[ad_1]

BlueCrest Capital ، شرکت سرمایه گذاری که توسط معامله گر میلیاردر مایک پلات اداره می شود ، 170 میلیون دلار پس از اولویت کمیسیون بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار ایالات متحده ، به سرمایه گذاران سابق خود باز می گرداند که صندوق پرچین داخلی را نسبت به صندوق اصلی سرمایه گذاری در اولویت قرار داده است.

این شرکت مستقر در لندن بهترین معامله گران خود را از صندوق پیشرو به یک نهاد داخلی منتقل کرده است که فقط ثروت شخصی بنیانگذاران خود را مدیریت می کند و سرمایه گذاران خارجی را به یک الگوریتم ناکارآمد متکی می کنند.

این توافق نامه که روز سه شنبه اعلام شد ، در آن BlueCrest نه ادعاهای SEC را تأیید و نه رد کرد ، تضاد منافع را برجسته می کند که می تواند هنگامی رخ دهد که بنگاه های سرمایه گذاری بودجه جداگانه ای برای کارمندان و سرمایه گذاران خارجی خود اختصاص دهند.

وی گفت: “BlueCrest بارها و بارها در جهت منافع سرمایه گذاران خود عمل نکرده است ، از جمله اینکه فاش نکرد که معامله گران بهترین عملکرد خود را به صندوقی منتقل می کند که از کارکنان خود به ضرر سرمایه گذاران صندوق خود سود می برد.” استفانی آواکیان ، مدیر بخش اجرای SEC.

BlueCrest 36 میلیارد دلار در اوج خود مدیریت کرد ، اما در سال 2015 مدیریت پول خارجی را متوقف کرد. افشاگری های گمراه کننده در پرونده SEC بین سال 2011 ، زمانی که BlueCrest صندوق داخلی خود را تأسیس کرد و پایان سال 2015 رخ داد.

BlueCrest در بیانیه ای گفت: “ما خوشحالیم كه این مسئله را حل كردیم ، كه عمدتا شامل افشاگری های بیش از 5 سال پیش بود” ، و افزود كه 22 میلیارد دلار بازدهی برای سرمایه گذاران در طول 15 سال ایجاد كرده است پول خارجی را مدیریت کرده است.

وی افزود: “دستور امروز هیچ ارتباطی با عملیات تجاری فعلی ما ندارد.”

صندوق داخلی مورد نظر ، BSMA ، در سال 2011 برای مدیریت پول کارمندان BlueCrest تأسیس شد و به عنوان انگیزه ای برای کارمندان این شرکت برای ماندن در شرکت بود. طبق SEC ، BlueCrest بهترین معامله گران خود را به BSMA منتقل کرده و از صندوق خارجی برجسته این شرکت ، BCI دور شده است.

در همان زمان ، BlueCrest شروع به مدیریت بخش قابل توجهی از اوراق بهادار BCI از طریق الگوریتمی کرد که معاملات بازرگانان زنده را با تاخیر یک روزه تکرار می کند. این الگوریتم “Rates Management Trading” یا RMT نامیده می شد و به BlueCrest اجازه می داد سود بالاتری را بدست آورد زیرا مجبور به پرداخت هزینه های کارآیی به معامله گران برای پرداخت پول از این طریق نبود.

SEC اعلام کرد معاملات روز بعد RMT باعث شده است “در بازارهای ناپایدار عملکرد ضعیفی داشته باشد ، زیرا RMT مدت زیادی منتظر ماند تا بتواند به حرکات ناگهانی بازار پاسخ دهد” ، مانند اینرسی مخروط در سال 2013.

با توجه به این تغییرات چشمگیر در فعالیت های خود ، طبق گفته SEC ، BlueCrest تنها افشای سرمایه گذاران نامشخص در مورد صندوق داخلی BSMA خود را قبل از 2014 اعلام کرد ، زمانی که توسط یک مشاور خارجی با احتیاط لازم افتتاح شد.

همچنین ادعا شده است که BlueCrest تا سال 2015 به مدیران مستقل خود از میزان سرمایه مدیریت شده از طریق سیستم RMT خود که در بعضی مواقع نصف پول BCI بود ، اطلاع نداده است.

خروج سرمایه گذاران قابل توجه از BCI پس از افتتاح BSMA منجر به بسته شدن BCI در سال 2015 شد ، طبق دستور SEC.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر