Greg Lemkau: مشاور بچه های بد دره سیلیکون


Greg Lemkau برای شخصی که با برخی از شخصیتهای سختگیر صنعت صنعت کار کرده است رفتار ذن مانند خود را حفظ می کند. این تا حدی توضیح می دهد که چگونه مدیرعامل گلدمن ساکس در سه دهه گذشته به عنوان مشاوری که می تواند با افراد بد دره سیلیکون کنار بیاید شهرت ایجاد کرده است.

هنگامی که ایلان ماسک از تسلا با توییت منفی خود روبرو شد ، که قبلاً به “بودجه امن” معروف شده بود ، برای کمک به حل یک مشاجره شغلی احتمالی به آقای لمکائو مراجعه کرد. هنگامی که شرکت حمل و نقل مجبور شد پس از یک سری رسوائی ها ، تراویس کالانیک ، از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق ، مذاکره کند ، هیئت مدیره اوبر از یک بانکدار سرمایه گذاری مشاوره گرفت.

نزدیک به 30 سال ، بانکدار متولد بوستون ، که آرزوی کودکی او تبدیل شدن به یک بازیکن بیس بال Red Sox بود ، معروفترین معاملات و درام های شرکتی را معطوف کرد. مشارکت شخصی او تا حد زیادی در پشت صحنه به عنوان مشاور برخی از بزرگترین تیتان های بزرگ شرکت های بزرگ جهان ایفا می شود.

اکنون آقای لمکائو قصد دارد از زیر سایه مدیرانی که به آنها توصیه کرده است خارج شود – و خودش یکی شود.

در این هفته ، گلدمن اعلام کرد که مرد 51 ساله ای که رئیس مشترک واحد بانکداری سرمایه گذاری است و به عنوان مدیرعامل بالقوه دیده می شود ، استعفا داده است. پیشنهاد مشتری دیرینه و دوستش مایکل دل برای اداره MSD Partners ، یک شرکت سرمایه گذاری که توسط سرمایه دار بزرگ رایانه ای تگزاس تاسیس شده ، جذب وی شد.

اگرچه این تصمیم در تابستان گرفته شد ، بسیاری از همکاران آقای لمکائو تنها در یادداشتی از مدیر عامل گلدمن ، دیوید سلیمان ، از عزیمت وی ​​در روز دوشنبه مطلع شدند.

جان والدرون ، مدیر عامل گلدمن ، یکی از افرادی بود که از این تصمیم ابراز تعجب کرد ، اگرچه او درخواست تجدید نظر را تأیید کرد.

آقای والدرون گفت: “من درک می کنم که این یک فرصت عالی برای اوست و گاهی اوقات غیر طبیعی است که تمام حرفه خود را در یک مکان سپری کنید.”

آقای لمكائو ، دروازه بان سابق تیم فوتبال در دانشكده دارتموث ، پس از دانشگاه مدت كوتاهی به عنوان یك شركت قانونی در اسكودن آرپ مشغول به كار شد ، قبل از آنكه در سال 1992 به عنوان تحلیلگر به گلدمن پیوست. پس از سه دهه ، او به طور فعال به دنبال راهی برای خروج نبود ، اما دوستان گفتند که پاهای او خارش یافته است.

مارک بنیوف ، مدیر اجرایی شرکت نرم افزاری ابری Salesforce ، گفت: “من می دانستم که گرگ نگران است ، بدیهی است که زمان رفتن فرا رسیده است.” “او خسته شده بود. یک مدیرعامل جدید خارق العاده در گلدمن ، دیوید سلیمان وجود دارد ، اما این امر واقعاً اکسیژن گرگ را که در حال افزایش است ، قطع می کند. ”

عزیمت آقای لمکائو زمانی صورت گرفت که گلدمن دست به یک انتقال زد. هفته گذشته ، این ترکیب همکاری را گسترش داد تا انعکاس دهنده تنوع بانک در زمینه هایی مانند بانکداری دیجیتال باشد. بانکداران سرمایه گذاری مانند آقای لمکائو دیگر استاد بی چون و چرای جهان گلدمن نیستند.

مدیر عامل توییتر ند سگال ، که همچنین یکی از بانکداران سابق گلدمن است ، گفت که آقای لمکائو نمی خواهد کانون توجه باشد. وی گفت: “گرگ هرگز در نمایش گرگ نبوده است.” همیشه نمایش گلدمن بود.

Greg Maffei ، مدیر عامل شرکت Liberty Media ، گفت که کوچ به یک تجارت با سهام خصوصی و خصوصی دارای مزایای زیادی است: “او کنترل بسیار بیشتری بر زندگی خود خواهد داشت. . . او احتمالاً مزایای مالی بیشتری خواهد داشت و قادر خواهد بود از تمام اطلاعات و دانش موجود در صنعتی که توسعه داده است استفاده کند. ”

آقای لمكائو ، كه در سال 2002 به مشاركت پردرآمد گلدمن منصوب شد ، فعالیت خود را بین نیویورك ، لندن و سانفرانسیسكو گذرانده و در بخش های مربوط به مراقبت های بهداشتی و فناوری تخصص دارد. در این راه ، آقای لمكائو همچنین به عنوان بهترین موهای وال استریت شهرت یافت.

آقای لمكائو در حالی كه قفل را در بهار امسال در خانه تعطیلات خود در هاوایی – در نزدیكی عمارت پراكنده متعلق به آقای دل – می گذراند ، عکسی از دفتر موقت خود را پر از منظره های تپه شنی هاوایی منتشر كرد. در پاسخ، خواهرش هالی پیشنهاد ارسال شمع را داد و هشتگ #helpBrotherGregg را منتشر کرد. برادرش توی چانه توییتر را زد.

قفل آقای لمکائو در توییتر

آقای لمكائو به آقای دل كمك كرد تا در سال 2013 شركت معروف رایانه خود را از سهامی عام به خصوصی منتقل كند و 5 سال بعد در یك معامله پیچیده 22 میلیارد دلاری سهام با یك شركت سهام خصوصی به راه اندازی مجدد آن بپردازد. شرکت سیلور لیک.

اگون دوربان ، مدیر اجرایی سیلور لیک ، اظهار داشت که ممکن است کار در گلدمن برای آقای لمکائو خیلی خشک شده باشد.

آقای دوربان گفت: “در برهه ای از زمان ، هنگامی که به حضور در یک بانک بزرگ فکر می کنید ، این شغل ممکن است بیشتر شبیه مدیر منابع انسانی باشد.” “شما مانند یک مربی فوتبال یا فوتبال آمریکایی هستید. همه شما هیجان زده و اخراج می شوید و سعی می کنید از افراد مناسب در مکان های مناسب زمین مطمئن شوید و سپس می نشینید و برنامه های استراتژیک خود را ارزیابی می کنید. کار فوق العاده شدید ، سختی است ، اما کمتر کارآفرینانه و خلاق است. ”
منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>