Bertelsmann در موقعیت زمین برای به دست آوردن Simon & Schuster


برتلسمان در جایگاه نخست برای خرید سیمون و شوستر است و با پیشی گرفتن از News Corp از روپرت مورداک ، موقعیت خود را به عنوان بزرگترین ناشر کتاب جهان تثبیت می کند.

مالک آلمانی Penguin Random House بیشترین پیشنهاد را در یک مبارزه سخت برای انتشار بخش ViacomCBS داشت ، که به قیمت بالاتر از پیش بینی اولیه رسید. دو نفر آشنا به روند گفتند كه برتلسمان بیش از 2 میلیارد دلار پیشنهاد می دهد.

یکی از نزدیکان آقای مورداک گفت که مغول رسانه ای هشت پا آماده سرپرستی برتلسمن نیست ، زیرا اطمینان داشت که این معامله با موانع نظارتی مهمی روبرو خواهد شد ، در حالی که معامله با نیوز کورپ امنیت بیشتری را در پایان فراهم می کند .

این خرید موقعیت برتلسمان به عنوان بزرگترین و قدرتمندترین ناشر جهان را تقویت خواهد کرد ، با تقریباً یک سوم بازار درآمد ایالات متحده سهمی که بیش از دو برابر نزدیکترین رقیب آن است.

رابرت تامسون ، مدیرعامل نیوز کورپ ، هفته گذشته هشدار داد که خرید برتلسمان یک “کتاب عظیم” ضد رقابتی ایجاد می کند. HarperCollins of News Corp. ، سومین ناشر بزرگ در ایالات متحده ، مدت ها است که به دنبال فرصت هایی برای گسترش سهم خود از بازار ایالات متحده است.

توماس ربه ، مدیرعامل Bertelsmann ، علناً علاقمندی خود را برای خرید Simon & Schuster در اوایل سال جاری اعلام کرد و پیشنهاد خود را تنظیم کرد ، و از امکان همکاری با گروه سهامداری جلوگیری کرد.

مقامات رقابت به ندرت ادغام پنج تا چهار را مسدود می کنند و آقای ربه اظهار اطمینان می کند که آنها از دید گسترده بازیکنان رقیب در بازاری که با ظهور آمازون و خودافشایی تغییر یافته استفاده می کنند.

حتما بخوانید:
خوان کارلوس در تلاش برای حل و فصل مسائل مالیاتی اسپانیا 680،000 یورو پرداخت

سیمون و شوستر ، یکی از پنج ناشر برتر ایالات متحده و سرمایه ارزشمند سامنر ردستون فقید ، با شروع شرکت در نبرد جریان هالیوود ، دیگر به عنوان یک عنصر اصلی در استراتژی ViacomCBS دیده نمی شود.

گروه رسانه ای فرانسه Vivendi که حدود 27 درصد سهام دومین ناشر بزرگ دنیا لاگاردر را در اختیار دارد نیز شناخته شده است که در این حراج شرکت کرده است. یک مرد گفت ، پیشنهاد گروه فرانسوی در بعد از ظهر روز سه شنبه در پشت میز عقب است.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید