یک ناظر آلمانی EY را به دادستان های حسابرسی Wirecard گزارش می کند


نهاد حسابرسی آلمان به دادستان ها گفت که ممکن است EY هنگام کار در Wirecard جنایتکارانه عمل کرده باشد ، اقدامی که به میزان قابل توجهی خطرات قانونی و شهرت شرکت حسابداری را افزایش می دهد.

آشنایان گفتند که ناظر آپاس گزارشی را برای دادستان ها ارسال کرده است. این اولین بار است که یک آژانس دولتی می گوید ممکن است EY در هنگام حسابرسی های خود از گروه پرداخت آلمان ، که امسال پس از آشکار شدن سالها کلاهبرداری سقوط کرد ، قانون را زیر پا بگذارد.

دادستان ها در مونیخ به فایننشال تایمز گفتند که آنها در حال ارزیابی مدارک ارائه شده توسط آپاس هستند و هنوز به نتیجه نرسیده اند. دادستان ها تحقیقات جنایی را درباره کارمندان فعلی یا سابق EY آغاز نکرده اند.

بیش از یک دهه ، EY آلمان قبل از اینکه در سال جاری کشف نکرد که 1.9 میلیارد یورو پول شرکتی دارد ، یک حساب سالم به Wirecard داده است. Wirecard متعاقباً در یکی از بزرگترین رسوایی های حسابداری پس از جنگ در اروپا ورشکست شد.

این افشاگری پیش از جلسه استماع احتمالی آتشین مجلس در روز پنجشنبه بعد از ظهر رخ داد ، که در آن شرکای EY با قانونگذاران مقابله خواهند کرد در مورد اینکه چقدر مجاز است در مورد کار خود برای Wirecard فاش کنند بدون نقض قوانین سختگیرانه حریم خصوصی.

آپاس ، یک نهاد دولتی مستقل که صنعت حسابرسی آلمان را کنترل می کند ، سال گذشته پس از آنکه FT گفت به نظر نمی رسد بسیاری از مشتریان مهم این شرکت وجود دارد ، تحقیق در مورد کار EY در Wirecard را آغاز کرد. سازمان ممکن است به دلیل رفتار ناشایست جریمه کند و در موارد شدید ، حسابرسان منفرد را آزاد کند.

حتما بخوانید:
معرفی بهترین پاور بانک های 2021

آپاس با استناد به سیاست های حفظ حریم خصوصی ، از اظهار نظر خودداری کرد.

به گفته افراد آشنا به موضوع ، آپاس در 29 سپتامبر ارزیابی موقتی از پرونده را به دادستان های جنایی در برلین ارسال کرد و از آنها خواست نتایج را با دادستان های جنایی در مونیخ در میان بگذارند. دادستانی برلین به FT گفت که تحقیق علیه EY را آغاز نکرده است.

در این سند ، نگهبان اظهار داشت که نشانه هایی پیدا کرده است که حسابرس بالقوه تعهدات قانونی و گزارش خود را در جریان ممیزی های Wirecard نقض کرده است. طبق قانون آلمان ، حسابرساني كه در چنين جرائمي مقصر شناخته مي شوند ، مي توانند تا سه سال زندان محكوم شوند. روزنامه آلماني هندلزبلات ابتدا گزارشي راجع به سند آپاس ارائه داد.

EY آلمان به FT گفت که “از چنین سندی Apas اطلاعی نداشته است” ، افزود که “بر اساس دانش فعلی ما ، همکاران ما حسابرسی ها را به طور حرفه ای و با حسن نیت انجام داده اند” و “هیچ نشانه ای از جرم کیفری وجود ندارد” تخلف مربوطه توسط حسابرسان EY در پرونده Wirecard ”.

پیش از این ، EY با استناد به دادستان کل مونیخ ، هیلدگارد باوملر-هاسل ، پاسخ داد که “در حال حاضر ما شواهد کافی از رفتار قابل توجه جنایی توسط حسابرسان EY در پرونده Wirecard نمی بینیم.”

با این حال ، دادستان ها در مونیخ روز پنجشنبه این بیانیه را مورد اختلاف قرار دادند و گفتند كه EY این نقل قول را از متن خارج كرده است زیرا در آن نامه به نامه آپاس اشاره نشده است. دادستان افزود: “ما نمی توانیم ارزیابی EY را تأیید کنیم که هیچ نشانه ای از فعالیت مجرمانه توسط EY در پرونده Wirecard وجود ندارد ، زیرا این پرونده هنوز در جریان است.”

حتما بخوانید:
رقیب برتر تایلند از معامله 10.6 میلیارد دلاری CP-Tesco انتقاد کرده است

FT در ماه ژوئن گزارش داد که EY ، حداقل به مدت سه سال ، اطلاعات حساب را مستقیماً از بانکی در سنگاپور ، جایی که Wirecard ادعا می کند مبالغ زیادی پول نقد در اختیار دارد ، درخواست نکرده است. یک ممیزی ویژه از KPMG Wirecard نتیجه گرفت که EY ادعاهای ادعاهای ادعای دستکاری حسابداری در هند را به درستی بررسی نکرده است.

فابیو دی ماسی ، نماینده حزب چپ گرای Die Linke ، از دولت آلمان خواست “بلافاصله اقدام کند” و تا زمانی که رفتار مجرمانه شرکت منتفی نشود ، انتصابات مالیات دهندگان را برای EY متوقف کند.

کمیته تحقیق پارلمان چندین شریک EY را به عنوان شاهد فراخوانده است و بعد از ظهر پنجشنبه در برلین مورد بازجویی قرار می گیرد.

EY می گوید ممکن است از استشهاد در جریان تحقیق روز پنجشنبه مجلس در مورد سقوط Wirecard به این دلیل که حسابرسان آن می توانند به دلیل نقض پنهان کاری که منجر به حبس یا جریمه های بزرگ می شود ، پاسخگو نباشند ، موضوعی که خشم قانون گذاران آلمان را برانگیخته است. .


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید