چنین پیشنهادی فراتر از قوانین آینده ESG اتحادیه اروپا است که به دلیل Brexit در انگلیس لازم الاجرا نمی شود. در حالی که انگلستان آماده قطع روابط با اتحادیه اروپا است ، بحث در مورد رویکرد انگلیس در امور مالی پایدار پس از کنترل قوانین خود در حال تشدید است.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC آرسی

“با Brexit و COP26 ، فرصت های واقعی وجود دارد [international climate talks] برای پادشاهی انگلستان موضع جسورانه ای داشته باشد و مقررات مربوط به دندان را ایجاد کند. “

با این حال ، برخی معتقدند که محدودیت قرار گرفتن در معرض شرکتهای آلاینده باعث جلوگیری از استفاده مدیران دارایی از صدای خود برای ایجاد فشار می شود. فشار سهامداران در نهایت به ExxonMobil کمک کرد تا موافقت کند برخی از انتشارات خود را در این هفته کاهش دهد.

فرانسوا میلت ، رئیس ESG ETFs در Lyxor ، گفت که داشتن سهام نفت و گاز “به ما امکان می دهد با شرکت ها صحبت کنیم ، از نفوذ خود به عنوان سهامدار استفاده کنیم و از حق رأی خود استفاده کنیم.”

ETF Lyxor ، صاحب ExxonMobil ، در کل بازار سرمایه گذاری می کند ، اما سهام را بر اساس تلاش های خود برای کربن زدایی مجدد ارزیابی می کند ، به شرکت هایی که پیشرفت کرده اند و عقب افتادگی مجازات می کنند پاداش می دهد. موقعیت صندوق در شرکت نشان دهنده 0.06 درصد دارایی آن است.


منبع: tech4life.ir