Apple Pay توجه ضد انحصاری را به خود جلب می کند


نبرد بعدی ضد انحصاری اپل بر سر اپل پی ، نمونه کارها دیجیتال این شرکت ، در معرض خطر است زیرا توربوشارژرهای Covid-19 همه گیر از پرداخت های بدون تماس استفاده می کنند.

این شرکت مستقر در کوپرتینو بیشتر سال 2020 را صرف مبارزه با اتهامات مربوط به رفتارهای ضد رقابتی در فروشگاه App خود کرده است. در مقابل ، تجارت خدمات مالی وی توجه چندانی در ایالات متحده به خود جلب نکرده و فقط شایسته ذکر یک گزارش گذرا در گزارش 450 صفحه ای کمیته فرعی سیاست ضد انحصاری کنگره در ماه اکتبر است.

اما اپل پی در حال رشد سریع است زیرا مصرف کنندگان به دلیل ویروس کرونا سعی می کنند دکمه ها را لمس نکنند و پول را اداره نکنند. جنیفر بیلی ، رئیس اپل پی ، در این ماه گفت که پرداخت های بدون تماس از “راحتی به سلامت عمومی” رسیده است.

در یک مطالعه ، ویزا دریافت که تقریبا نیمی از مصرف کنندگان در فروشگاه هایی که پرداخت بدون تماس ارائه نمی دهند “خرید نمی کنند”.

Covid-19 احتمالاً منجر به کاهش بیشتر استفاده از پول نقد خواهد شد

Apple Pay به کاربران این امکان را می دهد تا جزئیات کارت پرداخت خود را در آیفون یا اپل واچ ذخیره کرده و با لمس یک ترمینال هزینه را پرداخت کنند. به گفته تحلیلگران Loup Ventures ، یا در حدود نیمی از مردم جهان که آیفون دارند ، در حال حاضر توسط 507 میلیون نفر استفاده می شود ، این در حالی است که چهار سال پیش این تعداد فقط 67 میلیون نفر بوده است.

اپل برای هر معامله تقریباً 0.15٪ کارمزد می گیرد و تحلیلگران برنشتاین پیش از همه گیری تخمین می زنند که این امر از هر ده معاملات کارت اعتباری در جهان تا سال 2025 تسهیل می کند.

حتما بخوانید:
If you need To be successful In Building My Makeup Brand, Listed here are 5 Invaluable Issues To Know

جیسون گاردنر ، مدیر اجرایی پلت فرم پرداخت Marqeta مستقر در کالیفرنیا ، گفت: “آنها واقعاً در تیم اپل پی ، جنجال خدمات مالی را ایجاد می کنند.”

“Apple Wallet یک برنامه قاتل است – بیش از آنکه واقعاً در حال حاضر بسیاری از جهان را درک کند ، یک برنامه قاتل است. و این در آینده به یک میدان نبرد برای ناظران تبدیل خواهد شد. “

در ماه ژوئن ، کمیسیون اروپا تحقیقات رسمی ضد انحصاری راجع به Apple Pay آغاز کرد و تنظیم کنندگان رقابت در هلند در این ماه تحقیقات خود را آغاز کردند. فیلیپ لو ، رئیس بانک مرکزی استرالیا اخیراً گفت که رویکرد اپل در پرداخت ها “ایجاد نگرانی های مربوط به رقابت” است.

توماس وینجه ، یکی از شرکای Clifford Chance ، گفت که نهادهای نظارتی اتحادیه اروپا می خواهند Apple Pay را در دستور کار خود قرار دهند. وی گفت: “برای من روشن است كه اشتهای بسیار زیادی برای رسیدگی به پرونده های ضد انحصاری علیه اپل وجود دارد.” “پشت این جنبش سیاسی وجود دارد.”

Coronavirus یک توربوشارژ برای سیستم پرداخت بدون تماس است که توسط Apple Pay © Bloomberg استفاده می شود

مشکلات احتمالی رقابت برای اپل پی حول چگونگی جلوگیری از استفاده اپل از فناوری ارتباطات نزدیک میدان (NFC) آیفون و ساعتهای اپل است که اجازه می دهد تا پرداخت های سریع را انجام دهید.

جاناتان آزبورن ، دادستان سابق فدرال فلوریدا و وكیل گونستر ، گفت: “اپل فقط یك فرصت برای استفاده از این فناوری برای پرداخت هزینه خدمات به مصرف كننده می دهد ، این همان چیزی است كه مورد توجه نهادهای نظارتی قرار می گیرد.”

اپل ادعا می کند که این محدودیت مربوط به امنیت است. خانم بیلی در ماه دسامبر به کمیسیون اروپا گفت که اپل می خواهد تمام داده های کاربر را خصوصی نگه دارد.

وی گفت: “ما کارت بانکی یا شماره کارت اعتباری اصلی شما را ذخیره و دسترسی نداریم – و همچنین بازرگان نیز این کار را نمی کند.” “بنابراین وقتی شما چیزی را با Apple Pay خریداری می کنید ، اپل نمی داند چه چیزی را خریداری کرده اید یا آن را از کجا خریداری کرده اید.”

به گفته وی ، رقبا می توانند از “معماری فنی استفاده كنند كه در نهایت از خصوصیات كمتری برخوردار باشد و از امنیت كمتری برخوردار باشد.” با این حال ، منتقدان خاطرنشان می کنند که اپل به خودروسازان ، شرکت های هتلداری و تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی اجازه می دهد تا به تراشه های NFC در دستگاه های خود برای عدم پرداخت دسترسی داشته باشند.

مسئله دیگر این است که برنامه Wal Pay Apple Pay از قبل نصب شده است و بر خلاف ابزارهای رقابتی پرداخت مانند PayPal ، قابل حذف نیست و اپل به دنبال تشویق استفاده از آن است.

اپل در راهنمای توسعه دهنده برنامه های آنلاین می گوید: “Apple Pay را به عنوان گزینه پیش فرض پرداخت ، در صورت امکان قرار دهید.” “اگر Apple Pay فعال است ، تصور کنید که شخص می خواهد از آن استفاده کند. دکمه Apple Pay را به عنوان اولین یا تنها گزینه پرداخت خود ، بزرگتر نشان دادن آن نسبت به سایر گزینه ها یا استفاده از یک خط برای جدا کردن بصری آن از سایر گزینه ها ، در نظر بگیرید. “

این تاکتیک ها می توانند با مقررات پیشنهادی اتحادیه اروپا در این هفته آلوده شوند ، که طبق آن شرکت های بزرگ فناوری نباید خدمات خود را بالاتر از رقبای خود در سیستم عامل های خود ارتقا دهند.

Arik Stilman ، مدیر عامل شرکت راپید ، یک گروه خدمات مالی مستقر در لندن ، پیش بینی می کند اگر اپل از فشار نظارتی جلوگیری کند ، گروه پرداخت آن می تواند از نظر درآمد از App Store پیشی بگیرد.

به گفته برج سنسور ، فروشگاه App در 12 ماه گذشته بیش از 20 میلیارد دلار درآمد خالص به اپل داشته است.

آقای استیلمن گفت: “این به راحتی می تواند تأثیر بسیار بیشتری در درآمد حاصل از App Store داشته باشد.”

وی این امکان را “بی پایان” خواند ، با توجه به افزایش تجارت الکترونیکی ، افزایش پرداخت های بدون تماس در فروشگاه و سود اپل از معاملات کارت اعتباری. “هیچ دلیلی وجود ندارد که نتواند با سرعت پیچیده ای رشد کند [and] آنها طی 10 سال به ده ها میلیارد دلار می رسند. “

با کمال متوسط ​​تر ، تحلیلگران Evercore ISI تخمین می زنند که هزینه های Apple Pay تا سال 2024 می تواند به 6.5 میلیارد دلار برسد.

اما اپل پی هنوز در برخی از بازارهای بزرگ ، از جمله چین ، جایی که Alipay و WeChat Pay تسلط دارند و مکزیک ، جایی که 85 درصد مردم از تلفن های هوشمند آندروید استفاده می کنند ، دستیابی به موفقیت بزرگ انجام داده اند. توماس اولسن ، مشاور باین گفت: “این عالی و عالی است ، اما این تنها بازی در شهر نیست.” “بسته به جغرافیا بسیار متفاوت است.”

در همین حال ، در ایالات متحده و اروپا ، گوگل ، سامسونگ ، استارباکس ، ونمو ، زل ، اسکوئر و آمازون کیف پول های دیجیتالی ارائه می دهند. برخی از آنها در پرداخت های معادل بسیار بزرگتر از اپل هستند و اکثر آنها دارای برنامه های اندروید و iOS هستند و بازار گسترده تری به آنها می دهد.

اما اپل خدمات خود را از راه های متصل می کند که می تواند با ارائه جوایز کارت اعتباری ، مانند پاداش هایی که در کیف پول کاربر جمع می شود ، دامنه خدمات خود را گسترش دهد و پرداخت های آینده شرکای شریک را ترغیب کند تا از کیف پول اپل و نه Zelle خارج شوند. یا ونمو

چسبناک تر کردن اپل پرداخت به اپل کمک می کند تا به خدمات ارزش افزوده بیشتری نظیر طرح های خرید اکنون و پرداخت بعداً بپردازد ، پیش بینی Jaime Toplin ، تحلیلگر پرداخت در Insider Intelligence.

خبرنامه روزانه

#techFT اخبار ، نظرات و تجزیه و تحلیل ها را در مورد شرکت های بزرگ ، فناوری ها و موضوعات شکل دهنده این بخش های سریعترین متخصص حرفه ای مستقر در سراسر جهان به شما ارائه می دهد. برای دریافت #techFT در صندوق ورودی خود اینجا کلیک کنید.

Alipay و WeChat Pay قبلاً نشان داده اند که چگونه شرکت ها می توانند از راه حل های پرداخت بدون تماس به اعتبارات خرد ، مدیریت ثروت ، بیمه و پرداخت قبض گسترش پیدا کنند.

مشخص نیست که آیا اپل چنین جاه طلبی هایی دارد یا خیر. اما وقتی در اکتبر از مدیر عامل تیم کوک در مورد Apple Pay س askedال شد ، هیجان او کاملاً مشخص بود.

آقای کوک به سرمایه گذاران گفت: “Apple Pay بسیار خوب عمل می کند.” وی افزود ، ویروس کرونا ، در مورد پذیرش بدون تماس ، ایالات متحده را “در مسیر دیگری” قرار داده است. “بنابراین ما در این زمینه بسیار سرسخت هستیم. کارهای بیشتری وجود دارد که اپل می تواند در این فضا انجام دهد. بنابراین ، این یک منطقه مورد علاقه ما است. “

گزارش بیشتر توسط خاویر اسپینوسا در بروکسل


منبع: tech4life.ir