CureVac آزمایش گسترده ای از واکسن Covid را آغاز کرده است


گروه بیوتکنولوژی CureVac آلمان آزمایش نهایی نهایی واکسن Covid-19 خود را آغاز کرده است که در نهایت 35000 شرکت کننده در سراسر اروپا و آمریکای لاتین شرکت خواهد کرد.

این شرکت که از یک پلت فرم مشابه mRNA برای واکسن های ساخته شده توسط BioNTech / Pfizer و رقیب آمریکایی Moderna استفاده می کند ، گفت که این محصول را روی افراد 18 سال به بالا آزمایش می کند.

سهام این شرکت که در ماه آگوست در Nasdaq در نیویورک عرضه عمومی شد ، پس از هفته ها پس از پرداخت 300 میلیون یورو از طرف دولت آلمان برای گرفتن 23٪ سهام ، در پیش معاملات 7٪ افزایش یافت و به 126 دلار رسید.

به گفته این شرکت ، برخلاف واکسن BioNTech که باید تقریباً در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری شود ، دستگاه CureVac حداقل به مدت سه ماه در دمای استاندارد در یخچال پایدار می ماند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، این گروه در فرآیند فاز 3 به 13 تولید کننده داروی دیگر ملحق خواهد شد.

مدیر عامل فرانس-ورنر هاس گفت: “داده های بالینی مربوط به ایمنی و ایمنی تا به امروز امیدوار کننده است و ما امیدواریم که این مطالعه بتواند تأثیر فن آوری mRNA و واکسن ما را نشان دهد.”

این گروه مستقر در توبینگن که در سال 2000 تأسیس شد ، قدیمی ترین شرکت در بین سه شرکت پیشگام تولید واکسن و روش های درمانی مبتنی بر فناوری پیام رسان RNA است که دستورالعمل هایی را از طریق کد ژنتیکی به سیستم ایمنی بدن می فرستد. تا این ماه ، هرگز در داروی دارای مجوز استفاده نشده است.

حتما بخوانید:
سرمایه گذاران خطر کمتری را برای خطوط هوایی ایالات متحده می بینند

با این حال ، پیشرفت CureVac در ساخت Covid-19 از رقیب آلمانی BioNTech که هفته گذشته از ایالات متحده مجوز دریافت کرد و Moderna که ماه گذشته درخواست تأیید اضطراری کرد ، عقب است.

به گفته خودی ها ، بعید است این شرکت تا اواسط سال آینده درخواست تأیید مقررات را ارائه دهد.

CureVac که چندین آزمایش در مراحل اولیه را انجام داده است ، با دوز 12 میکروگرم ، کمتر از نیمی از واکسن BioNTech ، که به 30 میکروگرم در هر دوز نیاز دارد ، ادامه خواهد یافت. دوز پایین تر ممکن است انتقال مقادیر بیشتری از ضربه را تسهیل کند.

این شرکت که با یک گروه بزرگ دارویی برای تولید واکسن Covid-19 خود مشارکت نکرده است ، گفت که توانایی تولید حداکثر 300 میلیون دوز در سال 2021 و 600 میلیون دوز دیگر در سال 2022 را دارد – بسیار کمتر از BioNTech / Pfizer که پیش بینی می کند سال آینده 1.3 میلیارد دوز تولید کند.

امسال ، CureVac قراردادی با اتحادیه اروپا برای تأمین حداکثر 405 میلیون دوز محصول دو مرحله ای امضا کرد.

با این حال ، شرکتی که در بهار توسط دولت ترامپ هدف قرار گرفت – پیشرفتی که مدیریت CureVac گفت هرگز اتفاق نیفتاده است – با استناد به اشباع برنامه های واکسن خود را به ایالات متحده منتقل کرده است در فروشگاه.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید