[ad_1]

پس از آنکه دونالد ترامپ سرمایه گذاران آمریکایی را از داشتن سهام در این تجارت منع کرد ، راسل گفت که ارائه دهنده شاخص FTSE ، هشت شرکت فهرست شده توسط دولت ایالات متحده که با ارتش چین ارتباط دارند را از برخی شاخص های خود حذف خواهد کرد.

FTSE راسل گفت: شرکت هایی که شامل شرکت راه آهن ساخت چین ، شرکت ساختمانی ارتباطات چین و هایک ویژن ، سازنده دوربین مداربسته هستند ، در 21 دسامبر از شاخص های جهانی FTSE و FTSE China A حذف می شوند.

ماه گذشته ، ترامپ دستور اجرایی منع خرید شهروندان و شرکت های آمریکایی را از خرید سهام شرکت های مرتبط با ارتش چین از 11 ژانویه ، چند روز قبل از روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده ، منع کرد. این دستور به سرمایه گذاران فعلی در شرکت های متضرر اجازه می دهد سهام خود را تا نوامبر 2021 بفروشند.

شرکتهایی که دارای مالکیت گسترده ای مانند China Mobile و China National Offshore Corporation هستند در لیست شرکتهایی نیستند که FTSE راسل گفت این شرکتها را از فهرست خود حذف خواهد کرد.

این اپراتور معیار گفت اگر سرویس کنترل دارایی های خارجی ، وزارت خزانه داری که تحریم های ایالات متحده را کنترل و اجرا می کند ، لیست رسمی شرکت های ممنوع را منتشر کند ، شرکت های دیگر را از شاخص های خود حذف می کند.

راسل به FTSE گفت ، این حذف ها پس از مشورت با مشترکین فهرست انجام شد. هنوز تأثیری که تحریم های جدید ایالات متحده بر شاخص های درآمد ثابت خواهد گذاشت ، قطعی نشده است.

سایر ارائه دهندگان شاخص هنوز در حال ارزیابی دستور اجرایی آقای ترامپ و تأثیر آن بر معیارهای آنها هستند. MSCI ، که شاخص های بازار در حال ظهور آن بطور گسترده توسط سرمایه گذاران کنترل می شود ، به فایننشال تایمز گفت که می تواند از اوایل هفته آینده تصمیم به حذف آنها از شاخص های خود بگیرد. Nasdaq همچنین در حال ارزیابی این موضوع است و ممکن است نتیجه گیری آن را هفته آینده منتشر کند.

هشت گروه حذف شده از شاخص های FTSE از ارزش بازار از 3 تا 66 میلیارد دلار است. این لیست همچنین شامل: شرکت ملی مهندسی شیمی چین ؛ تولید کننده ماهواره China Spacesat؛ شرکت مهندسی هسته ای چین ؛ سازنده سرور کامپیوتر گروه صنعت اطلاعات Dawning؛ و سازنده لوکوموتیو CRRC.

امسال ایالات متحده در زمینه هایی از جمله تنظیم اوراق بهادار ، نقض حقوق بشر و جاسوسی سایبری موضع قویتری با چین اتخاذ کرده است.

کنگره این هفته قانونی را تصویب کرد که می تواند موجی از تجارت چینی ها را در بورس های ایالات متحده تحریک کند تا در صورت عدم انطباق با استانداردهای حسابداری ایالات متحده ، انصراف دهند. این می تواند نقض قوانین چین باشد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر