[ad_1]

بر اساس اسنادی که توسط Financial Times مشاهده شده است ، تیم مبارزه با کلاهبرداری EY در سال 2018 هشدار داده است که “شاخص های پرچم قرمز” Wirecard به احتکار بالقوه حسابداری اشاره دارد و نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

فقط چند هفته بعد ، تیم جداگانه EY مسئول ممیزی سالانه Wirecard تصمیم گرفت که بیشتر تحقیق نكرد و متعاقباً ممیزی غیرمجاز را صادر كرد.

Wirecard که زمانی گروه پردرآمد پرداخت آلمان بود ، در این تابستان ورشکست شد و یکی از بزرگترین کلاهبرداری های حسابداری پس از جنگ بود.

نظرات متناقض EY س questionsالات جدیدی را در مورد کار طولانی مدت این شرکت به عنوان حسابرس Wirecard ایجاد می کند.

دادستان های مونیخ در حال حاضر در حال تحقیق درباره سه شریک فعلی و سابق EY هستند پس از اینکه ناظر آلمان گفت آلمان ممکن است با آگاهانه دادن نظر حسابرسی “واقعاً نادرست” در سال 2017 و 2018 عمل جنایی کرده باشد.

در میان سایر موارد ، مقام حسابرسی مشکوک است که شرکای حسابرسی EY در سال 2018 یافته های حسابرسی قضایی ادعای دستکاری حسابداری را به درستی در نظر نگرفته اند. در این کاوشگر که در سال 2016 با نام رمز “حلقه پروژه” آغاز شد ، یک تیم مبارزه با کلاهبرداری EY در حال بررسی ادعاهای کلاهبرداری توسط افشاگر در هند است.

پروژه Ring با سفارش هیئت مدیره Wirecard و توسط EY Forensic & Integrity Services ، بخشی از شرکت Big Four که در زمینه جرایم یقه سفید تخصص دارد ، انجام شد.

اسناد جدیدی که توسط FT مشاهده شده نشان می دهد که در ماه های منتهی به مارس 2018 ، تیم مبارزه با کلاهبرداری EY بارها و بارها به “مشاهدات” مشکل سازانه ای که در طول تحقیقات انجام داده است اشاره کرد.

به عنوان مثال ، EY دریافت که اقلام یکبار مصرف مانند درآمد حاصل از فروش دامنه های اینترنتی و زیرساخت های فناوری اطلاعات بدون توجیه روشن به سود عملیاتی اضافه شده است. همچنین مشخص شد که درآمد بهره به شاخص سود عملیاتی اضافه می شود ، که به صراحت سود را حذف می کند.

در تحقیقات دو نسخه فاکتور از شرکت های تابعه Indian Wirecard یافت شد که در همان روز برای همان معامله صادر شده بودند اما در فرم هایی بودند که دو نشان مختلف شرکت برای شرکت نشان می داد و مقادیر مختلف را نشان می داد.

تیم مبارزه با کلاهبرداری EY گفت که این “شاخص هایی با پرچم قرمز. . . می تواند به طور بالقوه از این ادعا که سود منفجر شده و باید بیشتر بررسی شود ، حمایت کند. وی در “یادداشت تفاهم” که در پایان مارس 2018 صادر شد ، “مراحل اضافی دقیق برای بررسی” موضوع را توصیه کرد.

تیم کلاهبرداری اشاره کرد که بیشتر ممیزی های پزشکی قانونی هنوز در مراحل اولیه هستند و تاکنون فقط به “مطالعات منبع باز” متکی بوده است ، بدون اینکه هنوز از “اقدامات پزشکی قانونی اضافی” استفاده کند ، مصاحبه و بررسی ایمیل.

کمتر از سه هفته پس از خلاصه ای از تیم کلاهبرداری EY در اسلاید وضعیت 63 صفحه ای مشترک با صفحه Wirecard ، تیم حسابرسی EY دید متفاوتی از Project Ring ، اسنادی که توسط FT مشاهده شده است ، .

در یك یادداشت داخلی ، حسابرسان اظهار داشتند كه “هیچ چیز مورد توجه ما قرار نگرفت تا ما را باور كند كه هر یك از عناصر مطرح شده در نامه هشدار از چنان ماهیتی برخوردار است كه به اقدامات تمدید شده اضافی نیاز است” ، سند دیده شده توسط FT.

تیم حسابرسی EY متعاقباً حسابرسی بی صلاحیت صورتهای مالی سال 2017 Wirecard را اعلام كرد و بیان داشت كه “پروژه حلقه” بدون ارائه “هیچ مدرکی در مورد سو misاستفاده یا سایر موارد نقض قانون” “منعقد شده است”. “

در واقع ، پروژه رینگ توسط فرمانده دوم Wirecard ، Jan Marsalek ، چند روز پس از دریافت “تفاهم نامه تفاهم” از تیم ضد تقلب EY ، خاتمه یافت ، واقعیتی که در نظر حسابرسی EY ذکر نشده است.

اسنادی که توسط FT مشاهده شده نشان می دهد که تیم حسابرسی EY از “حلقه پروژه” مطلع شده و از “شاخص های پرچم قرمز” مطلع بوده اند.

KPMG ، که “رینگ پروژه” را در هنگام ممیزی ویژه خود از Wirecard بررسی کرد ، در سال جاری نتیجه گرفت که “موضوعات کلیدی توسط EY بی پاسخ مانده و” مشاهدات “مشکل ساز در ممیزی سالانه Wirecard” نهایی “نشده اند. چشم

وکلای EY در نامه ای به مرجع حسابرسی آلمان ، که توسط FT مشاهده شد ، ادعا می کنند که تحقیقات قضایی در مورد ادعاهای بی نظمی مستقل از حسابرسی سالانه است.

وكلا نوشتند: “تیم حسابرسی رویه های حسابرسی مستقلی را كه به تمام موضوعات مربوط به حسابرسی سالانه رسیدگی می كرد ، برنامه ریزی و انجام می داد ،” تیم حسابرسی “وابسته” به تحقیقات قضایی نبود.

در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دو تیم وی درباره اهمیت “شاخص های پرچم قرمز” نظرات مختلفی دارند ، EY گفت که “به دلیل تعهدات محرمانه بودن فعلی نمی تواند در مورد Wirecard اظهارنظر کند” ، افزود که “نتیجه گیری های حسابرسی همیشه بر اساس شواهد حسابرسی توسط تیم های حسابرسی مربوطه جمع آوری شده است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر