AstraZeneca / Alexion: The Strange Couple بار مالی


بخشی از درخشش توسط سهام AstraZeneca از نتایج مطالعه اخیر واکسن Covid-19 از بین رفت. اما ارزش سهام هنوز بسیار بالاتر از سهام اکثر همکارانش است. شرکت دارویی انگلیس و سوئد کاغذهای خود را برای دستیابی به سهام و پول نقد به ارزش 39 میلیارد دلار از بیوتکنولوژی آمریکایی الکسیون به بهره برداری می رساند. این یک هدف غیرمنتظره اما حیله گر است.

البته این معامله برخی سرمایه گذاران را ناراحت خواهد کرد. این یکی از بزرگترین خریدها در ایالات متحده است که امسال اعلام خواهد شد. AZ 45 درصد حق بیمه برای مشاغل پرداخت می كند كه مشخصاً در سبد سهام خود نمی گنجد.

تاکنون ، متخصص ایمونولوژی هیچ خواستگاری را جذب نکرده است ، اگرچه سرمایه گذاران ناامید کننده ، مانند شرکت فعال الیوت ، مدتها است که امیدوار به تصاحب هستند. برآورد کمتر از 10 برابر سود فوروارد ، نظر سرمایه گذاران درباره چشم انداز آن را نشان می دهد. این معامله به AZ کمک خواهد کرد تا به هدف 40 میلیارد دلاری خود برای سال 2023 برسد ، که این امر مانع از تصرف Pfizer می شود ، اما افراد مشکوک نگران روند کند رشد آن هستند.

چنین ترس هایی اشتباه خواهد بود. حق بیمه طبق استانداردهای بیوتکنولوژی بالا نیست. این امر باعث می شود سهامداران الکسیون 15 درصد از شرکت ترکیبی را داشته باشند و عنصر پولی آن کمی بیش از یک سوم قیمت باشد. بدهی AZ به لطف جریان نقدی شدید الکسیون ، ظرف مدت سه سال بازپرداخت می شود. این معامله در سه سال اول سود هر سهم را با دو رقم افزایش می دهد.

حتما بخوانید:
محصولات ابتدایی حرف آخر

ارزیابی کم الکسیون میراث ادغام کم ارزش است. عامل دیگر داروی خون Soliris است که به پایان عمر اختراع خود نزدیک می شود. اما تهدید رقابتی برای الکسیون توسط محصول نسل دوم که بسیاری از بیماران به آن روی می آورند کاهش یافته است.

AZ می تواند با فروش داروهای خود در بازارهای جدید مانند چین فروش الکسیون را افزایش دهد. به طور کلی ، AZ تخمین می زند که هم افزایی 500 میلیون دلار در سال وجود داشته باشد که بیشتر آنها باعث صرفه جویی در هزینه ها می شوند. این مالیات و سرمایه ، کمتر از یک چهارم حق بیمه را پوشش می دهد. اما این معامله عمدتا در مورد ادغام نیست.

فناوری توسعه یافته توسط الکسیون مهارتهای AZ را تکمیل می کند. می تواند بیش از بیماری های نادر مورد استفاده قرار گیرد. برعکس ، تجربه الکسیون در بازار سریع رشد بیماری های نادر ممکن است باعث افزایش جذب محل های کشف شده توسط آزمایشگاه های تحقیقاتی AZ شود. این پتانسیل سالها محقق نخواهد شد. اما AZ موفقیت اخیر خود را بر اساس قدرت علمی خود بنا نهاد. سرمایه گذاران باید از این شک استفاده کنند.

Lex توصیه می کند FT Mandatory Review Bulletin ، یک توجیهی آماده در مورد دنیای ادغام و ادغام. کلیک اینجا برای ثبت نام.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید