[ad_1]

مذاکرات برای گشودن توافقنامه تجاری پس از Brexit بین اتحادیه اروپا و انگلیس اواخر شنبه شب در بروکسل ادامه داشت و انتظار می رود روز یکشنبه از سر گرفته شود ، زیرا مهلت ارزیابی وضعیت مذاکرات تعیین شده است.

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، و اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا ، روز یکشنبه صحبت خواهند کرد تا ارزیابی کنند که آیا ادامه مذاکرات نکته ای دارد.

اگرچه هر دو طرف نسبت به چشم انداز توافق قبل از پایان انتقال انگلیس به Brexit در اول ژانویه به طور فزاینده ای بدبین به نظر می رسند ، اما مذاکرات به یک موضوع اصلی حل نشده محدود شده است.

مذاکرات روز شنبه متمرکز بر تلاش برای پاسخگویی به خواسته های اتحادیه اروپا برای سازوکاری بود که تجارت بدون گمرک را به هر دو طرف وابسته کند ضمن حفظ “شرایط بازی” نظارتی.

انگلیس مدل های مختلف این ابزار را که در مذاکرات به عنوان “مکانیزم تکامل” یا “مکانیسم هم ارزی” شناخته می شود ، رد کرده است که هدف آن جلوگیری از انگلستان در برابر تضعیف اتحادیه اروپا در صورت تصمیم اتحادیه برای بالا بردن استانداردهای خود در زمینه هایی مانند قوانین محیط زیست یا حقوق است. کارگران

آقای جانسون می گوید این سازوکار انگلیس را ملزم به قوانین اتحادیه اروپا کرده است ، چیزی که رهبران اتحادیه اروپا ، از جمله نخست وزیر هلند ، مارک روته ، روز جمعه آن را انکار کردند.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت: بروکسل پیشنهاد کرده است که این مکانیزم توسط کمیسیون مشترکی از مقامات اتحادیه اروپا و انگلیس با داوری در صورت بروز اختلاف اداره شود ، اما هنوز برای دولت انگلیس بسیار دور است.

مذاکره کنندگان همچنین به کار در مورد حقوق ماهیگیری اتحادیه اروپا در آبهای انگلستان ادامه دادند.

یک مقام اتحادیه اروپا گفت که چشم انداز این معامله “بر شمشیر” است ، در حالی که دیپلمات ها در بروکسل س theال می کردند که آیا آقای جانسون واقعاً به توافق علاقه دارد ، با توجه به خطرات سیاسی که هر دو طرف برای دستیابی به سازش های لازم باید بپذیرند. .

یک کارمند دولت انگلیس شنبه شب گفت: “گفتگوها یک شبه ادامه دارد ، اما با توجه به اوضاع ، پیشنهاد اتحادیه اروپا از جدول غیرقابل قبول است.

“نخست وزیر در این روند سنگ تمام نمی گذارد ، اما کاملاً واضح است: هر توافقی باید منصفانه باشد و به موقعیت اساسی احترام بگذارد که انگلیس ظرف سه هفته یک کشور مستقل خواهد بود.”

مقامات انگلیسی گفته اند که اوضاع “بسیار دشوار” است زیرا شخصیتهای ارشد لندن در خلوت در برابر آنچه آقای جانسون خواسته های غیر منطقی اتحادیه اروپا می داند ، می اندیشند.

مایکل هوارد ، رهبر پیشین محافظه کار و کیم داروک ، سفیر پیشین انگلیس در اتحادیه اروپا ، به بی بی سی هفته در وست مینستر گفتند که تهدید آقای جانسون – که قبلاً پس گرفته شده است – نقض پیمان خروج سال گذشته اتحادیه اروپا خواهد بود. ارتباط با ایرلند شمالی منجر به عدم اعتماد بین دو کشور شده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر